Vyberte stranu

Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre stavbu drevodomu?

 

Napriek nedostatku pozemkov na Slovensku v posledných mesiacoch rapídne pribúdajú nové rodinné domy. Ľudia napriek pracovným príležitostiam chcú bývať skôr v pokojnejších lokalitách mimo hlučných centier, kde si budú môcť vychutnať aj krásne výhľady na prírodu a nielen na betónovú mestskú džungľu. Nemôžeme sa preto čudovať, že je veľký záujem o stavbu drevodomov.

Ak plánujete stavať, prečo by ste sa ale mali rozhodnúť práve pre stavbu drevodomu?

Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre stavbu drevodomu?

Je vyrobený z kvalitného materiálu

Drevodomy, ako už z názvu vyplýva, sú vyrobené z tej najkvalitnejšej suroviny, ktoré na Zemi máme. Viaceré štúdie potvrdzujú, že práve drevo čo sa týka životnosti dokáže predbehnúť akýkoľvek iný materiál – betón, kameň. Trend stavania pasívnych a nízkoenergetických domov môže za to, že sa drevodomy začali vo veľkom stavať. Energetická úspornosť z nich robí stavby budúcnosti a tento fakt popierať nemôžeme.

Ak chcete dom vyrobený z kvalitného materiálu, dajte si postaviť moderné drevodomy.

Rýchla výstavba

 

V súčasnej uponáhľanej dobe, kedy chceme všetko hneď, máloktorí ľudia chcú čakať niekoľko mesiacov a možno aj rokov, kým si postavia rodinný murovaný dom. Keď sa rozhodnú pre drevostavby, môžu počítať s rýchlou výstavbou. Stavba býva hotová do niekoľko týždňov. Drevostavby sa stavajú suchým spôsobom, čo znamená v halách a akonáhle sú postavené, následne sú prenesené na svoje miesto, na pozemok klienta.

Výhodou výstavby v halách je predovšetkým podstatne skoršie nasťahovanie ako keď sa rozhodnete dať si postaviť dom vonku.

Stavbu takejto nehnuteľnosti ocenia aj vaši susedia, pretože pri stavbe sa spôsobí oveľa menej hluku, prachu a odpadu ako pri murovaných stavbách.

Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre stavbu drevodomu?

Pozitívny vplyv na vnútornú klímu

 

Ak vás kolísanie teplôt počas leta a zimy výrazne znervózňuje, akonáhle budete bývať v drevostavbe, takéto výkyvy nebudete pociťovať. Drevené steny nie sú totiž ani príliš studené, ani príliš teplé. V lete a aj v zime sa budete v interiéri cítiť maximálne pohodlne a oceniť oceníte aj menej prašné prostredie. Ak máte v rodine alergika, lepšie ako bývanie v drevodome sa vám prihodiť nemôže.

Prečo by ste sa mali rozhodnúť práve pre stavbu drevodomu?
Ohodnoťte tento príspevok.