Vyberte stranu

Správnou údržbou auta môžete zvýšiť svoj vlastný komfort pri šoférovaní, a zároveň predĺžiť živnosť svojho vozidla. Toto nie je žiadna fráza, ale čisté konštatovanie faktov. Ak sa niekto o svoj automobil stará, tak je to zväčša vidno už na prvý pohľad. Je však dobré vnímať aj detaily, na ktoré niektorí zabúdajú.

V servise to nie je len o prezutí pneumatík

Jednou z častých chýb je, ako sa majitelia áut stavajú k návštevám autoservisov. Naozaj to nie je len o tom, že si tam dvakrát ročne vymeníte letné pneumatiky za zimné a naopak. Okrem výmeny pneumatík je vhodné vykonávať v pravidelnom rytme aj ďalšie kontroly. Ak sa pozrieme na vybavenie pneuservisu či autoservisu, tak tam bežne nájdeme aj prístroje na nastavenie správnej geometrie kolies či vyvažovačky kolies. Správna geometria je priam nevyhnutná pre bezpečnú jazdu i šetrenie pneumatík či spotreby. V servise vám rovnako vedia urobiť kontrolu oleja, bŕzd či prečistenie klimatizácie.

Neostaňte stáť na mieste

Čo býva nočnou morou motoristov? Okrem zimy a snehu je to určite aj hrozba vybitia autobatérie. Predstava, že sa ráno ponáhľate do práce, no nenaštartujete, pretože batéria je vybitá, je priam hrozná. Preto je fajn myslieť aj na toto a starať sa aj o svoju autobatériu. Najmä pre zimné mesiace, keď je riziko vybitia batérie vyššie, je fajn mať poruke nabíjačky autobatérií, ktoré vám doslova pomôžu rozbehnúť sa z miesta.

Vynaložená energia sa vráti

Veľakrát sa zvykne hovoriť, že prevencia je vždy lepšia a menej nákladná než liečba. Rovnako to platí aj pri autách. Vždy je výhodnejšie radšej sa o auto patrične starať a zamedziť nežiaducemu opotrebeniu či poškodeniu, než riešiť vzniknuté problémy. Toto sa priamo týka aj pravidelných návštev servisu, kontrol, či starostlivosti o autobatériu. Nezabúdajte na to. Vynaložená energia na takúto ´prevenciu´ sa vám vráti v menších starostiach či nákladoch spojených s riešením problémov.

Zdroj obrázku: Nature Peaceful / Shutterstock.com

Na čo nezabudnúť pri starostlivosti o auto?
Ohodnoťte tento príspevok.