Vyberte stranu

Kúpte si klimatizáciu na jeseň. Neoľutujete!

Nepodarilo sa vám toto leto zaobstarať si klimatizáciu včas? Váhali ste s kúpoutak dlho, až napokon vami vybraný model už nebol dostupný alebo by ste na jeho montáž čakali niekoľko týždňov? A zrazu  bolo po letnej sezóne. Nič však ešte nie je stratené. Horúce dni sú už síce dávno preč, no klimatizácia vie byť v domácnosti užitočná aj v chladnom období. Neveríte?

 

Kúpa klimatizácie po sezóne = skvelý nápad

 

Nákup klimatizačnej jednotky v jesenných mesiacoch nie je nezmysel ako si mnohí myslia, ale výborný nápad, z ktorého budete profitovať celú zimu. Existuje totiž niekoľko presvedčivých dôvodov, prečo tak urobiť práve teraz.

  • Jednotlivé modely klimatizačných jednotiek sú po sezóne dostupnejšie. Nemusíte si vyberať z toho, čo na vás zvýši a môžete si zaobstarať model presne podľa vašich predstáv. Zároveň budete mať viac času a priestoru na celý proces spojený s výberom a nákupom klimatizácie.
  • Klíma do bytu je v posezónnom období oveľa lacnejšia. Jeseň je obdobie výpredajov a zliav, ktoré sa môžu pohybovať aj v niekoľkých stovkách EUR. Za sumu, za ktorú by ste v lete kúpili priemerný model, môžete v jesenných mesiacoch získať špičkovú klimatizáciu.
  • Inštalácia klimatizácie je v tomto čase oveľa rýchlejšia. Montážne firmy majú výrazne voľnejšie pracovné kapacity a sú časovo flexibilnejší. Nebudete tak musieť čakať na inštaláciu klimatizácie niekoľko týždňov ako tomu býva počas letnej sezóny.

 

Úsporné a lacné vykurovanie = klimatizácia

 

Chladenie priestoru nie je jediná funkcia, ktorou klimatizácia do bytu disponuje. Nie je teda určená len na používanie počas horúcich letných dní. Počas chladných zimných dní si ňou môžete doma prikúriť alebo ju dokonca využiť ako plnohodnotný zdroj tepla. Klimatizácia môže skutočne fungovať ako energeticky úsporné a finančne nenáročné vykurovacie zariadenie.

Pri vykurovaní funguje klimatizácia na princípe tepelného čerpadla, typu vzduch – vzduch. Vonkajšia jednotka získava teplo zo vzduchu, ochladzuje sa a vlhkosť v nej sa kondenzuje. Vnútorná jednotka zatiaľ distribuuje tento teplý vzduch do miestnosti. Týmto spôsobom kúrenia dokáže klimatizačné zariadenie poskytnúť až trojnásobný teplotný výkon pri rovnakom elektrickom príkone ako má klasické elektrické kúrenie. Avšak úspornejšie. Klimatizácia do bytu alebo domu elektrickou energiou totiž nevykuruje, len je ňou poháňaná. O kúrenie sa stará už spomínané tepelné čerpadlo. Predstavuje tak ekologický spôsob vykurovania domácností.

Väčšina klimatizácií spoľahlivo vykúri interiér do vonkajšej teploty -15°C. Najefektívnejšie však funguje, keď sa vonkajšia teplota pohybuje okolo 0°C. Účinne ju teda využijete počas chladnejších jesenných dní alebo teplotne miernejšej zimy na prikúrenie. To, že po spustení dokáže veľmi rýchlo vyhriať vzduch v miestnosti, oceníte najmä ráno, keď sa budete prebúdzať do príjemne vykúreného interiéru.

Nezavrhujte kúpu klimatizácie na jeseň s tým, že horúce letné dni sú ešte ďaleko. Vďaka funkcii vykurovania si ju naplno užijete aj počas celej zimy. Navyše ju v tomto posezónnom období dostanete rýchlejšie a lacnejšie.

 

 

 

klimatizácia, klíma do bytu, klimatizácia do bytu
Ohodnoťte tento príspevok.