Vyberte stranu

Relax, pohodlie a bezpečný domov môžete dopriať aj vášmu štvornohému miláčikovi, a to v podobe pelechu pre psa. Ten by mal byť kvalitnou záležitosťou, keďže každodenným vylihovaním vášho miláčika by mohlo dôjsť k jeho rýchlemu opotrebovaniu.

Opakovaná kúpa logicky znamená ďalšie výdavky, a tie často presiahnu obstarávaciu sumu, ktorá sa vám pôvodne zdala vysoká u overených výrobcov. Dokonalý oddych pre vášho psíka môže byť aj dizajnovým počinom, a tak spokojnosť vládne u neho aj u jeho pána. Vytvorte špeciálne miesto domácemu zvieratku a zabudnite na chlpy na sedačke.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home,Hej, Dobra-miska ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Ako si vybrať pelech pre psa? Návod vám pomôže

Určite máte aj vy doma vyhradený kútik, kde radi odpočívate, napríklad s vyloženými nohami pri sledovaní televízie, čítaní knihy alebo vychutnávaní si lahodnej kávy. Aj domáci miláčikovia ocenia, ak im zabezpečíte ich vlastné minibývanie, v ktorom môžu leňošiť nielen v noci, ale tiež kedykoľvek počas dňa.

Psí relaxačný kútik vyberajte na základe nasledovných kritérií:

  • materiál – látkový, plastový, prútený pelech
  • veľkosť – ovplyvňuje ju vek psa v kombinácii konkrétneho plemena
  • tvar a typ – vankúšový typ obdĺžnikového alebo kruhového tvaru alebo pelech so zdvihnutými okrajmi
  • výplň – pelech pre psa by nemal byť tvrdý ani veľmi mäkký, overený je napríklad kvalitný drvený polyuretán
  • údržba a hygiena – či sa čistí ľahko, môžete ho oprať alebo má odnímateľný poťah
  • kvalita a cena

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Curver KNIT Búda pre domácich maznáčikov 2v1, hnedá

tlačidlo

Pelech Karlie Touchdog oválný 65 x 56 x 22 cm červený-modrý

tlačidlo

Domeček TUNNEL molitan FP 1ks

tlačidlo

SULTAN XL – Pelech pre psov 105x70x20cm, ľan, menčester

SULTAN XL - Pelech pre psov 105x70x20cm, ľan, menčester

tlačidlo

Pelech pre psa s dôrazom na jeho kvalitu a typ látky

Aj váš štvornohý kamarát si zaslúži komfort. Oporné okraje pelechu spĺňajú podmienky na dosiahnutie maximálneho pohodlia. Psík si na ne veľmi rád vyloží hlavu a drieme. Rovnako mu slúžia ako akási opierka a pomyselná hranica bezpečnosti. Zabúdať netreba ani na výplň. Granulovaná pena sa prispôsobí telu psa, čím taktiež prispeje ku komfortu.

Pelech pre psa udržiava telesnú teplotu zvieratka a pri jeho dostatočnej hrúbke zabraňuje prechladnutiu a otlakom kĺbov. Zaručená by teda mala byť izolácia, ktorá bráni chladu z podlahy, no zároveň priedušnosť materiálu, kvôli dostatočnej hygiene. Jej miera závisí napríklad od odolnosti látky voči zašpineniu.

Kvalitný poťah pelechu je taktiež odolný voči vode, poškodeniu pazúrmi, oderu či hromadeniu srsti. Kvalitu však spoznáte aj podľa precízneho šitia s pevnými niťami. Takéto spracovanie je zárukou dlhej životnosti. Vybrať si môžete tiež zo špeciálnych ortopedických či antialergických produktov.

 

Pelech pre psa plastový alebo prútený?

Plastový pelech pre psa neznie na prvé počutie pohodlne, avšak opak je pravdou. Materiál je príjemne mäkký, ale odolný a vďaka protišmykovým podložkám umiestneným zo spodnej strany pelechu aj praktický. Pre maximálne dosiahnutie pohodlia je stredová časť vybavená matracovým vankúšom korešpondujúcim s tvarom tzv. psej postele.

Výber je podmienený najmä povahou psíka, keďže niektorí zvierací priatelia s radosťou okusujú vyvýšené plastové časti, steny pelechu. To platí aj pri prútených variantoch. Ide o nepraktickosť z estetického aj finančného hľadiska, no tiež problém súvisiaci so zdravotnými dôvodmi.

Umelá hmota neurobí dobre zubom, žalúdku ani črevám. Ak okusovanie nie je záľubou práve vášho miláčika, možno ste našli favorita práve v tomto pelechu pre psa, hoci aj tak by ste mali dávať pozor na jeho stav. Plastové časti sú síce na prvý pohľad stále a nezničiteľné, ale môže na ne vplývať aj okolité prostredie.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home,Hej, Dobra-miska ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Pelech pre psa do interiéru, do auta aj na cestovanie

Cestovný pelech pre psa je samostatnou kategóriou v rámci danej tematiky. Aj keď pelechy pre zvieratá nemajú vysokú hmotnosť a ich prenášanie je tak jednoduchou záležitosťou, výrobcovia vytvorili aj špeciálne typy zvieracích leňošiek vhodných na účely cestovania. Disponujú odolnými materiálmi, ktoré ochránia vášho psíka pred chladom.

Nevadí im ani sneh, a tak sa môžu chlpáči stať vašim spoločníkom pri dobrodružstvách v horách, pri vode, kdekoľvek na turistike. Tvrdosť zeme ani extrémne teploty nebudú problémom, keďže u týchto modelov existuje možnosť vloženia prídavnej vložky na dodatočné zvýšenie izolácie

 

Pelech pre psa, jeho umiestnenie a veľkosť

Ak máte jasnú predstavu o podobe pelechu pre psa, po jeho kúpe myslite na správne umiestnenie. Je samozrejmé, že z hľadiska estetickosti interiéru vyberiete oddychové miesto vy, no stať sa môže i to, že štvornohému priateľovi sa z nejakých dôvodom páčiť nebude. Určite ho nenúťte, aby si v ňom ihneď ľahol.

Nechajte na neho, aby si nový objekt v dome preskúmal sám a zoznámil sa s ním. Keďže sa väčšinou stáva, že pelech v sebe drží vône predajne alebo skladu, odporúčaním je vypratie v rovnakej aviváži, akú používate vy. Známe pachy ho zbavia prípadných obáv. Do vnútra môžete vložiť vaše staré tričko a kvôli väčšej pohodlnosti deku.

Nezabúdajte, že veľkosť pelechu pre psa sa odvíja od rozmerov tohto zvieratka. Všeobecne platí, že ten by mal byť väčší približne o desať centimetrov od dĺžky psa meranej od krku po chvost. Jednoducho povedané, musí sa doň zmestiť tak, aby sa cítil pohodlne pri akejkoľvek polohe. Nikto nemá rád stiesnené priestory.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Curver KNIT Búda pre domácich maznáčikov 2v1, hnedá

tlačidlo

Pelech Karlie Touchdog oválný 65 x 56 x 22 cm červený-modrý

tlačidlo

Domeček TUNNEL molitan FP 1ks

tlačidlo

SULTAN XL – Pelech pre psov 105x70x20cm, ľan, menčester

SULTAN XL - Pelech pre psov 105x70x20cm, ľan, menčester

tlačidlo

Pelech pre psa XXL alebo L? Kde nakúpiť?

Ak poznáte veľkosť pelechu, v ktorom sa pes nebude krčiť, ak u vás zvíťazil konkrétny druh materiálu a máte predstavy aj o dizajne a cenovej hranici, navštívte eshop 4home.sk a jednoducho si vyberte zo širokého sortimentu zvieracích postelí. Myslite predovšetkým na to, aby bola zaručená fyzická aj psychická pohoda chlpáčov.

Tú docielite aj produktmi z ponuky eshopov Dobramiska.sk alebo Hej.sk. Nájdete v nich tiež pelechy určené zvieratám so zdravotnými komplikáciami. Aj keď vám možno občas nevadilo, že váš psík sa s vami podelil o rovnaké lôžko, predsa len sa kvalita spánku zlepší, ak si každý zvlášť doprajete osobitné miesto na spanie, no pokojne aj v rámci jednej izby.

hej sk
Pelech pre psa ako pohodlná zvieracia leňoška. Čo všetko ovplyvňuje jeho výber?
Ohodnoťte tento príspevok.