Vyberte stranu

Odsávač pary nie je len elegantná ozdoba kuchyne. V skutočnosti ho môžeme zaradiť medzi jeden z najdôležitejších kuchynských spotrebičov. Efektívne odstraňuje pachy, teplo a paru, tvoriace sa počas varenia. Zoznam benefitov kuchynského odsávača pary tu však nekončí. Pozrime sa na 3 dôvody, pre ktoré je digestor v domácnosti tak významný.

Dobrá investícia: Zlepšenie kvality ovzdušia

Odsávače pary sú navrhnuté tak, aby účinne eliminovali rôzne druhy látok, uvoľňujúce sa pri varení do ovzdušia. Kvalitný digestor nasaje nečistý vzduch cez motorizovaný ventilátor, cirkuluje ho pomocou uhlíkového filtra a vráti späť do miestnosti. Toto zariadenie tiež znižuje riziko vdychovania nebezpečného oxidu uhoľnatého. Bez digestora by sa celou kuchyňou šírila zmes viacerých pachov, ktorých silná koncentrácia dokáže spôsobiť podráždenie očí, nosa, aj hrdla. Vďaka odsávaču pary tak ucítite hlavne výslednú vôňu jedla.

Digestor a jednoduchá starostlivosť

Ďalšou veľkou výhodou odsávača pary je odstránenie prebytočného tepla, čo poskytuje pohodlnejšie prostredie pre kuchára. Recepty obsahujúce olej dokážu vytvoriť typický nepríjemný povlak, ktorý sa ťažko zmýva. Digestor zabraňuje hromadeniu takejto mastnoty, čím zároveň skracuje čas, potrebný na čistenie. Správne odsávanie pary pomáha predchádzať rastu plesní a vzniku baktérií.

Štýlová a efektívna modernizácia

Aj keď svetlá v kuchyni zvyknú pokrývať cieľové miesta, sporák medzi ne nemusí nutne patriť. Digestor s dodatočným, úsporným LED osvetlením je preto veľkým plusom. Funkcie osvetlenia môžu byť základné, ale aj modernejšie v závislosti od preferovaného modelu. Dobré osvetlenie tiež zjednoduší proces čistenia, pretože zviditeľní mastnotu, či iné nečistoty.

V súčasnosti nie je náročné nájsť verzie so štýlovým dizajnom. Široká škála digestorov dokáže vyhovieť aj osobám so zmyslom pre detail. Klasické, komínové, alebo vstavané odsávače – každý z nich disponuje pôsobivým a pritom účelným vzhľadom. Prezrite si ponuky, spätné väzby užívateľov, zmerajte kuchynský priestor a v neposlednom rade sa riaďte osobným štýlom. Skúste si tiež dávať pozor na energetickú triedu, nechcete predsa zariadenie, ktoré je náročné na množstvo spotrebovanej energie. Triedu zistíte podľa energetického štítku príslušného odsávača pary.

 

Zdroj obrázka: Supermop / Shutterstock.com

Prečo je digestor v domácnosti dôležitý? 3 hlavné dôvody
Ohodnoťte tento príspevok.