Vyberte stranu

Ktoré kritéria rozhodujú pri výbere interiérovej podlahy?

 

Prichádzame s ňou do kontaktu vždy, keď sa nachádzame doma. Každá výrazná rekonštrukcia začína práve ňou. Napriek možnosti výberu sa častokrát nevieme zorientovať a vyberáme si nevhodný typ.

Interiérová podlaha je dôležitou súčasťou interiéru a pri jej výbere by sme mali porovnávať jednotlivé typy podláh a nájsť vhodnú, z ktorej sa budeme tešiť roky. Ktoré kritéria, parametre rozhodujú pri výbere interiérovej podlahy?

Farebné prevedenie/ možnosť výberu z rôznych štýlov

 

Pri výbere novej podlahy je potrebné zohľadniť predovšetkým farebné prevedenie a širokú škálu štýlov. Ak plánujete v miestnostiach ponechať nábytok, je veľmi dôležité zladiť farebné prevedenie novej podlahy práve k nábytku. Farba podlahovej krytiny nesmie byť úplne rovnaká ako farba nábytku. Nábytok by s podlahou splýval a celkový dojem by nebol dobrý.

Vyberajte podlahu, ktorá ponúka na výber z veľkého množstva vzorov, farieb a textúr. Medzi takéto podlahy patria napríklad aj vinylové podlahy. Kvalitnejšie vinylové podlahy bývajú uprednostňované aj kvôli širokej škále štýlov.

Odolnosť

Nová podlaha by mala byť odolná, preto pri výbere novej podlahy okrem farebného prevedenia a možnosti výberu z rôznych štýlov zohľadňujte aj odolnosť. Ak plánujete meniť podlahu v miestnostiach s vysokou prevádzkou, čiže v miestnostiach, kde trávia všetci členovia rodiny pomerne veľa času, vyberajte odolnú podlahu.

Medzi podlahy s najvyšším stupňom záťaže patrí aj moderná podlaha Herringbone. Táto značka podláh vyrába kvalitné laminátové podlahy, ale aj vinylové podlahy, ktoré sa môžu pochváliť vysokou kvalitou.

Okrem farebného prevedenia podlahy a odolnosti je potrebné zohľadniť aj protišmykovosť, jednoduchú údržbu, ale aj jednoduchú inštaláciu. Nová podlaha sa musí páčiť, musí byť moderná, ale zároveň musí byť aj nadčasová.

Zdroj obrázka:

 

Autor: Dmitry Kalinovsky / Shutterstock.com

Ktoré kritéria rozhodujú pri výbere interiérovej podlahy?
5 (100%) 1 hlasov