Vyberte stranu

Oceľové stavby zažívajú v poslednom období veľkú popularitu. Nesmierne populárne sú najmä oceľové haly, ktoré majú široké využitie vo výrobnom procese a predstavujú ideálny kompromis medzi skvelou cenou a kvalitným produktom. Majú dlhú trvácnosť, sú bezpečné a veľmi variabilné, vďaka čomu predstavujú pre takéto procesy ideálnu voľbu. Aj z estetickej stránky sú veľmi minimalistické a nadčasové, pričom ich montáž je nesmierne rýchla a precízna.

 

Oceľ a stavebníctvo

Oceľ je skvelým odolným materiálom, vďaka čomu má v stavebníctve široké spektrum využitia. Výroba oceľových konštrukcií je nesmierne ekonomická a jej vlastnosti zaručujú trvácnosť a odolnosť akejkoľvek stavby. Práve preto sa spektrum využitia oceľových konštrukcií neustále rozrastá. Okrem montovaných hál sa používajú aj na výstavbu mrakodrapov, mostov, či bytových domov. V posledných rokoch dokonca niektorí ľudia siahajú po oceľových konštrukciách aj v prípade rodinných domov.

Oceľové konštrukcie sú ľahké, no zároveň nesmierne pevné, vďaka čomu umožňujú nesmiernu variabilitu stavby. Poskytujú široké spektrum stavebných riešení, ktoré sú vďaka inteligentnému konštrukčnému systému rýchlo a jednoducho realizovateľné. Rovnako sú vďaka tomu vhodné na logisticky riešené nadrozmerné stavby, ako aj na stavby rodinných domov, či administratívnych budov.

 

Oceľové konštrukcie na rodinný dom

Pri rodinných domoch sa najviac oceňuje ekonomické a ekologické hľadisko samotnej oceľovej konštrukcie. Nosná konštrukcia je navrhnutá na konkrétne účely pre presnú špecifikáciu materiálov. Tá sa potom vyplní minerálnou vlnou, ktorá slúži ako izolačná vrstva. Konštrukcia je veľmi rýchla aj vďaka upevňovaniu dosiek, ktorých inštalácia je rýchla jednoduchá a napriek tomu je výsledná stavba pevná, odolná a bezpečná.

Montované domy, bytovky a haly sú v súčasnosti najmä v zahraničí veľmi obľúbené. Dajú sa postaviť veľmi rýchlo, sú ekonomické, pretože si nevyžadujú vysoké výdavky a zároveň sú funkčné. Pre potreby nášho rýchleho života sú ideálnou voľbou. Kovová konštrukcia pri montovaných domoch navyše zaručuje omnoho väčšiu dávku bezpečnosti a trvácnosti, pretože nosná konštrukcia je navrhnutá presne na mieru pre konkrétny projekt.

Pri stavbe domu, či inej budovy je preto dnes už podstatné premýšľať aj nad touto variantou stavby. Ak chcete ušetriť, no napriek tomu mať záruku trvácnosti a odolnosti stavby, ide zrejme o najlepšiu voľbu. Veľkou výhodou je samozrejme aj rýchlosť stavby. Za nevýhodu môžete pokladať fakt, že si nedokážete pri stavbe pomôcť sami, pretože stavbu musí realizovať firma s presnými technickými zručnosťami.

Zdroj obrázku: Anusorn Abthaisong / Shutterstock.com

 

 

Oceľové konštrukcie – pevný a odolný základ stavby
Ohodnoťte tento príspevok.