Vyberte stranu

Ktorým miestam v domácnosti by sme mali pri čistení venovať najviac pozornosti?

 

Momentálne, keď je situácia vo svete, ale aj u nás, taká aká je, je hygiena rúk a samozrejme aj domácnosti veľmi potrebná. Pri údržbe domácnosti má každá žena určitú postupnosť, ktorej sa drží. Ktorým miestam v domácnosti by sme mali pri čistení venovať najviac pozornosti?

Ktorým miestam v domácnosti

Úchytky na nábytok

 

Úchytky na nábytok sú najviac rizikovým miestom v domácnosti. Nezáleží na tom, aké moderné úchytky na nábytok kúpime. Aby sme predĺžili ich životnosť a samozrejme vyhli sa prenášaniu baktérií dotykom, mali by sme ich pravidelne dezinfikovať. Môžete chemickým prípravkom kúpeným v drogérii, alebo vám bude stačiť obyčajný kvasný ocot, ktorý máte v kuchyni. Na navlhčenú švédsku utierku stačí kvapnúť jednu – dve kvapky octu a potom stačí poutierať úchytky na nábytok, ktoré sa pravidelne používajú.

Takýmto spôsobom vám odporúčame čistiť aj kľučky. Handričku si ale pravidelne preplachujte pod prúdom horúcej vody a vždy po prepláchnutí a vykrúcaní znovu kvapnite trošku octu.

Vnútro zásuviek kuchynskej linky, komôd

 

Ako často umývate vnútro zásuviek kuchynskej linky a komôd, ktoré máte napríklad v obývačke, či v spálni? Práve na týchto miestach sa hromadí prach, špina, ale a v komodách aj vlasy.

Nezabúdajte meniť a handričkou pretierať policový papier. Vnútro zásuviek a komôd môže byť zdrojom baktérií, preto si dávajte na to veľký pozor.

Nezabúdajte pretrieť všetky zásuvkové výsuvy. Môžete mať na nich veľkú vrstvu prachu.

Ktorým miestam v domácnosti

Kuchynský drez

 

Mastné fľaky, povlak, ale aj zažratá špina nie sú práve atraktívne. Okrem utierania úchytiek na nábytok a umývania zásuviek kuchynskej linky a komôd vám odporúčame dávať väčší pozor na údržbu drezu. Pri nepravidelnom čistení drezu hrozí, že zažratú špinu už nikdy neodstránite. Zároveň si dávajte pozor na to, aby ste pri čistení nepoškriabali povrch drezu.

Ktorým miestam v domácnosti by sme mali pri čistení venovať najviac pozornosti?
Ohodnoťte tento príspevok.