Vyberte stranu

Nepodceňujte výber interiérových dverí a okien

Praktické aj estetické

V minulosti dvere plnili základnú funkciu: uzatvorenie určitého priestoru a jeho oddelenie od iného priestoru. Ľudia sa príliš nezamýšľali nad dizajnom dverí a nevnímali ich ako estetický doplnok. Pravdou je, že ešte pred niekoľkými rokmi nebol výber interiérových dverí taký bohatý ako dnes.

Uplynulo zopár rokov a zmenila sa aj situácia v otázke bývania a zariaďovania domácnosti. V súčasnosti je na trhu množstvo firiem, ktoré sa zaoberajú výrobou a predajom dverí do interiéru a niekedy je o to ťažšie vybrať si tie správne. Našťastie, existujú akési všeobecne platné zásady, ktoré nám môžu byť pri výbere interiérových dverí užitočné.

Nepodceňujte výber interiérových dverí a okien

Ako správne vybrať interiérové dvere

Začať by sme mali odpoveďou na otázku koľko dverí a aký typ dverí potrebujeme. Či už požadujeme interiérové dvere, vchodové interiérové ​alebo vonkajšie dvere, každý z týchto typov dverí je vyrobený z iných materiálov a má iné vlastnosti. Neoddeliteľnou súčasťou dverí je aj obložková zárubňa, ktorá tvorí komplet s dverami.

Ďalšou otázkou bude účel dverí, na ktorý budú slúžiť. Sú miestnosti, kde potrebujeme dostatok osvetlenia a preto volíme presklené dvere. Dvere do spálne alebo kúpeľne sú záležitosťou osobného vkusu. Zabudnúť by sme nemali ani na spôsob otvárania dverí a ich rozmery. Pri otváraní dverí-dovnútra alebo von, zohrávajú veľkú úlohu zárubne. Rozhodnúť sa môžete aj pre posuvnú dvere, ktoré sú čoraz viac obľúbené vďaka šetreniu priestoru.

Mali by sme mať na pamäti, že interiérové dvere sú investíciou na dlhšie obdobie, a preto by sme nemali ich výber rozhodne podceňovať.

K dizajnovým dverám patria aj štýlové okná

Určite si ešte mnohí z nás pamätajú dobu drevených okien, ktoré zdobili nielen rodinné domy, ale aj chatky či chalupy. Nemožno však tvrdiť, že drevené okná sú dávnou minulosťou, hoci sme už zažili aj etapu plastových okien a stále zažívame. Drevo je však drevo a rozhodne plast naň nemá. Vyžaduje si síce väčšiu starostlivosť ako plast, ale vie sa nám za to patrične odmeniť vo forme výborných tepelno-izolačných vlastností.

Ak rozmýšľate nad kúpou drevených okien, tak smelo do toho! Drevené eurookná sú čoraz viac populárnejšie a žiadanejšie než tie plastové. Pôsobia elegantne, nápadito a štýlovo.

Nepodceňujte výber interiérových dverí a okien
Ohodnoťte tento príspevok.