Vyberte stranu

Nachystajte si pred odchodom na turistiku povinnú výbavu na hory

 

Hory sú dokonalým miestom na relax a viacerí z nás, keď si potrebujú vyvetrať hlavu, idú práve do hôr. Ak vás turistika baví a chcete sa jej venovať, musíte si v prvom rade uvedomiť, že bezpečnosť môže byť na horách ohrozená, ak si nevezmete kvalitné vybavenie. Pod kvalitným vybavením nemáme na mysli len turistickú bundu a topánky, ale aj iné veci.

Čo musíme mať pri sebe, keď ideme na vysokohorskú turistiku?

Nachystajte si pred odchodom na turistiku povinnú výbavu na hory

Pršiplášť a pokrývku hlavy

Akonáhle sa chystáte na hory, odporúčame vám do batoha pribaliť nielen pršiplášť, ale aj pokrývku hlavy. V lete odporúčame bavlnené šatky, či šiltovky. V zime zase teplé vlnené čiapky.

Pršiplášť je veľmi dôležitý, nakoľko vo vysokohorských nadmorských výškach sa počasie mení každú chvíľu a aj keď vám môžu hlásiť jasné počasie, vo výške sa to môže behom chvíle zmeniť.

Je potrebné preto mať pri sebe dobrý pršiplášť ideálnej veľkosti, ktorý má chrániť oblečenie pred premoknutím.

Nôž

 

Na horách oceníte aj tie najlepšie švajčiarske nože. Malé príručné švajčiarske nože môžete nosiť aj na kľúčoch, no na horách vám taktiež nesmú chýbať. Použijete ich v prípade, že budete potrebovať prekrojiť jedlo, čo ste si nabalili. Nôž je užitočná pomôcka na turistikách a nikdy neviete, kedy ho budete potrebovať. Napríklad budete potrebovať spraviť si oheň. Ako to spravíte, keď nemáte pri sebe ostré švajčiarske nože?

Švajčiarske nože ale využijete aj v kuchyni a na záhrade. Sú ostré a zároveň spratné.

Ruské nože

Čo sa týka značiek nožov, okrem švajčiarskych nožov si kupujte ruské nože Kizlyar. Vyrábajú sa v Petrohrade, kde kombinujú ruskú nožiarsku tradíciu so západnými prvkami. Sú vyrobené hlavne z ocele, čo im zaručuje vysokú životnosť a vám 100% spoľahlivosť.

Tieto nože môžete využiť aj na záhradke a vo svojej pracovne dielni.

Nachystajte si pred odchodom na turistiku povinnú výbavu na hory

Mapa

 

Či už v mobile, alebo na papieri, mapa je veľmi dôležitá a na horách by ste ju mali mať vždy pri sebe. Takto sa vám podarí zistiť, kde približne ste a v prípade akýchkoľvek nejasností týkajúcich sa turistických značiek, vám práve mapa pomôže sa zorientovať v teréne.

Ak uvažujete nad kúpou kvalitných nožov aj do domácnosti, uprednostňujte ruské nože vyššie spomínanej značky a švajčiarske nože. Zídu sa predovšetkým domácim kutilom, záhradkárom a tým, ktorí majú letnú kuchyňu a v lete organizujú pravidelne opekačky.

Nachystajte si pred odchodom na turistiku povinnú výbavu na hory
5 (100%) 1 hlasov