Vyberte stranu

Máte radosť z estetickej podoby vášho tela alebo sa naopak chystáte konečne pridať do svojho denného harmonogramu aj pohyb a cvičenie? Tak či onak, osobná váha sa stane akýmsi trénerom, ktorý bude kontrolovať základné či špeciálne namerané hodnoty. Ak budete chcieť, dokáže ich vyhodnotiť aj v rôznych časových intervaloch.

Osobná váha nie je len pomocníkom pri chudnutí. Informácie o vašej telesnej hmotnosti odzrkadľujú váš vzhľad iba do istej miery. Súvisia totiž i so zdravím a vašou kondíciou. Analýza indexu telesnej hmotnosti je len jednou z ponúkaných funkcií. Je však nutnosťou?

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, AndreashopTPD  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Digitálne nie sú diagnostické. Osobná váha s meraním telesného tuku patrí do druhej kategórie

Osobná diagnostická váha je inteligentným meračom hmotnosti, ktorý v sebe skrýva aj množstvo ďalších funkcií. Disponuje napríklad tukomerom, vypočíta podiel vody a svalstva v tele, hmotnosť kostí, podá vám informácie o BMI, ktoré si dokonca uloží do pamäte.

Ak má osobná váha bluetooth alebo USB port, môže komunikovať s externými zariadeniami, vďaka čomu sa z nej stáva akýsi osobný asistent pri dodržiavaní zdravej životosprávy. Uplatnenie nájde u ľudí, ktorí sa aktívne venujú športom a fitnes, ale tiež u tých, ktorí so svojím telom plánujú vizuálne zmeny k lepšiemu.

Jedinou nevýhodou týchto váh je len vyššia cena a pre niektorých náročnejší spôsob ovládania. Ak však venujete dostatok pozornosti návodu hneď na začiatku, tento mínusový bod sa stane minulosťou.

Komplexné posúdenie hmotnosti v kombinácii ďalších faktorov, ktoré na ňu vplývajú, môžete sledovať v rámci jednotlivých časových úsekov a porovnať tak vaše výsledky. Okrem toho disponujú moderné osobné váhy aj inými funkciami, ktoré treba určite zvážiť pri výbere konkrétneho modelu.

Výber spoľahlivej váhy zúžite získaním odpovedí na nasledovné otázky:

  • Budete osobná váha určená len vám alebo ju využijú aj ďalší členovia rodiny?
  • Potrebujte iba základný prehľad o vašej hmotnosti alebo vyžadujete aj doplnkové funkcie a rôzne merania?
  • Túžite po synchronizácii so smartfónom nielen kvôli lepšej prehľadnosti?
  • Chcete dokonalú presnosť napriek cenovému navýšeniu?
  • Máte nadváhu a potrebujete váhu s väčšou nosnosťou?
  • V akej miere vám záleží na dizajne?

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

VÁHA OSOBNÁ DO 150KG BLAUM

tlačidlo

Emos – Digitálna osobná váha biela

Emos - Digitálna osobná váha biela

tlačidlo

TANITA BC-1000 BLACK

tlačidlo

OMRON BF511-T monitor skladby ľudského tela

OMRON BF511-T monitor skladby ľudského tela

tlačidlo

Digitálna osobná váha verzus osobná váha mechanická

Mechanické osobné váhy predstavujú klasiku v rámci danej kategórie. Nie je tomu až tak dávno, čo sa v domácnostiach nachádzali iba tieto typy meračov hmotnosti. U mnohých sa stále tešia obľube, napriek tomu, že presnosť merania nie je ich doménou. Tá môže mať odchýlku aj dva kilogramy.

Kvôli nízkej obstarávacej cene, nenáročnosti používania a absencii nutnosti mať podrobný a pravidelný prehľad o svojom tele sú ešte aj v súčasnosti vyhľadávaným produktom. Opakom analógových váh sú váhy digitálne. Tie merajú s hmotnostnou odchýlkou do sto gramov. Ide teda o pomerne presné snímanie hodnôt.

Zobrazujú sa na LCD digitálnom displeji, vďaka zobrazovacej jednotke z tekutých kryštálov. Údaje zaznamenáva niekoľko nezávislých snímačov. Toto meranie prebieha automaticky stupením na osobnú váhu. Samé sa tiež vynuluje, a tak je váženie rýchle a pohodlné pre akúkoľvek vekovú skupinu ľudí. Plusom je tiež atraktívny dizajn.

 

 

Osobná váha s meraním tuku či klasika, všímajte si nasledovné parametre

Pred kúpou buďte dôslední v niekoľkých ohľadoch. Nestačí totiž, že máte jasno v tom, ktorý typ váhy je vaším favoritom a bez ktorých funkcií sa nezaobídete. Malá osobná váha vám neposkytne relevantné výsledky.

Pokiaľ je dĺžka vášho chodidla väčšia ako samotná váha, zabudnite na presnosť. Nedostaví sa ani v prípade, že ide o kvalitný diagnostický model. Okrem rozmerov je dôležité všímať si nosnosť. To platí najmä pre obéznych ľudí a kulturistov.

Stupením hmotnostne ťažšej osoby na váhu, ktorá nedisponuje dostatočne vysokou hranicou únosnosti kilogramov, môže niekedy dôjsť aj k poškodeniu snímačov. Majte na pamäti, že neustále stráženie hmotnosti však môže mať aj negatívne dôsledky na psychiku, najmä ak to neviete kontrolovať.

To platí v prípade, že osobná váha ešte stále nezobrazuje číselné hodnoty, ktoré túžia uvidieť vaše oči. Zabudnite na každodenné váženie. Po týždni či dvoch skontrolujte či sa niečo zmenilo a urobte tak vždy ráno, iba v spodnej bielizni a pred raňajkami.

Osobná váha a dizajn

Aj keď sa jednotlivé typy osobných váh vizuálne až tak veľmi nelíšia, predsa len si zo širokej ponuky môžete vybrať aj modely vyznačujúce sa elegantnosťou alebo zaujímavým dizajnom. Tvrdené sklo je materiál vhodný pre obe uvedené podoby.

Stačí si len rozmyslieť, či dáte prednosť oblým rohom alebo hranatým tvarom, stavíte na jednoduchosť alebo nevšedný motív. Vkus je smerodajný a pomôže váhe stať sa súčasťou interiéru.

Mať tohto technického pomocníka ihneď poruke je síce praktickým riešením, no z hľadiska estetickosti bývania ho prenechajte radšej uzavretým úložným priestorom, voľnému oku nedostupným. A to aj napriek tomu, že váha v imitácii dreva je naozaj atraktívna. Čo sa týka ceny, tento raz platí, že od lacnejších variantov sa presnosť vzďaľuje.

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

VÁHA OSOBNÁ DO 150KG BLAUM

tlačidlo

Emos – Digitálna osobná váha biela

Emos - Digitálna osobná váha biela

tlačidlo

TANITA BC-1000 BLACK

tlačidlo

OMRON BF511-T monitor skladby ľudského tela

OMRON BF511-T monitor skladby ľudského tela

tlačidlo

Osobná váha s bluetooth či analógové váženie, nakupujte online

Vážite sa iba sporadicky alebo vyžadujete, aby mala osobná váha špeciálne ukazovatele a funkcie? Hľadáte váhu, ktorá by bola vhodným darčekom? Zvládne obdarovaná osoba aj náročnejšie ovládanie?

Odpovede na uvedené otázky, ako aj ďalšie spomínané informácie vás zavedú k víťazovi. Nájsť ho môžete napríklad v eshope 4home.sk. Široký sortiment vám ponúknu tiež eshopy TPD.sk alebo Andreashop.sk.

Neváhajte použiť filter, vďaka ktorému získate rýchly a lepší prehľad o modeloch vybraných na základe vašich požiadaviek. Cítite sa vitálni alebo chcete tieto pocity docieliť? Aj váha na tom môže mať svoj podiel. Krása a zdravie kráčajú väčšinou ruka v ruke.

andreashop
tpd
Osobná váha: osobný tréner alebo nepriateľ? Moderné váhy poskytnú zaujímavé informácie o vašom tele
5 (100%) 6 hlasov