Vyberte stranu

Puf na sedenie má dosť netradičný názov. Ten vznikol z francúzskeho slova „pouffe“ čo znamená taburet alebo nízka stolička bez operadla. Je to vlastne taký mäkký vankúš v tvare gule, ktorý je sploštený zhora aj zdola. Poskytuje nám naozajstné pohodlie, a ak má kvalitnú výplň, drží dokonale svoj tvar.

Pufy na sedenie sú veľmi fotogenické, a preto sa aj stali aktuálnym hitom v mnohých domácnostiach. Každý interiér dokážu rozžiariť na nepoznanie. Určite si nájde miesto aj vo vašom domove, v ktorom sa stane nielen skvelým miestom na sedenie, ale samozrejme aj moderným a štýlovým interiérovým doplnkom.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home.sk, Asko-nabytok.skBonami ,  Bighome.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Na čo nám vie puf na sedenie ešte poslúžiť?

Jeho hlavným využitím je vytvoriť dostatočné miesto na sedenie, napríklad vtedy, keď čakáte návštevu a štandardné posedenie vám nestačí. Puf na sedenie má rôzne tvary, vzory a dizajnovo sa dá prispôsobiť presne do vašej obývačky, vašim farebným predstavám a priestorovým možnostiam.

Ako už sám názov napovedá, puf na sedenie predstavuje miesto, na ktorom sa sedí, môžete si vyložiť nohy alebo položiť naň nejakú knihu, notebook či tanier. Takisto môže slúžiť pre domáce zvieratká ako miesto na odpočinok.

 

puf

Puf na sedenie ako kráľovský nábytok

Pufy sa kedysi dávali pod okná pri stenu, tak, aby stena slúžila ako opierka. V minulosti boli pufy aj omnoho väčšie, ako sú teraz. Dnes sú menšie, dobre skladovateľné a vytvárajú pomerne jednoduché sedenie.

Pufy na sedenie nespĺňajú však už len funkčný účel, sú totiž aj dizajnovým prvkom obývačiek. Nie sú už len súčasťou nábytku, ale aj dekoráciou. Štýlové pufy na sedenie teda spĺňajú aj praktickú, aj dizajnérsku funkciu.

Kedysi boli pufy súčasť kráľovského nábytku. Boli teda zdobené drahokamami a šité z drahých látok. V dnešnom svete dizajnu nájdeme aj klasické pufy pripomínajúce tureckú ríšu, ale aj štrikovaný či pletený puf. Tento skvelý produkt si dokonca môžete vyrobiť aj sami.

 

Vyberte si z ponuky rôzne taburetky na sedenie!

Žltý pletený puf LABEL51 Knitted XL

tlačidlo

Taburetka CARLOS

tlačidlo

Koziol Taburet Briq, ružová

Koziol Taburet Briq, ružová

tlačidlo

Kde a ako môžeme využiť puf na sedenie

Puf na sedenie býva najčastejšie pletený. Môže byť vyrobený z priadze, vlny alebo špagátu. Podľa tvrdosti použitého materiálu má aj rôzne použitie. Pletený puf z priadze sa najčastejšie využíva v obývačke, ale aj v detskej izbe. Pletený puf zo špagátu sa hodí aj ako stolík pod kávu alebo čaj alebo aj ako nočný stolík.

Pufy sa najčastejšie vypĺňajú penou, EPS guličkami alebo mušelínom. Výplň má takisto vplyv na spôsob použitia rovnako ako materiál, z ktorého je puf vyrobený. Taktiež aj na jeho poťah sa dá použiť viacero materiálov.

Poznáme tri druhy materiálu na poťah pre puf na sedenie:

  • polyester, čo je syntetické vlákno, ktoré je veľmi odolné a pružné
  • zamat, materiál s vyšším vlasom, ktorý sa ľahko znečisťuje, ale je exkluzívny a farebne stály
  • bavlnu, ktorú asi všetci poznáte a ide o prírodný a veľmi obľúbený materiál

 

puf

Z rôznych druhov si určite vyberiete

Puf na sedenie je čoraz modernejší. Pred tromi desiatkami rokov sme ho v našej krajine prakticky nepoznali. Udomácnil sa tu však pomerne rýchlo. Určite je bližší tureckým, stredomorským a arabským krajinám.

Ako to už býva zvykom, s dobou napreduje aj vývoj a nezaostávajú ani pufy na sedenie. Preto si už v dnešnej dobe môžeme vybrať aj iné druhy, ktoré sú vyrobené z kože, ratanu či látky. Mnoho z nich má dokonca aj úložný priestor.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home.sk, Asko-nabytok.skBonami ,  Bighome.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Cena a údržba vám budú určite vyhovovať

Cena pufu na sedenie závisí od jeho veľkosti, použitého materiálu ako aj výplne. Pohybuje sa v priemere 60 až 200 Eur. Ako v prípade iných produktov, aj tu platí, že s rastúcou kvalitou rastie aj cena. Záleží však aj na tom, kam ho chcete umiestniť a aký má plniť účel. Dajú sa kúpiť aj lacnejšie varianty, nemusia však vydržať ako pufy z kvalitnejších materiálov.

Pufy sa dajú ošetrovať len z vonkajšej strany. Najlepšie je, ak prostriedok na vlnu rozpustíte vo vode a s jemnou látkou, ako je špongia, froté, s vytvorenou penou jemne ošetríte zašpinenú časť pufu. Potom stačí už len nechať voľne uschnúť.

 

puf

Puf na sedenie nám ponúka viacero možností

Najväčšiu obľúbenosť zaznamenáva puf , alebo vak na sedenie, v detských a mládežníckych izbách, pretože ide o štýlový a moderný kus nábytku, ktorý je zároveň aj funkčný – deti ho rady používajú na vystrájanie, lezenie a na relax.

Bez ohľadu na to, aký tvar si vyberiete, pufy na sedenie ponúkajú široký výber farebných prevedení. Bez problémov sa dá nájsť puf alebo vak na sedenie pre každý štýl zariadenia a pre všetky nároky zákazníka.

 

Vyberte si z ponuky rôzne taburetky na sedenie!

Žltý pletený puf LABEL51 Knitted XL

tlačidlo

Taburetka CARLOS

tlačidlo

Koziol Taburet Briq, ružová

Koziol Taburet Briq, ružová

tlačidlo

Puf na sedenie alebo vak na sedenie

V dnešnej dobe sú pufy a vaky na sedenie veľmi blízko prepojené. Majú rovnaký účel a funkciu a trh nám ponúka naozaj široký výber pre každú domácnosť. Je však dôležité zvoliť vhodný štýl k vášmu zariadeniu.

Aký vak na sedenie sa hodí k vášmu štýlu zariadenia:

  • moderný – zväčša potiahnutý kožou, ktorý zaujme svojou pohodlnou výplňou a komfortom sedenia, ale aj štýlovým vzhľadom
  • glamour – k tomuto štýlu sa perfektne hodia vaky v striebornej alebo zlatej farbe
  • girly – ružová je obľúbená najmä v dievčenských štýloch
  • vidiecky štýl – požadovaný je tu čisto prírodný vzhľad, ktorý si bezpochyby pýta ľanový poťah, ten môže mať dokonca aj kvetinovú potlač a vyčaruje tak v izbe kus prírody
  • detský – pre deti na vystrájanie je najvhodnejší mäkký vak alebo puf s detskými motívmi

 

puf

Využite puf na sedenie všade, kde len chcete

Strávte príjemný čas na slnku v letných dňoch v spoločnosti pufu na sedenie. Pri búrlivých nočných a daždivých dňoch sa stane ideálnym nábytkom pred krbom. Používajte ho v obývačke, detskej izbe, v záhrade či na terase. Všade, kde len chcete.

Tie najlepšie a naozaj kvalitné a moderné produkty môžete nájsť jednoducho na internete. Stačí, ak si kliknete na overené eshopy, ako sú Bonami, 4home alebo Bighome či Asko, a za pár minút určite nájdete puf na sedenie, ktorý sa bude dokonale hodiť do vašej domácnosti. Nakupujte pohodlne, rýchlo a za skvelé ceny! Ak ste si nevybrali tak skúste Otoman!

bighome-sk
asko nabytok logo
bonami
Netradičné, no moderné miesto v domácnosti? Puf na sedenie je to pravé orechové!
5 (100%) 14 hlasov