Vyberte stranu

Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky

 

Súčasťou obývacích priestorov je aj sedacia súprava. Predávajú sa v rôznych rozmeroch, farebných, ale i materiálových prevedeniach a klienti sa nemusia obávať, že by si z tak širokej ponuky nevybrali peknú sedaciu súpravu.

Zistite si rozmery obývačky

 

Pri výbere novej sedačky musíte vedieť rozmery vašej obývačky, ale aj rozmery priestoru, kde bola umiestená stará sedačka, ktorú ste vyhodili. Ľahko by sa totiž mohlo stať, že si v aktuálnej ponuke online nábytku vyberiete sedaciu súpravu, ktorá vám ale rozmerovo vyhovovať nebude.

Maximálny rozmer sedacej súpravy si zapíšte na papierik a vložte do peňaženky. Uľahčíte si tak výber sedacej súpravy v obchodných domoch s nábytkom.

Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky

Rohová, účková, alebo klasická pohovka?

 

To, aký typ sedacej súpravy si vyberiete, čiastočne ovplyvní aj veľkosť obývačky. Do veľkých otvorených obývačiek prepojených s kuchyňou a jedálenskou časťou odporúčame jednoznačne len účkové sedačky. Do bytov a menších obývačiek v domoch odporúčame rozkladacie rohové sedačky v neutrálnych farbách, ktoré ľahko skombinujete k akejkoľvek farbe dekorácií.

Rozkladacie práve preto, lebo vám umožnia vytvoriť provizórne lôžká v prípade, že k vám príde nečakaná návšteva.

Z ponuky rohových sedačiek vás môžu zaujať rohové sedačky s nastaviteľnými opierkami hlavy.

Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky

Klasické pohovky odporúčame do malých obývačiek, kde nie je nutné vytvoriť provizórne lôžka pre návštevy. Pohovky sú vhodné skôr do predsiení, na chodby a do obývačky sa dávajú výhradne len s farebne a štýlovo podobnými taburetkami a kreslami.

Výber novej sedacej súpravy si nenechávajte na poslednú chvíľu. Dodanie vašej sedacej súpravy, ktorú ste si vybrali, môže trvať aj niekoľko týždňov, preto ak potrebujete nutnú výmenu, s objednávaním novej nečakajte. Odporúčame skôr neutrálnejšie ľahko kombinovateľné odtiene sedačiek. Vyberajte látkové z mikroplyšu a žinilky, poprípade si vyberte koženú sedačku.

Praktické rady, ktoré oceníte pri výbere novej sedačky
5 (100%) 3 hlasov