Vyberte stranu

Moderné pergoly, ktoré vám umožnia vychutnávať si voľné chvíle v exteriéri

 

Vzhľadom na aktuálnu situáciu a obmedzený pohyb trávime pomerne veľa času vo svojich domácnostiach. Keďže chceme tráviť voľné chvíle v exteriéri na čerstvom vzduchu, nemali by sme podceniť ochranu pred počasím. Dážď, intenzívne slnko, ale aj vietor nám pobyt v exteriéri na čerstvom vzduchu môžu značne skomplikovať.

Jednoduchým a praktickým riešením, ako si vytvoriť miesto na oddych v exteriérovej časti rodinného domu a zároveň sa chrániť pred nástrahami počasia, sú moderné pergoly.

Kvalitná ochrana pred počasím

 

Tráviť voľný čas v exteriéri je pre nás a naše zdravie nevyhnutné. Keďže nás pandémia koronavírusu nedobrovoľne izoluje vo vlastných domácnostiach a na vlastných záhradách, mnohé rodiny modernizujú práve svoje záhrady a exteriérovú časť. Kupujú si bazény, investujú do luxusného záhradného nábytku.

Ak máte nekrytú terasu, z ktorej máte plynulý prechod do interiérovej časti rodinného domu, potrebujete kvalitnú ochranu pred počasím. Touto ochranou môžu byť moderné pergoly. Perfektne dopĺňajú architektúru rodinného domu a predstavujú pomerne skvelý a jednoduchý spôsob, ako si vytvoriť príjemný chládok v exteriéri.

Záujem o bioklimatické pergoly

 

Pergoly vám umožnia tráviť voľné chvíle v exteriéri. V poslednom období sa ale zvýšil záujem predovšetkým o bioklimatické pergoly. Nové bioklimatické pergoly hľadajte v kategórii kvalitných bioklimatických hliníkových pergol. Ako už zo samotného názvu, sú vyrobené z kvalitného hliníka, ktorý odolá vonkajším vplyvom. Bioklimatické pergoly sa dokonale prispôsobia individuálnym požiadavkám a dokonca aj meniacim sa poveternostným podmienkam.

Strechu týchto pergol tvoria naklápateľné hliníkové lamely, ktoré je možné natáčať podľa potreby. Keďže sú tieto lamely otočné, je možné vďaka nim regulovať množstvo svetla na terase.

Pootvorené lamely podporujú prúdenie vzduchu a prirodzene ochladzujú aj samotný priestor pod pergolou. Ak sú lamely v uzavretom stave, dokážu chrániť pred snehom a dažďom.

Výhodou bioklimatických roliet je aj to, že je možné ich aj úplne uzavrieť, napríklad posuvnými sklenenými panelmi.

Zdroj obrázka:

 

Autor: JRP Studio / Shutterstock.com

Moderné pergoly, ktoré vám umožnia vychutnávať si voľné chvíle v exteriéri
Ohodnoťte tento príspevok.