Vyberte stranu

Praktické rady, ako sa starať o sedačky a predĺžiť ich životnosť

 

Sedačky nepatria k tým lacnejším investíciam v domácnosti a práve preto je  našou povinnosťou urobiť všetko pre to, aby sme sa zo sedačky mohli tešiť čo najdlhšie.

Bojíte sa, že neprávnou starostlivosťou skrátite životnosť vašej sedačky? Poradíme vám, ako predĺžiť životnosť a starať sa o ňu tak, aby vám vydržala roky.

Praktické rady, ako sa starať o sedačky a predĺžiť ich životnosť

Používajte deky

 

Malé deti a domáci miláčikovia nehľadia na čalúnenie sedacej súpravy. Skúste preto chrániť čalúnenie práve klasickými dekami. Vyberte si tenké, farebne ladiace deky, ktoré keď poskladáte a položíte na sedaciu časť. Nezabúdajte ich ale pravidelne prať a prášiť, aby ste zabránili znehodnoteniu čalúnenia.

V prípade, že by sa vám nepodarilo ochrániť čalúnenie a vznikla by škvrna, ktorá by nešla vyčistiť, stále je možnosť skúsiť profesionálne hĺbkové tepovanie a čistenie, čo však bude niečo stáť.

 

Sedačku pravidelne vysávajte

 

Aby sa vám podarilo odstrániť zvyšky kože, omrvinky, ale aj vlasy s čalúnenia, povrch sedačky pravidelne vysávajte špeciálnym nadstavcom, ktorý neublíži žiadnej poťahovej látke. Či už máte kvalitnú koženku, alebo moderný mikroplyš, či mikrovlákno, nezanedbávajte vysávanie čalúnenia. Zabránite tak znehodnoteniu čalúnenia a tým aj celej sedačky. Navyše ak ste alergik, oceníte pravidelné odstraňovanie prachových čiastočiek, ktoré sa usádzajú v sedačke.

 Praktické rady, ako sa starať o sedačky a predĺžiť ich životnosť

Kúpte si poťahy na sedacie súpravy

 

Mnohí ľudia skôr preferujú deky, aby nezakryli krásu sedacej súpravy do poťahov. Treba si však uvedomiť, že práve poťahy na sedacie súpravy aj keď prekryjú komplet celý povrch sedačky, lepšie chránia sedačku pred prachom, špinou, vlasmi, zvieracích chlpov a zvyškov kože.

Bytový textil treba chrániť pred nečistotami, preto pravidelné prášenie diek, pranie poťahov a vysávanie čalúnenia je potrebné a nevyhnutné pre udržanie čistoty a životnosti sedačiek.

Praktické rady, ako sa starať o sedačky a predĺžiť ich životnosť
Ohodnoťte tento príspevok.