Vyberte stranu

Pieskované sklo je obľúbenou súčasťou kancelárií či domácností. Pieskovanie spočíva v otryskovaní povrchu skla pieskom pod vysokým tlakom. Týmto procesom sa abrazívne časti dostanú do povrchu skla, zbavia ho žiarivého vzhľadu a spravia ho menej priehľadným.

Pieskovanie môže byť prevedené na celom povrchu alebo na jeho časti. V prípade čiastočného pieskovania umožňuje technika previesť pieskovanie textu, loga, geometrického vzoru alebo akéhokoľvek iného motívu podľa výberu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Novynabytok.sk, Ideanabytok.sk, Asko-nabytok.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Pieskované sklo má aj svoje výhody

Výhodou tohto skla je striedanie efektov priehľadnosti, ktoré zaistí ochranu súkromia, ale súčasne zachová prirodzenú priepustnosť svetla. Taktiež je vhodne využiteľné v priestoroch, kde je žiaduca bezpečnosť osôb v prípade presklených dvier, napríklad v kanceláriách.

Ďalšie výhody pieskovaného skla:

  • prevedenie log, motívov, nákresov podľa výberu
  • zaisťuje súkromie v miestnosti pri zachovaní priechodu prirodzeného svetla
  • vizualizácia presklených dvier pre bezpečnosť osôb
  • pre pieskované sklo je finálna úprava špeciálnym nano lakom, ktorý ochráni sklo pred znečistením
  • výhodou pieskovania je najmä jeho trvalosť, takto vytvorený motív či vzor sa nepoškriabe ani nezmyje a vydrží viac, ako napríklad skrine so zrkadlom

 

Vyberte si z ponuky!

Šatníková skriňa Bega IV čierna

tlačidlo

Konferenčný stôl RENO buk

tlačidlo

Šatníková skriňa Hayle Typ 21 (biela + biely vysoký lesk)

tlačidlo

Jedálenský stôl CLARISSA 140×80 Jedálenský stôl CLARISSA 140x80

tlačidlo

Ako čistiť pieskované sklo?

Pri jeho čistení je dôležité riadiť sa niekoľkými základnými pravidlami. Najprv umyte celú plochu čistou vodou. Nikdy neumývajte len jej časť, pretože by na skle vznikli nevzhľadné škvrny a museli by ste čistiť sklo znova. Na umývanie používajte len čistú vodu a jemnú handričku.

Ak je znečistenie sklenenej plochy veľké, pridajte do vody pár kvapiek saponátu na riad. Vodou pri čistení skôr šetrite. V tomto prípade určite neplatí, že čo je mokré, to je aj čisté. Prílišným namáčaním by bohužiaľ mohli vzniknúť rôzne škvrny a vaša snaha by vyšla navnivoč. Pieskované sklo jemne vysušte, pretože nerovnomerne odparujúca sa voda by mohla po sebe zanechať nežiaduce stopy.

 

pieskovane sklo

Aké funkcie zastáva pieskované sklo?

Sklenené dvere dodávajú priestoru svetlo, ľahkosť a štýlovú originalitu. Interiér je svetelne prepojený a zároveň nenápadne predelený. Celosklenené dvere s rôznymi druhmi skla spájajú v sebe krásu a účelnosť.

V závislosti od typu priehľadnosti skla je možné sklenené dvere využiť na elegantné uzavretie všetkých typov priestorov. Rôznymi dizajnovými spracovaniami skla môžete dodať priestorom hĺbku a dimenziu, a to bez straty prirodzeného svetla.

 

pieskovane sklo

Celosklenené dvere s pieskovaným sklom môžu byť dobrou voľbou

Pieskované sklo je v interiéri ideálne vo forme celosklenených dverí či stien. Pieskovaný motív totiž na veľkej ploche lepšie vynikne. Pre ľahšiu údržbu využite na ošetrenie nanotechnológiu. Vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá nedovolí, aby sa do motívu dostali nečistoty a prach a tiež ho ochráni pred poškriabaním.

Celosklenené dvere izby od seba nerozdeľujú, ale ich spájajú. Sú tak vhodné do miestnosti, kde vyžadujeme čo najviac svetla a priestoru, kde sa s ľuďmi najčastejšie stretávame. Vďaka veľkej sklenenej ploche môžeme zvoliť čisté, jednoduché dvere, decentné zdobenie sieťotlačou, kreatívnejšie pieskované obrazce či ryhované dvere

 

Vyberte si z ponuky!

Šatníková skriňa Bega IV čierna

tlačidlo

Konferenčný stôl RENO buk

tlačidlo

Šatníková skriňa Hayle Typ 21 (biela + biely vysoký lesk)

tlačidlo

Jedálenský stôl CLARISSA 140×80 Jedálenský stôl CLARISSA 140x80

tlačidlo

.

Aj pieskované sklo možno zladiť s interiérom, výber teda nebude ťažký

Pieskované sklo vyzerá pekne v kombinácii s pastelovými farbami priestoru, svetlým nábytkom, v moderných kúpeľniach, štýlových vstavaných šatníkoch a príjemne osvieži minimalistický dizajn kancelárskych priestorov. Dobre ukáže s bielymi, svetlomodrými, šedými, béžovými, ale aj terakotovými odtieňmi stien a bytových doplnkov.

Produkty s pieskovaným sklom určite nájdete na rôznych eshopoch, ktoré vám zaručujú široký výber, moderné prevedenie a zároveň dobré ceny. Preto si kliknite na eshopy ako napríklad Ideanabytok.sk, Novynabytok.sk alebo Asko-nabytok.skvyberte si ten správny kúsok do vašej domácnosti!

idea nábytok
novynabytok-sk
asko nabytok logo
Skrášľuje interiér a vnáša doň eleganciu. Pieskované sklo sa teší obľube aj dnes
5 (100%) 1 hlasov