Vyberte stranu

Ak ste venovali zvýšenú pozornosť kvalitnej kombinácii postele, roštu a matraca, no stále sa vám nespí komfortne, chyba môže byť i v celkovom zariadení spálne, či dokonca v nesprávnom výbere posteľných obliečok. Tie zo saténu sú príjemné na dotyk a pôvabné na pohľad.

Kvalitou ich môžeme zaradiť medzi luxusnejšie druhy posteľnej bielizne. Sú jemné, mäkké, vďaka čomu pri trení s pokožkou nedochádza k jej vysušovaniu. Napriek tomu, že majú tendenciu sa kĺzať, dobre absorbujú pot. Nemáte tak pocit, že ste prikrytí umelým materiálom. Cenovo síce patria k tým exkluzívnejším, no zaslúžene.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Bonami, Bonatex ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Luxusné saténové obliečky si zamilujete

Lesklý vzhľad pripomína štruktúru hodvábu. Saténové obliečky sa šijú z látok s vysokou hustotou vlákien, ktoré sú tkané v tzv. atlasovej väzbe. Ich kvalita sa odvíja od gramáže hustoty tkania na meter štvorcový a taktiež od toho, z kej priadze sa vyrábajú. Zabudnite na kompromisy a doprajte si česanú dlhovláknitú stopercentnú mercerovanú bavlnu.

Rozhodnúť sa správne vám pomôže nasledovný stručný prehľad gramáže hustoty vlákien, ktorý platí pre saténové obliečky:

  • 100 – 110 g/m²čakajte nízku kvalitu a kombináciu syntetických materiálov
  • 120 – 125 g/m² – kvalita je priemerná, cena prijateľná
  • 130 – 135 g/m² – vyššia kvalita, ktorá je citeľná pri prvom dotyku s obliečkami
  • 140 – 145 g/m² – kvalita je vysoká, čo sa odráža i na životnosti posteľnej bielizne a tiež zvýšenej cene
  • 150 g/m² a viac zaručuje kvalitu, s ktorou sa nebudete chcieť rozlúčiť, ide o luxusné obliečky za vysokú cenu

 

Vyberte si z ponuky!

Bavlnené obliečky Delux Stripes lososová, 200 x 200 cm, 2 ks 70 x 90 cm

tlačidlo

Obliečky Duny

tlačidlo

Prehoz postele CAINE PRE 13

tlačidlo

Bavlnené obliečky s plachtou na dvojlôžko Lovebox Red, 200 x 220 cm

Bavlnené obliečky s plachtou na dvojlôžko Lovebox Red, 200 x 220 cm

tlačidlo

Saténové posteľné obliečky zo saténovej bavlny

Dlhé nite egyptskej bavlny s hustotou dvesto nití vám prinesú dokonalý pôžitok aj z bežnej činnosti, akou je spánok. Pri výrobe tzv. makosaténu sa používajú výhradne spomínané dlhé vlákna, ktoré dosahujú veľkosť od tri až šesť a pol centimetra. V porovnaní s krátkymi ide o približne ich trojnásobok.

Nie je satén ako satén. I keď na obale výrobkov nájdete etiketu s označením satén, neznamená to, že ide o kvalitné obliečky. Bavlnený satén je vysoko kvalitný, pretože prechádza niekoľkými výrobnými procesmi úpravy, ktoré z neho robia luxusný a príjemný materiál. Ten neelektrizuje, nepriťahuje prach a nadmerne nekĺže.

Jednou zo spomínaných úprav je napríklad mercerizácia. Ide o špeciálny kúpeľ látky, v ktorom sa inak ploché vlákna bavlny zaguľatia, čím dosiahnu saténový lesk. Ten podporí i horúce kalandrovanie. Opaľovaním sa zase odstránia chĺpky a prebytkové vlákna, vďaka čomu sa predíde žmolkovaniu.

 

Saténové obliečky na posteľ si obľúbite aj vďaka jednoduchej údržbe

V prípade, že sa rozhodnete pre kúpu obliečok zo saténu, nemusíte sa obávať náročnej údržby. Nie je nutné žiadne ručné pranie. Práčka bude i tento raz vaším verným pomocníkom. Stačí nastaviť program na citlivé pranie. Rovnako platí, že satén neobľubuje horúcu vodu, viac ako 40ºC by mohlo mať neželaný účinok.

Aviváž niektorí výrobcovia odporúčajú, iní zase upozorňujú na nutnosť jej absencie. Treba si preto všímať informácie a pokyny na obale. Čo sa týka žehlenia, od toho budete oslobodení. Keďže kvalitná posteľná bielizeň z tohto materiálu má nekrčivú úpravu, žehlenie bude nutnosťou iba vtedy, ak siahnete po jeho lacnejšej alternatíve.

Saténové obliečky jednofarebné alebo hrajúce farbami a vzormi

Pevná štruktúra vlákien spôsobuje odolnosť a predlžuje životnosť farieb, vzorov či motívov. Vďaka lesklému povrchu dokážu farebné odtiene vyniknúť výraznejšie. Obľúbené sú i 3D efekty alebo fotopotlače. Pravdou je, že satén sa môže zatrhávať, no so zvyšujúcou sa kvalitou je tento mínusový bod eliminovaný.

Výhodou saténových obliečok je, že počas horúcich nocí vás príjemne chladia a naopak, v zimných mesiacoch rýchlo zahrejú. V zime môžete siahnuť po teplých odtieňoch farieb, ktoré vás zahrejú nielen pocitovo, ale i na pohľad. Kvetinové vzory a pastelové farby vám zlepšia náladu i oživia priestory spálne.

Pravdou je, že jednofarebné saténové obliečky pôsobia rovnako luxusne, za čo vďačia, okrem iného, decentnému lesku. Či už necháte vašu spálňu rozkvitnúť alebo ju zjemníte a doplníte neutrálnymi farbami, pamätajte, že výmena posteľnej bielizne nie je len otázkou vkusu, kvality a zmeny ročných období. Základom sú i hygienické dôvody, ktoré treba dodržiavať.

 

Nižšia cena a kvalita? Hľadajte označenie „saténové obliečky výpredaj a akcia“

Hebkosť, jemnosť i krajšia vizuálna stránka spálne. To všetko zabezpečia saténové obliečky. Aby si zachovali svoj pôvodný vzhľad a slúžili vám niekoľko rokov, je nutné všímať si materiálové zloženie. Platí pritom, že čím kvalitnejšie, tým drahšie. Netreba však zúfať. I luxus si doprajete za dostupné ceny.

Stačí natrafiť na akciu alebo výpredaj a budú splnené náročné požiadavky aj spokojnosť ohľadom financií. Obliečky zo saténovej bavlny si zamilujú obe pohlavia. No ženy ocenia i fakt, že ich vlasy sa nebudú vďaka štruktúre materiálu zamotávať a strapatiť.

Z hľadiska používania ohľadom vekovej kategórie sú deti menšou cieľovou skupinou, ale to neznamená, že by ste mali na ne úplne zabudnúť. Uprednostnite však nielen luxusný vzhľad detskej obliečky, ale aj 100 % hygienu a účelnosť.

 

Vyberte si z ponuky!

Bavlnené obliečky Delux Stripes lososová, 200 x 200 cm, 2 ks 70 x 90 cm

tlačidlo

Obliečky Duny

tlačidlo

Prehoz postele CAINE PRE 13

tlačidlo

Bavlnené obliečky s plachtou na dvojlôžko Lovebox Red, 200 x 220 cm

Bavlnené obliečky s plachtou na dvojlôžko Lovebox Red, 200 x 220 cm

tlačidlo

Kde nakúpiť saténové obliečky na dvojposteľ či samostatné lôžko?

I obliečky prispievajú k tomu, aby bol spánok pokojný, zdravý a komfortný. Vyberajte preto s dôrazom na kvalitu. Saténová posteľná bielizeň nepochybne patrí medzi luxusné typy obliečok, a tak spĺňa všetky uvedené prívlastky k spánku. Zakúpiť si ju môžete i prostredníctvom eshopu 4home.sk, ktorý zaručí vašu spokojnosť.

Tá je spojená i s eshopmi Bonatex.sk alebo Bonami.sk. Vybrať si môžete nielen podľa zvoleného materiálu, ale tiež farby či motívu. Je len na vás, či sa rozhodnete pomocou obliečok priestory spálne oživiť alebo zjednotiť. V oboch prípadoch vás zaujme bohatá ponuka a najmä kvalitné zákaznícke služby v spojení s dobrou cenou!

Bonatex.sk
bonami logo
 

Saténové obliečky sú luxusným pohladením pokožky aj doplnkom spálne
5 (100%) 7 hlasov