Vyberte stranu

Domáce knižnice v nie už dávno nevystupujú iba v úlohe praktickosti a funkčnosti. Veľmi výraznou sa stala aj ich vizuálna stránka. Nejde len o štýlové prispôsobenie sa k zvyšnému zariadeniu v interiéri, ale tiež o schopnosť zaujať a ponúknuť zaujímavý dizajn. Najmä obývacia izba je na tento účel vhodným adeptom.

Knižnice do modernej obývačky môžu mať rôzne podoby. Stačí vám niekoľko kusov závesných poličiek? Vsádzate na otvorené policové systémy pozdĺž celej steny? Uprednostňujete rustikálne regály z masívu? Chcete obmedziť usádzanie prachu, a preto sú vaším favoritom na knihy presklené vitríny? Potrebujete výrobu na mieru kvôli atypickým priestorom?

 

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami.sk, Masiv24.sk, Bighome.sk Myinterier.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Knižnice do obývačky ako doplnok

Vzhľad knižnice v domácnosti sa odvíja najmä od toho, či ste zarytým milovníkom kníh alebo ju chcete zakomponovať do interiéru skôr ako nábytok s dekoračnou funkciou. V posledných rokoch sa totiž rozmohol trend kníh v obývačke, i keď je na trhu silný konkurent v podobe internetových čítačiek.

V minulosti bola viazaná literatúra automatickou súčasťou sekretárov v obývačke. I keď sa z moderných bytov na krátky čas vytratila, v súčasnosti sa podieľa na vytváraní útulnej atmosféry, a preto si knižnice do obývačky dávajú často i ľudia, ktorí za celý život prečítali možno jednu knihu. Ide o výhradne estetický účel a originálny nábytok.

 

Vyberte si z ponuky knižníc do vašej obývačky!

METALL polička akáciový nábytok

tlačidlo

Knižnica z akáciového dreva Kare Design Authentic

tlačidlo

BOG-FRAN CODI CD 6 regál - višňa cornwall / rainbow zelená

tlačidlo

Domáce knižnice do obývačky i pracovne

Aj keď je obývačka miestnosťou, ktorej knižnica nepochybne pristane, týčiť sa môže i v iných priestoroch bytu či domu. Rôzne výklenky, steny chodby či pracovne sa taktiež hlásia o slovo. Milovníci tohto druhu umenia jej dokonca môžu venovať samostatnú izbu.

K dokonalosti potom chýba už len relaxačné kreslo, napríklad ušiak, ktoré je typické pre pohodlné ponorenie sa do deja. Netreba zabudnúť ani na vhodné osvetlenie kvôli večernému čítaniu. Čitateľský kútik si pokojne môžete dopriať aj v byte. Pridajte malý príručný stolík, taburetku na pohodlné vyloženie nôh a užívajte si napínavý príbeh beletrie.

 

kniznice

Knižnice z masívu pre nadšencov knižných titulov

Tradičný materiál akým je drevo má v interiéri nadčasovú funkciu. Okrem toho sa môže pýšiť kvalitou a trvácnosťou. Práve preto je vyhľadávaný aj pri realizáciách domácich knižníc. Niektorí zanietení čitatelia totiž vlastnia slušnú zbierku kníh, ktorá si vyžaduje nielen dostatok odkladacieho miesta, ale i určitú nosnosť.

Laminované MDF dosky majú v tomto prípade červenú. Vysoká hmotnosť kníh by pomerne rýchlo spôsobila neatraktívne prehnutie políc v regáloch, či dokonca ich zlomenie. Tento druh materiálu sa hodí pre tých, ktorí chcú knižnicu využiť na vystavovanie dekorácií alebo len malého množstva literárnych diel.

 

Vyberte si z ponuky knižníc do vašej obývačky!

METALL polička akáciový nábytok

tlačidlo

Knižnica z akáciového dreva Kare Design Authentic

tlačidlo

BOG-FRAN CODI CD 6 regál - višňa cornwall / rainbow zelená

tlačidlo

Variabilné knižnice do obývačky

Pri zariaďovaní obývačky s knižnicou by vás nemal zaujímať iba štýl a nábytkové zladenie, ale tiež veľkosť regálov a ich variabilita. Keďže knihy disponujú rôznymi rozmermi, určite oceníte výškovú nastaviteľnosť políc.

Fantázii sa medze nekladú a hra s dizajnom ponúka neobmedzené možnosti. Zaexperimentujte s tvarom, prispôsobte si hĺbku knižnice, jej farebné prevedenie a postarajte sa o dramatický akcent v obývačke. Pohrajte sa tiež s umiestnením kníh. Ak je pre vás vertikálne uloženie nudné, vyskúšajte horizontálny alebo diagonálny variant.

Spôsob rozloženia pokojne podriaďte farebným odtieňom chrbtov kníh. I to bude mať značný podiel na dekoratívnosti interiéru. Ak bude knižnica zároveň v úlohe deliacej steny, môžete zvoliť väčšiu hĺbku a priestor otvorenej knižnice využiť dvojnásobne.

 

kniznice

Kde nakúpiť?

Pri stene, na nej alebo v priestore, v každom prípade sú knižnice do obývačky výborným kandidátom na originálne a nevšedné nábytkové riešenie podčiarkujúce charakter zariadenia interiéru. Obľúbené sú ale i tie tradičné. Rustikálny, provensálsky či vintage štýl pôsobí útulne.

V eshopoch Bighome.sk, Masiv24.sk. Myinterier.sk  Bonami.sk nájdete dizajnové kúsky, ako aj knižnice zodpovedajúce vidieckemu štýlu. Vybrať si môžete z malých, veľkých, rohových regálov i vitrín rôznych materiálov. Ani o police a policové systémy nie je núdza. Každý si nájde svojho favorita.

bighome-sk
masiv24
myinterier
bonami logo
Knižnice do obývačky ako dizajnová lahôdka. Akú si vybrať?
4.9 (98.33%) 12 hlasov