Vyberte stranu

Základné kuchynské vybavenie, to nie sú len riady, príbory a poháre, ale tiež hrnce, panvice a pekáče. Tie slúžia na varenie a pečenie a ich kvalita sa často podieľa na výslednej chuti jedál. Moderná doba praje inováciám, ktoré umožňujú nielen pohodlné, rýchle a chutné varenie, ale tiež jednoduchú údržbu.

Nie všetky druhy materiálov sú totiž prispôsobené čisteniu v umývačke riadu. Sada hrncov, ktorú plánujete kúpiť, by teda mala spĺňať viac ako len prvotný účel varenia. Ak totiž disponujete sporákom na indukciu, riady budete musieť prispôsobiť tomuto spotrebiču.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami, Andreshop, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Sada kvalitných hrncov

Hrnce či panvice, ktoré mnohí používajú denne, sa líšia nielen samotným materiálom, ale tiež typom povrchovej úpravy. S tým súvisí aj príprava jednotlivých potravín, ktoré sa na nej môžu pripravovať. Je len na vás, či bude vaším favoritom univerzálna sada hrncov alebo uprednostníte riad vyhovujúci konkrétnym požiadavkám a preferovanej strave.

Správny výber hrncov ovplyvňuje kvalitu jedla, ako aj mieru zachovania nutričných látok v ňom. Zabudnite na hrnce či panvice, do ktorých musíte napríklad počas smaženia stále prilievať olej, aby nedošlo k pripáleniu. Zmodernizujte vybavenie kuchyne a doprajte si komfort aj pri varení.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Tescoma ULTIMA 10-dielna sada riadu

tlačidlo

BLAUMANN BERLINGER HAUS HRNCE SD 15-DIEL. BLAUM ČERVE. BH-1226

tlačidlo

Sada hrncov Tescoma HOME PROFI 13 dílů (725013.00)

tlačidlo

Sada 2 tlakových hrncov s pokrievkou Bergner Aragon

Sada 2 tlakových hrncov s pokrievkou Bergner Aragon

tlačidlo

Ako si vybrať sadu hrncov?

Hrnce sú v kuchyni nevyhnutnosťou, a to vtedy, keď varíte pre celú rodinu či len pre seba. Sada hrncov je výhodným spôsobom praktického zariadenia kuchyne, a to aj napriek tomu, že jej obstarávacia cena môže byť vďaka počtu kusov vysoká. Ak by ste však kupovali jednotlivé diely sady osobitne, zaplatili by ste viac a kvalita by sa mohla líšiť.

Pri výbere je dôležité to, aký druh sporáku vlastníte. Indukcia je osobitnou kategóriou, zatiaľ čo pre sklokeramické dosky je výber v podstate neobmedzený. Hľadáte riady výhradne na sporák, alebo má byť sada hrncov určená aj na pečenie v rúre? V každom prípade si treba dať pozor aj na materiál rukovätí.

Okrem toho sa treba pri výbere riadiť aj nasledovnými otázkami:

  • Máte umývačku riadu a naplno využívate jej služby? Opäť je dôležitý materiál hrncov.
  • Vaša kuchyňa nie je veľkorysá na metre štvorcové? V rámci malých úložných priestorov môžete siahnuť na hrnce s odnímateľnými rukoväťami.
  • Pre aký počet ľudí najčastejšie varíte? Sady hrncov síce obsahujú rôzne priemery, no i tie sa prispôsobujú tomuto účelu. Môžete si vybrať z prevažne menších alebo naopak, väčších nádob na varenie. Zaváži tiež ich počet v sade.
  • Zaváži nielen kvalita, ale tiež dizajn? Ak vám nezáleží len na tom, či majú hrnce sendvičové dno či rôzne materiálové výhody, kuchynské riady sa bez problémov stanú aj kuchynskými doplnkami.

 

Sada smaltovaných hrncov

Klasika starých mám, ktoré na nej pripravia jedlo ako nikto iný. Smaltovaný riad sa teší obľube aj dnes, dokonca v zaujímavých farebných prevedeniach či tradičných motívoch. Napriek tomu, že je odolný voči nízkym aj vysokým teplotám, ich rýchle striedanie mu nevyhovuje.

To platí aj pre ťuknutia a nárazy, ktoré môžu zabrániť ďalšiemu funkčnému používaniu. O väčšine smaltovaných hrncov platí, že sa hodia aj na indukčné varné dosky. Aj keď je nutnosťou šetrné zaobchádzanie, pre tento typ riadu je umývanie v umývačke vhodné. Mnohých poteší aj cenová dostupnosť.

 

Sada keramických hrncov

Keramická sada hrncov je v súčasnosti materiálovo prispôsobená takmer všetkým typom varných dosiek. Nevyhovuje indukcii, i keď riešením môže byť špeciálna podložka. Keramický riad je vyhľadávaný najmä kvôli nepriľnavému povrchu, s ktorým súvisí tiež varenie s minimálnym množstvom tuku.

Vďaka nanokeramickému povrchu odolajú hrnce teplote až 450º C, ako aj škrabancom. Sú tak vhodnými adeptmi aj na pečenie v rúre. Tým, že sa pokrmy nepripaľujú je údržba veľmi jednoduchá. Na drhnutie zabudnite, umývačka riadu ich taktiež nepoškodí a navyše to šetrí vodu, energiu a samozrejme čas!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami, Andreshop, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Sada medených hrncov

Výborný rozvádzač tepla, rýchla príprava jedál a luxusný vzhľad, to sú medené hrnce. Používajú ich tiež profesionálni kuchári, keďže disponujú dlhou životnosťou. Tieto vlastnosti i vysoká kvalita a odolnosť z nich však robia cenovo náročné produkty.

Dnes kuchynské riady z medi nie sú celomedené, a to kvôli prípadnej kontaminácii potravín touto látkou. Povrch vnútornej časti hrncov je preto potiahnutý nerezovou oceľou alebo cínom. Ak ste ale majiteľmi indukčnej varnej dosky, sada medených hrncov nie je určená pre vás.

 

Sada hrncov na indukciu – antikoro, liatina, titán?

Indukčné sporáky si vyžadujú kuchynský riad, ktorý disponuje magnetickou spodnou časťou. Pod varnou doskou sa nachádzajú indukčné cievky z medeného drôtu, ktoré magnetické pole rýchlo a len priamo na ňom zahrievajú.

To zaručuje i bezpečnosť, keďže zvyšný varný povrch dosky i hrnca nespôsobí popálenie. Vykypenie jedla je minimalizované, no ak by k nemu aj došlo, čistenie je veľmi jednoduché. Odporúčame však špeciálne emulzie a hubky určené práve na indukčnú platňu.

Automatické generovanie veľkosti hrnca a jeho v podstate okamžité zahriatie je pre mnohých veľkým plusom. Aj keď dnes je indukcia v kuchyni pomerne rozšírená, stále platí, že nevhodný riad je väčšinou z hliníku, medi, keramiky, skla a z nehrdzavejúcej ocele bez magnetického dna.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Tescoma ULTIMA 10-dielna sada riadu

tlačidlo

BLAUMANN BERLINGER HAUS HRNCE SD 15-DIEL. BLAUM ČERVE. BH-1226

tlačidlo

Sada hrncov Tescoma HOME PROFI 13 dílů (725013.00)

tlačidlo

Sada 2 tlakových hrncov s pokrievkou Bergner Aragon

Sada 2 tlakových hrncov s pokrievkou Bergner Aragon

tlačidlo

Sada hrncov Tefal , Tescoma, Zepter, Delimano, Berghoff? Kde nakúpiť?

Sady hrncov obsahujú rôzne kombinácie kuchynského riadu. Štandardne ide o hrnce s odlišným priemerom a výškou, ktorého súčasťou bývajú tiež pokrievky, rajnice alebo panvice. Ak sa rozhodnete pre kúpu kompletného setu, venujte pozornosť práve ich veľkosti, ale najmä materiálu a povrchu, z ktorého sú vyrobené.

Kvalitná sada hrncov na vás čaká v kvalitných a overených eshopoch, napríklad v známom obchode 4home.sk, ale tiež u online predajcov Homepoint.sk alebo Bonami.sk. Nezabudnite sa uistiť, či si pri vybraných hrncoch môže umývačka riadu aj naďalej plniť svoje povinnosti.

 andreashop
 hej sk
Sada hrncov patrí medzi základné vybavenie každej dobrej kuchyne
5 (100%) 7 hlasov