Vyberte stranu

Ukazovatele času majú veľa podôb. Súvisia nielen s modernými technológiami, ale tiež s vizuálnou stránkou. Tá môže oku lahodiť jednoduchosťou, ale tiež nevšedným dizajnom. Pre ktorú z nich sa rozhodnete je tiež záležitosťou štýlu, v ktorom máte ladený interiér. Dbajte na to, aby i tento užitočný doplnok podčiarkol charakter zariadenia.

Keďže účel je v tomto prípade jednoznačný, pri výbere je potrebné zamerať sa na iné smerodajné veci. Je to napríklad kvalita strojčeka, hlučnosť chodu, typ, podoba číslic a tiež prispôsobenie dizajnu a štýlu miestnosti, v ktorej budú nástenné hodiny umiestnené.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Bighome, Homepoint ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Nástenné hodiny do kuchyne vintage alebo moderné?

Hodiny už dávno nie sú iba praktickým časovým meradlom. Ich funkcia je taktiež dekoračná, a preto stojí za to, aby ste sa zamysleli nad tým, ktoré sú tie vhodné do konkrétnej miestnosti v byte a zároveň vyhovujú i vášmu vkusu. Inak totiž budete vyberať nástenné hodiny do obývačky, inak do detskej izby či kuchyne.

Ak máte kuchyňu ladenú napríklad do vintage štýlu, okrúhly tvar hodín s motívom levandule a patinovaným povrchom bude určite dobrou voľbou. Ani bylinkovým a kvetinovým vyobrazením neurobíte krok vedľa. V rámci vintage sú v ponuke i rôzne veľkoformátové hodiny na stenu, ktoré zdobí robustný kovový rám.

Záleží však na tom, aký priestor na zavesenie máte k dispozícii. Malé hodiny by pôsobili na veľkej prázdnej stene nevýrazne a neatraktívne. Naopak, varianty s väčším priemerom by zase mohli utlmiť celkový dizajn kuchynskej linky, pričom by minimalizovali svoju estetickosť. V jedálni môžete byť s rozmermi odvážnejší.

Pri výbere zvážte najmä tieto tri kritéria:

  • typ – hodiny môžu byť analógové, digitálne, riadené rádiovým signálom, kyvadlové, kukučkové, nalepovacie a podobne
  • podoba číslic – najčastejšie ide o arabské, rímske, v zastúpení fotografií a rôznych predmetov
  • veľkosť a materiál – musia sa hodiť k okoliu

 

Vyberte si z ponuky!

Nástenné hodiny Nextime Plug Inn, strieborná, 60cm

tlačidlo

KYVADLOVÉ HODINY PENDLOVKY ZN. KRONOS

tlačidlo

HODINY MIX

tlačidlo

Nástenné hodiny OMBO – strieborná

Nástenné hodiny OMBO - strieborná

tlačidlo

Drevené nástenné hodiny do obývačky alebo výraznejší kúsok?

Obývacia izba je miestnosťou, ktorá sa v oblasti interiérového dizajnu doslova pýši svojím zariadením. Na ňom sa podieľajú vo veľkej miere i doplnky, ktoré ho buď harmonicky doplnia alebo oživia. Nástenné hodiny dokážu plniť obe úlohy, no práve v tejto miestnosti je ideálne staviť aj na originálnosť. Aj doplnky dokážu tvoriť dramatický akcent.

Pozor na to, kde konkrétne ich zavesíte. Súčasťou obývačky sú pravdepodobne i ďalšie výraznejšie nábytkové a dekoračné kúsky, ktoré by sa v tesnej blízkosti s hodinami mohli vzhľadovo biť. Nesúrodý dojem určite docieliť nechcete. Nad sedačkou sa nemusí vynímať len obraz. Rovnako i stena s komodou či štýlovým regálom privíta nástenné hodiny.

Opatrní buďte so stenou, ktorá predstavuje TV zónu. Televízor kombinovaný často s niekoľkými kusmi nábytku doplnenými o rozmanité bytové doplnky, prípadne sentimentálne predmety, by mohol inak atraktívny vzhľad hodín eliminovať.

 

Nástenné hodiny do detskej izby

Detská izba je priestor, v ktorom sa môžete realizovať výrazne kreatívnejšie. To platí i pre nástenné hodiny. Môžete zapojiť nielen fantáziu, ale aj vašu zručnosť. Niekedy stačí kúpiť kvalitný strojček s ručičkami a zvyšok dotvoriť podľa svojho gusta či detských záľub.

I predajcovia ponúkajú široký sortiment detských hodín. Tie sú zaujímavé tvarom, farebnými kombináciami, ale tiež motívmi obľúbených zvieratiek, postavičiek alebo rozprávok. Ak je miestnosť ladená v tematickom duchu, určite nájdete korešpondujúci kúsok na stenu.

Veľké hodiny sú tento raz skôr zbytočnosťou a minú sa účinku. V izbičke totiž majú dominantnú funkciu iné doplnky, napríklad zábavné poličky, obrázky na stenu, tapety a podobne. Vyberajte tak, aby vzhľad hodín deti zaujal, no nemal určujúci dizajn.

3D nástenné hodiny nalepovacie verzus nástenné hodiny s fotkami

Nepochybne zaujímavým riešením je lepenie namiesto vešania. Existujú totiž i tzv. nálepky na stenu, ktoré sa na ňu nalepia po jednotlivých častiach ciferníka vďaka obojstrannej lepiacej páske. Klasickým spôsobom uchytíte iba strojček, ktorý si môžete dokúpiť i samostatne, v rôznych štýlových prevedeniach.

Nemusíte sa obávať, že nalepovacie hodiny budú pôsobiť lacným dojmom. Naopak, vďaka rozmanitým materiálovým a farebným možnostiam si pokojne doprajete modely v luxusnej striebornej či zlatej škále odtieňov. Nevšedne ukážu i citáty, ktoré nahrádzajú číslice.

Rovnaký výsledok budú mať i fotografie, ktoré sa stanú alternatívou ciferníka. Takáto podoba kreatívnosti má však svoje pravidlá. S veľkosťou fotiek to nepreháňajte a kvôli zachovaniu estetickosti siahnite po rovnakom veľkostnom formáte. Čo sa týka farebnosti, viac sa osvedčilo čierno-biele prevedenie alebo sépiový tón.

 

Nástenné hodiny riadené rádiovým signálom

Presnosť a bezstarostnosť sú vlastnosti, ktoré charakterizujú tento typ hodín. Tzv. DCF nástenné hodiny sa nastavia samy, bez akéhokoľvek manuálneho zásahu, ak nerátame vloženie baterky. Strojček v hodinách sa naladí na signál vlnovej dĺžky 77,5 kHz vysielaný z Franfurktu nad Mohanom.

Počas noci prebieha automatická kontrola presnosti, čo má za následok, že hodiny fungujú s presnosťou jednej sekundy za milión rokov. Ak sa signál z nejakého dôvodu na okamih preruší, napríklad pri veľkej búrke, nastane opätovné presné samonastavenie. Neodporúča sa ich použite v blízkosti hôr či v tesnej blízkosti domácich spotrebičov.

 

Vyberte si z ponuky!

Nástenné hodiny Nextime Plug Inn, strieborná, 60cm

tlačidlo

KYVADLOVÉ HODINY PENDLOVKY ZN. KRONOS

tlačidlo

HODINY MIX

tlačidlo

Nástenné hodiny OMBO – strieborná

Nástenné hodiny OMBO - strieborná

tlačidlo

Kde nakúpiť? Nástenné hodiny online

Digitálne nástenné hodiny s teplomerom a vlhkomerom, kyvadlové, retro, svietiace či typy hodín zmienené vyššie, ktoré budú zdobiť stenu vášho interiéru? Odpoveď môžete získať aj vďaka eshopu 4home.sk, kde nájdete atraktívne modely do jednotlivých miestností v byte, ale i ďalšie doplnky.

Zaujímavý sortiment ponúknu tiež eshopy Bighome.sk alebo Homepoint.sk. Výber nezabudnite podmieniť štýlu zariadenia domácnosti, aby boli hodiny v estetickej harmónii s nábytkom i s dekoráciami.

bighome-sk
homepoint-sk
Nástenné hodiny ako veľké a zaujímavé dizajnové spestrenie
5 (100%) 11 hlasov