Vyberte stranu

Čarovný hrniec? Mnohí ľudia mu tento prívlastok pripisujú. Ak ho totiž vyskúšate, budete sa sami seba pýtať, prečo ste po tomto kuchynskom vynáleze nesiahli skôr. Remoska je multifunkčný pomocník, ktorý dokáže nahradiť sporák aj trúbu. Na rozdiel od nich však jedlo nepripáli.

V remoske môžete variť, piecť, dusiť, vyprážať aj grilovať. Jedlo si zohrejete, ale tiež rozmrazíte. Veľká výhoda spočíva, okrem iného, v tom, že kvôli menším rozmerom je jedlo hotové oveľa rýchlejšie, pričom zároveň dochádza k výraznému šetreniu elektrickej energie. Rozdiel môže byť dokonca až osemdesiat percentný.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4homeHej, Andreashop ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Remoska original – aká je jej historia?

Aj keď remoska vznikla v Česku, inšpirácia na jej zrodenie siaha do Švédska. Český elektrotechnik Oldřich Homuta, vynálezca tejto mobilnej rúry, navštívil severskú krajinu v päťdesiatych rokoch minulého storočia. Elektrický hrniec, ktorý tam videl ho zaujal natoľko, že so svojimi kolegami po návrate túžil vyrobiť jeho vylepšenú verziu.

Tak vznikla prvá podoba remosky s názvom HUT, odvodeného od začiatočných písmen priezvisk autorov. Potom, ako bola výrobná dielňa pripojená k podniku REMOS, prevzal multifunkčný hrniec firemné označenie a rozbehol predaj. Skutočný boom však zaznamenal až po predstavení vo Veľkej Británii.

Postarala sa oň pani Milena Grenfell-Baines, ktorá sa do Anglicka dostala vďaka záchrane pred nacistami sirom Nicholasom Wintonom. Po návšteve sesternice v Prahe odporučila remosku britskému časopisu, ktorý sa zaoberal hodnotením výrobkov na trhu. Nadchnutie, okamžitý záujem a spokojnosť spôsobili, že dodnes je export do zahraničia významný.

 

Vyberte si z ponuky!

Pomalý hrniec Bionaire SCCPBPP605 čierny/nerez

tlačidlo

Remoska R22 grand teflon classic, 4 l

tlačidlo

Tlakový hrniec Bergner Mini, 6 l

tlačidlo

PHILIPS AVENT SCF 875

PHILIPS AVENT SCF 875

tlačidlo

Remoska na pečenie aj varenie

Či sa chystáte pripraviť šťavnaté mäso alebo chutný koláč, remoska je vhodným adeptom na všetky úlohy. K tomu všetkému stačí len zapojenie do elektrickej zásuvky. Súčasná štyristo wattová spotreba nepochybne poteší každého používateľa, veď prevádzkové náklady na predhriatie elektrickej rúry sú rovnaké ako hodinové pečenie v remoske.

Prenosný minispotrebič tak ocenia nielen chatári, ale tiež domácnosti skúpe na metre štvorcové. Úžitok urobí i v priestorovo veľkorysých kuchyniach, v ktorých momentálne nepotrebujete pripraviť jedlo pre celú rodinu. Údržba je jednoduchá, za čo môže aj nepriľnavá povrchová úprava teflon.

 

Ako vyzerá remoska? Na akom princípe funguje?

Remoska je v podstate okrúhly hrniec v zastúpení malej elektrickej rúry. Jej najpodstatnejším článkom je veko, v ktorom je zabudovaný elektrický odporový vykurovací drôt. Teplo sa tým pádom šíri z hornej časti a zahrieva i steny nádoby. Odspodu sa žiadne jedlo nepripáli. Para je odvádzaná cez ventily vo veku.

Súčasťou staršieho modelu bolo veko so skleneným okienkom v strede, dnes je už minulosťou. Vrchnú časť tvorí súvislý antikoro plech s teflónovou úpravou, spodnú teflón v kombinácii hliníka. Z rovnakého materiálu sa vyrába i samotný hrniec. Jeho uši sú z tepelne odolného plastu, ako aj stojan.

 

Ak vás viac oslovila tradičná podoba remosky, bazár bude vhodným sprostredkovateľom

Zoberte ju na chatu, chalupu či dovolenku a pripravte si akékoľvek dobroty, na ktoré si spomeniete. Kurča zostane šťavnaté, mäso lahodné a nepresušené, aj chuť pizze si zamilujete. Nahradí elektrickú rúru, fritézu, parný hrniec, toustovač, domácu pekáreň a umožní tiež vloženie špeciálnej formy na bábovku.

Nepriľnavý povrch hrnca umožňuje variť s minimom tuku či úplne bez neho. To je jeden z hlavných rozdielov oproti pôvodnému modelu remosky. Mnohí ľudia však ešte stále vyhľadávajú práve tradičné typy, ktoré vznikali v období socializmu. Na bazároch sa dokonca dostanete i k minimálne použitým kúskom, ktoré boli svadobným darom.

 

Remoska a jej konkurencia

Aj kuchynská legenda má svoju konkurenciu. Je ňou mikrovlnná rúra či rôzne hrnce na pečenie. Za remoske podobného kuchynského pomocníka môžeme označiť i tzv. pečenku, ktorá má však hranatý tvar. Kvôli veľmi podobným vlastnostiam  ide o vyvážený boj na trhu.

Ten vďaka praktickosti, úspore energie a tým aj financií v posledných rokoch praje najmä remoske. Tzv. miliónový nápad totiž nachádza obľubu i v moderných rodinách a domácnostiach. Rôzne farebné prevedenia, veľkosti čo do objemu, jednoduchá obsluha, dlhá životnosť, mnohí na ňu proste nedajú dopustiť.

Ak ju momentálne nepotrebujete, jednoducho ju odložíte do skrinky. Vďaka svojim rozmerom je skladná a nezaberá veľa miesta. V štandardnej dvojlitrovej verzii pripravíte jedlo pre dvoch až štyroch ľudí, model remoska Grand má dvojnásobný objem a hodí sa tak pre naozaj veľkú rodinu.

 

Vyberte si z ponuky!

Pomalý hrniec Bionaire SCCPBPP605 čierny/nerez

tlačidlo

Remoska R22 grand teflon classic, 4 l

tlačidlo

Tlakový hrniec Bergner Mini, 6 l

tlačidlo

PHILIPS AVENT SCF 875

PHILIPS AVENT SCF 875

tlačidlo

Remoska recepty – ako v nej pripraviť jedlo?

Keďže je remoska univerzálnym kuchynským spotrebičom, príprava jedál je nenáročnou činnosťou. Rýchlosť s akou sú pokrmy hotové vám umožní ušetrený čas venovať obľúbeným aktivitám. Ak chcete piecť mäso, najskôr hrniec rozohrejte. Následne mäso krátko osmahnite a až potom podlejte.

Počas pečenia obmedzte otváranie veka. Predídete tým zbytočnému vysušovaniu. V prípade, že vlastníte tradičnú remosku bez teflónovej úpravy, použite tuk a koláče pripravujte tak ako v bežnej rúre, s papierom na pečenie alebo s vymasteným a múkou posypaným pekáčom. O recepty na internete nie je núdza.

 

Remoska na predaj – kde nakúpiť?

Remoska je výrobok určený do kuchyne, ktorý vás zaujme svojou históriou, multifunkčnosťou, mobilitou, úsporou, údržbou a v neposlednom rade praktickosťou spojenou s vytváraním lahodných pokrmov. Navštívte eshop 4home.sk a pohodlnou kúpou si môžete overiť pravdivosť uvedených informácií.

Široký sortiment remosiek majú tiež eshopy Andreashop.sk alebo Hej.sk. Okrem nich je k dispozícii v ponuke aj ďalšie zaujímavé kuchynské príslušenstvo. Ostáva teda už len jediná otázka: siahnete aj vy po vynovenom vynáleze, ktorému nemožno uprieť kvalitu? Uvidíte, že neoľutujete!

andreashop
hej sk
Remoska ako český vynález, ktorý sa stal obľúbeným kuchynským pomocníkom aj ďaleko za hranicami
5 (100%) 5 hlasov