Vyberte stranu

Pivný set je sedenie vhodné nielen pre vášnivých pivárov. Vyznačuje sa totiž kvalitou, ktorú získava vďaka svojej materiálovej kombinácii dreva a kovu. I keď sú z hľadiska nepriaznivých vplyvov počasia nutné ochranné nátery, takáto súprava masívneho stola a lavíc vám sľubuje dlhú životnosť.

Tá sa odvíja od niekoľkých parametrov týkajúcich sa procesu výroby. Konkrétne ide o druh dreva, ktoré je použité na pivnú sadu, jeho uzlovitosť, hrúbku stola a lavíc, typ kovania – ak je súčasťou, povrchové ošetrenie vybranými farbami a lakmi, nosnosť, stabilita a celkové rozmery tohto exteriérového nábytku.

note note_color=”#eff1fd” radius=”6″]Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Andreashop, Hej, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii[/su_note]

Záhradný pivný set aj do tradičného aj moderného exteriéru

Posedenie na záhrade obľubuje azda každý. To sa počas dlhých letných večerov nezaobíde bez chutného grilovaného jedla a osviežujúcich nápojov. Tie si zase vyžadujú praktický nábytok, prostredníctvom ktorého bude zaručená nielen ich pohodlná konzumácia, ale tiež miesto na vedenie spoločenskej konverzácie s ľuďmi, ktorých máte radi.

Aby ste dosiahli spokojnosť na oboch stranách, nemusíte vlastniť drahé typy záhradného sedenia. Pivný set je funkčnou a podľa typu i vizuálne atraktívnou alternatívou. Základom je pevná konštrukcia, ktorá sa nezaborí do zeme ani v prípade trávnatého podkladu. Počet ľudí je vašou voliteľnou podmienkou, pričom klasikou je sedenie pre osem až desať osôb.

 

Vyberte si z ponuky produktov!

Záhradný nábytok V-Garden Victoria 6

tlačidlo

ALLIBERT /233615/ ZAHRADNY SET BAHAMAS FIESTA BROWN + BEIGE

tlačidlo

Fieldmann FDZN 4016 Holly Záhradný set

tlačidlo

Hecht CAMBERET SET – Záhradný nábytok

Hecht CAMBERET SET - Záhradný nábytok

tlačidlo

Pivný set – funkčnosť a praktickosť v jednom

Najpoužívanejším materiálom na výrobu pivného setu je smrek, prípadne borovica. Ide síce o cenovo dostupnejšie varianty, no odolnosťou sa nevyrovnajú exotickým drevinám ako napríklad teak či meranti. Preto je nutnosťou ošetrenie nábytku kvalitným náterom proti UV žiareniu a vlhkosti.

Aj keď je nevyhnutné obnovovať ho približne po dvoch rokoch, atraktívny vzhľad masívu sa vám odmení dlhou životnosťou a nadčasovosťou.  Pri tomto druhu dreva platí, že počas zimných mesiacov je potrebné uskladnenie v interiéri, či už v pivnici alebo garáži.

Práve preto sa odporúča siahnuť po sklápacom alebo stohovateľnom nábytku, ktorý zaberie minimum priestoru. Navyše, manipuláciou s takýmto nábytkom ušetríte aj veľa energie a času, nakoľko ho nemusíte prenášať len v rozloženom stave.

 

Pivný set na sedenie pri grilovaní

Ak sa počas letných mesiacov u vás v záhrade pomerne pravidelne stretáva väčšie množstvo rodinných príslušníkov a priateľov, pravdepodobne budete dobrými hostiteľmi. Kupovať štýlový záhradný nábytok pre viac ako desať ľudí je však finančne náročné.

Aby sa ušlo miesto každému, pomocnú ruku podá sklápateľný pivný set. Kedykoľvek si zmyslíte, že budete grilovať či opekať, jednoducho ho vytiahnete a po akcii opäť schováte. Aby sa cítili všetci pohodlne, je dobré mať v zálohe aj vankúšové či matracové podsedáky. Utlmia tvrdosť dreva a zahrejú vás pri vysedávaní do neskorých hodín.

Pivný set si i v tomto prípade vyžaduje vyššiu nosnosť. Ak má totiž na lavici sedieť niekoľko ľudí, pri nekvalitných materiáloch by bola trvácnosť nábytku výrazne skrátená. Za zmienku nepochybne stojí aj všímanie si kovania. Uprednostnite oceľové L profily, nie plechové. Niektorí výrobcovia dokonca počas záruky garantujú výmenu kovových častí.

 

Pivný set a rozmery: ktorý vám vyhovuje najviac?

Nielen pri využití na komerčné účely sú dôležité celkové rozmery pivného setu. Drevenú klasiku s kovaním nájdete väčšinou vo výške od zeme sedemdesiatsedem centimetrov, pričom dĺžka sa pohybuje v rozmedzí od stoosemdesiat až po dvestodvadsať centimetrov.

Čo sa týka šírky, päťdesiat centimetrov je najvyužívanejších pri jarmokoch a festivaloch. V podstate ide o zákazkovú výrobu určenú na použitie pri dočasných akciách. Tento typ navyše nie je vhodný vystaviť priamemu slnku alebo dažďu, nakoľko nemá takú odolnosť a rýchlo sa opotrebuje.

Ak plánujete pivný set umiestniť do záhrady, určite hľadajte šírku väčšiu. To platí aj pri iných typoch pivných súprav. Do exteriéru, ktorý tvorí súčasť vášho bývania, kupujte nábytok, na ktorom sa pohodlne usadí aj naje celá rodina či priatelia.

 

Pivný set – záhradný nábytok niekoľkých podôb

Pivný set je nepochybne dobre skladovateľné sedenie. Vďačí za to sklopným nohám a nízkej hmotnosti, ktorá sa spravidla pohybuje do štyridsať kilogramov. Mobilita je teda plusom a umožňuje jednoduchý prenos z priestorov na uskladnenie do záhrady.

Avšak, v prípade, že pivná sada má byť estetickou súčasťou exteriéru domu, budete sa musieť po obzerať po alternatívnych a vizuálne atraktívnejších súpravách daného nábytku. V rámci pivných setov totiž existuje niekoľko vzhľadovo odlišných variantov vonkajšieho stolovania.

Aby vaša záhrada nebudila krčmový dojem, oplatí sa siahnuť po celomasívnych stoloch a laviciach. Na záhradné grilovanie je vhodné napríklad tzv. áčkové sedenie, ktoré tvorí jeden celok.  Komplet má nohy stola do písmena A, pričom v jeho polovici sú na bočných stranách napevno pripevnené drevené dosky slúžiace ako lavica.

Pre lepší komfort si však môžete dopriať aj oddelené, samostatne stojace verzie s opierkou chrbtice, s možnosťou doplnenia o stoličky. Tu sa hlási o slovo dizajn, ktorému nahrávajú rozmanité tvary či dokonca rezbárske umenie, ale takýto štýl sa nehodí úplne všade.

 

Vyberte si z ponuky produktov!

Záhradný nábytok V-Garden Victoria 6

tlačidlo

ALLIBERT /233615/ ZAHRADNY SET BAHAMAS FIESTA BROWN + BEIGE

tlačidlo

Fieldmann FDZN 4016 Holly Záhradný set

tlačidlo

Hecht CAMBERET SET – Záhradný nábytok

Hecht CAMBERET SET - Záhradný nábytok

tlačidlo

Kde nakúpiť pivnú súpravu na sedenie?

Ak ste sa ešte nepripravili na prichádzajúcu letnú sezónu, je najvyšší čas to napraviť. Ak totiž budete odkladať kúpu záhradného nábytku na neskôr, hrozí vám sezónne navýšenie cien. Exteriérové sedenie môže spĺňať výhradne praktickú funkciu, no taktiež oplývať estetickosťou.

Ak vám môžeme niečo odporučiť, tak eshop 4home.sk ponúka široký sortiment pivných setov, ako aj ďalšieho nábytku do záhrady. Zaujímavá ponuka na vás čaká aj u online predajcov Andreashop.sk alebo Hej.sk, kde si vďaka podrobnému popisu produktov overíte vami požadované parametre. Samozrejmosťou sú prvotriedne zákaznícke služby!

 andreashop
 hej sk
Pivný set nie je len záležitosťou spoločenských udalostí. Využijete ho aj vo vašej záhrade!
Ohodnoťte tento príspevok.