Vyberte stranu

Na čo by ste mali klásť dôraz pri zariaďovaní detskej izby?

 

Zariadiť detskú izbu nie je pre väčšinu rodičov nič náročného. Ak sú financie, je možné sa doslova vyhrať pri projektovaní detskej izby. Na čo by ste ale mali klásť dôraz pri zariaďovaní detskej izby?

Vytvorenie zón

Predtým, ako začnete nakupovať nábytok do detskej izby a dekorácie do detských izieb, si vytvorte tri pomyselné zóny. Jedná sa o spaciu zónu, hraciu a študijnú (ak dieťa chodí do školy). Každá táto zóna má určité pravidlá, ktorých sa treba držať. Napríklad spacia zóna by mala byť v tmavšej časti miestnosti, čiže ďalej od okna, no zároveň nesmie byť ihneď za dverami. Študijná časť by naopak mala byť v časti, kde sa nachádza aj prirodzený zdroj svetla, čiže okno.

Hracia časť by mala byť v strede detskej izby. Ideálne, ak ju ohraničíte detským kobercom s rozprávkovým motívom.

Pevná stolička a dobrý stôl

Ak chcete šetriť, šetrite na detských tapetách, závesoch, ale rozhodne nešetrite na pevnej stoličke a dobrom stole. Dieťa sa vyvíja a ako rodič musíte myslieť na zdravie svojho dieťaťa. Práve preto sa neodporúča kupovať lacné nekvalitné stoličky, ale je potrebné investovať do ergonomických, ktoré chránia zdravie dieťaťa a prispôsobujú sa jeho výške. Rastúce stoličky sa zdajú byť najlepšou možnosťou pre rodičov, ako deťom kúpiť kvalitnú stoličku do detskej izby, ktorá neohrozuje ich zdravie. To isté platí aj v prípade stolov.

Zároveň si treba uvedomiť, že dieťa rýchlo rastie a je lepšie investovať do rastúceho stola a stoličky, ktoré sa prispôsobia výške dieťaťa.

Na čo by ste mali klásť dôraz pri zariaďovaní detskej izby?

Všade samé rozprávkové motívy

 

V detských izbách sa nebojte experimentovať s farbami a motívmi. Detské izby nesmú byť fádne, nesmú chýbať rozprávkové motívy. Odporúčame kúpiť krásne detské obliečky s obľúbenými rozprávkovými postavičkami, detské závesy s rozprávkovými motívmi, ale aj ekologické detské tapety, ktoré sa ľahko lepia.

Na čo by ste mali klásť dôraz pri zariaďovaní detskej izby?
5 (100%) 1 hlasov