Vyberte stranu

Praktická a krásna sedačka môže patriť aj do kategórie lacného nábytku na sedenie. V súčasnosti už neplatí, že čo je lacné, je zároveň nekvalitné. Pravdou však je, že ak sa vybraný kus pohovky či sedacej súpravy pýši prívlastkom najlacnejší, obozretnosť by mala byť na mieste.

Na dosiahnutie trvácneho sedenia sa odporúča konštrukcia z tvrdého dreva alebo z ocele. Takéto prevedenie je však drahšou záležitosťou a v prípade nízkej sumy sa ponúka náhrada LTD alebo MDF dosiek. Ak sa rozhodnete, že cena je pre vás smerodatná, snažte sa vybrať výplň sedákov, ktorá ani po rokoch nestratí na tuhosti.

najlacnejšie sedacie súpravy

Nie každý štýl je vyhovujúci

Zariadenie bytu či domu sa nesie v jednom vybranom štýle (aspoň by sa malo). To platí aj pre obývačky a následne sedačky. Ak už ste vopred zohľadnili tento predpoklad, možno ste zistili, že najlacnejšie sedačky nebudú práve pre vás.

Charakteristické znaky jednotlivých štýlov sú totiž späté s konkrétnymi druhmi materiálov. Napríklad rustikálne sedacie súpravy vyžadujú masívnu drevenú konštrukciu s ozdobným reliéfom, čo práve nie je zárukou nízkej ceny. Nebojte sa preto pýtať na výrobné zloženie vonkajšej aj vnútornej časti tohto nábytku.

 

Najlepšie lacné sedačky

 

Najlacnejšie rohové sedačky

Nespornou výhodou rohových sedačiek je, že napriek priestorovej nenáročnosti ponúknu pohodlné sedenie aj väčšiemu počtu ľudí. Hodia sa tak do menších bytov aj veľkých domov. Takýto typ v tvare L alebo U je veľmi dobrou voľbou aj vďaka tomu, že všetci prítomní nesedia v jednej rovine, čo robí komunikáciu príjemnejšou.

Luxusné aj lacné rohové sedačky majú jedno spoločné, a to definitívnosť ľavého alebo pravého variantu. Premyslite si, ktorá strana pohovky má mať predĺžené rameno. Neplatí totiž, že po rokoch si môžete prehodiť rohové umiestnenie.

Všímajte si tiež kvalitu spracovania a šitia čalúnenia. Niektoré sedačky majú časti sedákov poprešívané „zdvojenými stehmi“, ktoré však môžu pri nedokonalej práci pokaziť celkový dojem inak atraktívneho sedenia. To platí aj o tenkých textíliách, ktoré po pár rokoch strácajú intenzitu farby aj odolnosť a pevnosť.

Pohovka trojsedačka Samba hnedá + krém

Najlacnejšie sedacie súpravy

Kritériom výberu pri sedačkách je aj samotný počet miest na sedenie. Tradičné ponímanie uprednostňovalo klasickú verziu sedacej súpravy 3+2+1. Dnes je obľúbenejším skôr variant 3+1+1 alebo 3+2.

Ak sa rozhodnete len pre kúpu samostatnej pohovky, pretože vás očarila nízka suma, náklady na dodatočné sedenie sa vám môžu vypomstiť. Samostatne kupované štýlové kreslá totiž niekedy stoja rovnako ako pohovka či gauč.

Je teda nutné vopred si ujasniť, aký typ a tvar sedenia vám vyhovuje a pre aký počet ľudí je určený. To vám pomôže vyvarovať sa prípadným problémom so zladením interiéru či s cenou, ktorá by bola pri kúpe kompletnej súpravy často nižšia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BonamiNový nábytokMasiv24 a Temponabytok ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Najlacnejšie rozkladacie súpravy

Poznáte to. Nie každá návšteva sa zdrží krátko. Ak patríte medzi pravidelných hostiteľov, no nemáte miesta nazvyš či hosťovskú izbu, sedačky s funkciou rozkladania budú pre vás tou správnou voľbou.

Dobre navrhnuté alternatívne lôžko ponúkne miesto na spanie pokojne aj dvom ľuďom. V prípade veľmi nízkej ceny však určite nehľadajte plnohodnotnú náhradu postele. Rozkladacia sedacia súprava je v tomto prípade len akýmsi kompromisom medzi obývačkovým sedením a spálňovým ležaním.

Tie najlacnejšie si dokonca môžu vybrať daň na pohodlí, komforte ani nehovoriac. Niekedy sa zase ležanie stáva príjemným len na úkor dizajnu. Aj preto treba byť obozretní pri kúpe najlacnejších nábytkových produktov a zvážiť, či chcete občasnej návšteve prispôsobovať svoje každodenné sedenie a odpočinok.

Pohovka dvojsedačka Katarina New

Atypické rozmery?

Ak si chcete kúpiť sedačku, jediným naozaj veľkým problémom bude vybrať si spomedzi tej obrovskej ponuky rôznych druhov a typov sedacích súprav. Máte svojho favorita, no rozmerovo nevyhovuje zariadeniu vašej obývačky? Modulové komponenty tento problém vyriešia. Výsledkom je však často nemalé cenové navýšenie.

Upraviť šírku sedačky, predĺžiť či skrátiť otoman znamená tiež predĺženie vnútornej konštrukcie, upravenie rámu, strihu poťahov a podobne. V podstate ide už o výrobu na mieru, aj keď niektoré sériové typy ponúkajú modulové riešenie s vopred pripravenou cenovou ponukou na jednotlivé časti sedačky, ktoré možno zakomponovať.

Najlacnejšie sedačky z Poľska?

Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí slovenskí predajcovia nábytku majú svoj sortiment založený na dovoze zo susedného Poľska. Otázka kvality je preto na mieste. Kúpiť alebo nekúpiť?

Najlepšou odpoveďou sú skúsenosti samotných zákazníkov, ktorí sa prostredníctvom rôznych diskusií vyjadrujú o spokojnosti s konkrétnymi typmi sedacích súprav. Stretnete sa s pozitívnymi aj negatívnymi recenziami, často protirečiacimi.

Niektorí dokonca preferujú priamo navštíviť obchody či trhy v tejto krajine. Na cene sa dá vraj dohodnúť a aj s dovozom vychádzajú celkové náklady menej ako pri kúpe na území Slovenska. Je však otázne, či je takéto rozhodnutie naozaj správne aj na dlhodobé využívanie. Sami zvážte, či sa v prípade obývačkového sedenia oplatí toľko šetriť…

 

Najlepšie lacné sedačky

 

Najlacnejšie sedačky online

Nie vždy musí ísť o závratnú sumu, aby sedačka splnila vaše čakávania. Kvalita sa totiž nevylučuje ani v rámci cenovo nižšej kategórie. Pravdou však zostáva, že obal predáva, čím sa riadia aj niektorí výrobcovia nábytku. Výber je preto aj otázkou vkusu. Ak je práve dizajn sedacej súpravy tým, čo zaručí vašu spokojnosť, jednoducho si ju urobte.

Prostredníctvom eshopov Tempo Kondela, Nový nábytok či Idea nábytok nájdete zaujímavé typy pohoviek a rohových sedačiek, ktoré si môžete vybrať aj na základe vami stanovenej ceny. Stačí pomocou filtra zadať jej maximálnu výšku a touto jednoduchou a pohodlnou cestou môže byť sedacia súprava u vás doma už o pár dní.

tempo kondela

novynabytok-sk

idea nábytok

Najlacnejšie sedačky: sú dostatočne kvalitné a splnia, čo od nich čakáte?
5 (100%) 3 hlasov