Vyberte stranu

4 dôvody prečo ako primárny zdroj tepla zvoliť tepelné čerpadlo

 

Či už hľadáte nový zdroj tepla pre Vašu súčasnú nehnuteľnosť alebo sa rozhliadate po médiu, ktorým budete vykurovať Váš nový rodinný dom, venujte zvýšenú pozornosť tepelným čerpadlám. Tento zdroj tepla sa teší obrovskému záujmu a úspechu naprieč celou vyspelou Európou, Českú republiku a Slovensko nevynímajúc …

tepelné čerpadlo

Paliva pre tepelné čerpadlá je dosť počas celého roka

 

Bez ohľadu na to, aký typ tepelného čerpadla si zvolíte, odpadajú Vám starosti s obsluhou či dostupnosti prípojky zemného plynu. Do tepelného čerpadla nič neprikladáte, ani neskladujete zásoby na zimu. Tento zdroj tepla si jednoducho sám čerpá energiu z okolia, či už je to prúdiaci vzduch, geotermálne teplo či vodná hladina. Navyše, týchto zdrojov je dostatok počas celého roka, aj v hlbokých mrazoch. S tepelným čerpadlom je jedno ako dlho trvá vykurovacia sezóna alebo či či k nám zrovna prúdi či neprúdi plyn z Ruska.

 

Skúsenosti z “krutej” Škandinávie ukazujú, že životnosť ľahko presiahne 20 rokov

 

Tepelné čerpadlá získavajúce energiu z geotermálneho tepla patria medzi najefektívnejšie zdroje tepla vôbec! Áno, “nevýhodou” sú vyššie vstupné investície, tie sa Vám však vrátia späť vďaka veľmi malým účtom za teplo a dlhej životnosti tohto typu čerpadiel, ktorá podľa skúseností zo Škandinávie ľahko prekoná hranicu 20 rokov.

4 dôvody prečo ako primárny zdroj tepla zvoliť tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlá pomáhajú liečiť “bolesti hlavy” zo solárnych a veterných elektrární

 

Pozitívne skúsenosti s tepelnými čerpadlami z rezidenčného trhu a naopak, nie príliš dobré skúsenosti s “čistými” zdrojmi energie ako sú vietor či solárnej energie, pútajú pozornosť politikov, ktorí naprieč západnou Európou uvádzajú do života nové ambicióznej projekty, v rámci ktorých vznikajú “farmy” tepelných čerpadiel dodávajúcich teplo pre celé mestské štvrte. Tepelné čerpadlo v sebe spája efektívne pracujúci zdroj tepla s nízkym dopadom na životné prostredie, čo o sebe môže povedať iba hŕstka zdrojov tepla. Aj preto dnes napríklad v západných spolkových krajinách Nemecka nájdete tepelné čerpadlo v cca 40% zo všetkých novostavieb!

 

Nie sú náročné na miesto

 

Tepelné čerpadlá sú spravidla nenáročné na umiestnenie. U tohto zdroja tepla neriešite dobu slnečného svitu na jednotlivých častiach nehnuteľnosti, odpadajú Vám starosti so zaistením ľahkého prístupu k palivu a pod. Tento zdroj tepla si môžete zaobstarať aj v prípade, že máte okolo nehnuteľnosti iba pár metrov voľného priestoru.

4 dôvody prečo ako primárny zdroj tepla zvoliť tepelné čerpadlo
5 (100%) 1 hlasov