Vyberte stranu

Nenároční papagáji, ktoré chovajte aj u seba doma

Chov vtákov je dnes zase po rokoch trendom. Ľudia nemajú čas na venčenie psov alebo na upratovanie mačacích záchodov. A tak si obstarávajú okrídlené miláčikov, ktorí nie sú tak nároční. Samozrejme nemôžeme hádzať všetky okrídlené miláčikov do jedného vreca, nie všetci sú tak nenároční, ako o nich hovoríme. Ak by sme si do vonkajšej voliéry priniesli papagája menom Ara, mali by sme postarané o zábavu. Našťastie existujú naozaj menej náročné druhy papagájov, ktoré správajte aj u seba doma, nielen vo vonkajšej voliére na záhrade.

Ak ste sa rozhodli chovať papagáje, možno zvažujete, akého si zaobstarať. Než si konkrétny druh zaobstaráte domov, odporúčame mať pre neho prichystanú vtáčie klietka, v ktorej ho hneď po príchode domov ubytujete. Takáto vtáčie klietka by sa mala odvíjať od toho, aký veľký vták je, aké má rozpätie krídel, koľko hračiek k svojmu životu potrebuje. Klietka pre budúceho spoločníka si po zistení spomínaných vecí postavte sa stavebnice Aluhobby, čo bude veľká zábava! Vďaka hliníkovým profilom a ďalším súčiastkam sa zase po rokoch vrátite do svojho krásneho detstva.

Avšak spomeňme si menej náročné druhy papagájov, ktoré bude radosť správať.

Nenároční papagáji

Papagáj vlnkovaný

Andulka čiže papagáj vlnkovaný je asi najčastejšie chovaný druh papagájov, ktorý nie je nijako náročný. Je to veľmi spoločenský vták, ktorý k svojmu spokojnému životu potrebuje veľa hračiek. Andulku môžete zohnať v zaujímavom sfarbenie, jej prírodné sfarbenie je však sfarbenie zelené.

Zebrička austrálska

Ďalším často chovaným papagájom je zebrička pestrá, ktorá patrí taktiež medzi najmenej náročné vtáctvo. Je to pomerne otužilý vták, ktorý nemá rád studený prievan. Je však veľmi priateľská, zahniezdi sa takmer v akejkoľvek klietke. Odborníci odporúčajú chovať minimálne tri páry tohto papagája, menšie množstvo sa nebude dobre vzájomne znášať.

 

Nenároční papagáji, ktoré chovejte aj u seba doma
Ohodnoťte tento príspevok.