Vyberte stranu

O aké dva typy schodov majú zákazníci najväčší záujem?

V rámci domácnosti na prekonávanie výškových rozdielov potrebujeme schody. Aj keď záujem o stavbu viacposchodových domov posledné roky upadal a uprednostňovali sa skôr jednopodlažné domy, bungalovy, teraz sa to všetko vracia späť.
O aké dva typy schodov majú zákazníci najväčší záujem?

Betónové schody s dreveným obložením schodov

Táto klasika, ktorá je u nás zaužívaná už roky, je stále veľmi obľúbená. Betónové schody nám zaisťujú vysokú stabilitu tohto schodišťa a práve preto si ich zákazníci najčastejšie dávajú robiť. Aby však betónové schody boli pekné, je potrebné ich obkladať. Dlažba sa na betónové schody príliš nehodí, aj keď sú prípady, kde v domácnostiach nájdete dlažbu ako obklad schodov. Ak chcete kvalitnejšie obloženie schodov, uprednostnite drevený obklad na schody. Drevo je veľmi dobre tvarovateľné a je príjemné nielen na pohľad, ale predovšetkým aj na dotyk. Krásna prírodná vôňa dreva ešte spríjemní samotný prechod schodišťom.

Samonosné drevené schodište

Okrem betónových schodov je veľký záujem aj o samonosné drevené schodište. Žiadny betón, len čisté drevo. Betónové schodište nevyhovuje každému a betón ako chladný materiál nemusí pasovať do vzdušných priestranných rodinných domov.
Samonosné drevené schodište vyniká svojou dlhou životnosťou, spoľahlivosťou, vysokou kvalitou a stabilitou. Drevo je prírodný nadčasový materiál, preto sa investícia do takéhoto schodišťa oplatí už len z tohto dôvodu.

Máte možnosť dať si vyrobiť na mieru viaceré druhy tohto schodišťa – ľavotočivé, pravotočivé, priamočiare, či napríklad kombinované. Záleží od priestorových možností.

Ak chcete kvalitné schody, odporúčame vám vybrať si práve z týchto dvoch typov. Okrem nich je záujem aj o moderné schody kombinované z troch materiálov, avšak drevo je drevo. Buď si zvolíte klasiku v podobe betónového schodišťa s dreveným obložením schodov, alebo si vyberiete samonosné drevené schody.

Zdroj obrázka:

Autor: Didecs / Shutterstock.com

O aké dva typy schodov majú zákazníci najväčší záujem?
5 (100%) 1 hlasov