Vyberte stranu

Vytvoriť z detskej izby bezpečné a obľúbené miesto je snom mnohých rodičov. Malé ratolesti zase túžia po tom, aby sa všetko zariadenie premenilo na hračky. I to sa dá, no niekedy je lepšie uprednostniť praktickosť. Úložné priestory sa totiž budú musieť s rastúcim vekom dieťaťa znásobovať.

Moderná detská izba vsádza na nábytkovú neutrálnosť, ale aj pestrofarebnosť.

Skrine do detskej izby predstavujú povinnú výbavu, či už ide o nábytok sektorový, jednotlivo zakúpený alebo vyrobený na mieru. Účel je takmer vždy rovnaký, a teda uschovať oblečenie, prípadne hračky alebo školské potreby. Vizuálna stránka naproti tomu ponúka niekoľko zaujímavých riešení.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bighome Myinterier, Bonami ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Vstavané skrine do detskej izby dokonale využijú každý centimeter

Často sa stáva, že súčasťou detskej izby je výklenok. Aj keď menej, ale stretnete sa i s atypickými rozmermi či podkrovnými priestormi, ktoré majú slúžiť deťom. Vtedy je ideálnym riešením výroba nábytku na mieru. Nielenže prispôsobíte skryté odkladacie plochy presne vaším požiadavkám, deťom môžete dopriať aj obľúbený motív na dverách.

Šatníkové skrine do detskej izby s posuvnými dverami majú akýkoľvek dizajn, na ktorý si spomeniete. Klasika so štruktúrou dreva, jednofarebné varianty s rôznou povrchovou úpravou, motívy prírody či rozprávkových postavičiek, fototapety, nech už si vyberiete čokoľvek, oplatí sa myslieť nadčasovo.

Pravdou zostáva, že takúto väčšiu podobu skrine deti začnú reálne využívať až v školskom veku, aj to skôr na druhom stupni. Avšak i dovtedy má v izbe uplatnenie. Aj keď jej použitie bude adresované zatiaľ rodičom, stále spĺňa hlavný účel. Menšie deti majú taktiež veľké množstvo oblečenia a okrem neho sa tam zmestia aj rôzne úložné boxy s hračkami.

 

Vyberte si z ponuky skríň!

Policová skriňa Notti NOT 06

tlačidlo

ANKON BEGA 2 2D skriňa s posuvnými dverami - sonoma svetlá

tlačidlo

Hnedo-sivý príborník z borovicového dreva SOB Leydo

tlačidlo

Skriňa BALT, 100 cm - biela

tlačidlo

Uprednostníte klasiku alebo závesné skrinky do detskej izby?

Okrem väčšej skrine do detskej izby sa v tejto miestnosti štandardne nachádza i menšia skrinka alebo komoda, ktorá umožňuje mať veci, ktoré používajú deti najčastejšie ihneď poruke. Aj keď ju v posledný rokoch stále viac nahrádzajú knižnice s úložnými systémami v podobe farebných a vzorovaných boxov a škatúľ, funkčnosť jej netreba uprieť.

Zásuvkové komody nájdu lepšie využitie až v dospievajúcom veku dieťaťa, zatiaľ čo skrinky s dvierkami to s ním ťahajú od malička. Ak chcete podčiarknuť moderný štýl zariadenia v izbe, skúste ich zavesiť na stenu. Tým, že sa budú vo vyššej vzdialenosti nad zemou ponúknu priestor pod nimi na už spomínané boxy.

Samozrejme, závesné skrinky by mali byť špecifické na takýto spôsob uchytenia. Aj keď sa z hľadiska bezpečnosti odporúča prichytiť o stenu aj akýkoľvek iný druh nábytku nachádzajúci sa v detskej izbe, predsa len by komoda s nožičkami na stene vyzerala smiešne a minula by sa aj účinku predchádzania úrazov práve kvôli trčiacim nohám.

 

moderna detska izba

Rohové skrine do detskej izby zefektívnia každý kút

Niekedy si dispozičné riešenie doslova vyžaduje siahnuť po rohovej verzii skrine do detskej izby. Premeniť kút na funkčný priestor nemusí byť výzva a ani práca pre stolára. Aj nábytok vyrábaný sériovo, ktorý zoženiete v podstate na každom rohu, ich má vo svojom repertoári.

Maximalizovať skryté odkladacie plochy sa oplatí vždy. Netreba ale podceniť ich samotné usporiadanie. Mohlo by sa stať, že želaný výsledok bude mať presne opačný efekt, a teda iba zaberie ďalšie miesto. V skrini sa potom iba ťažko dostanete k hľadaným veciam či predmetom. Zle zvolená hĺbka býva najčastejšie kameňom úrazu.

Rohové skrine, samozrejme, môžete použiť aj klasickom štvorcovom či obdĺžnikovom tvare miestnosti. Je však dobré zvážiť, či nebudú v tomto prípade priestor viac zapĺňať, či už opticky alebo reálne. Svetlý a vzdušný interiér je totiž výrazným plusom.

 

moderná detská izba

Biele skrine do detskej izby spĺňajú podmienku nadčasovosti

Nielen drevo má v detskej izbe životnosť niekoľko rokov. Podobne je to aj s ladením nábytku do bieleho farebného prevedenia. I keď úzky súvis s uvedenou vlastnosťou má i samotný tvar a štýl, odtieňmi bielej väčšinou nič nepokazíte. Navyše, ľahko k nej doladíte i akékoľvek ďalšie nábytkové príslušenstvo, ako aj doplnky a detské dekorácie.

Ak je pre vás biela farba nositeľkou fádnosti a chladného interiéru, pastelové spestrenie môžete stále dopriať detailom či veľkým plochám. Tapeta, koberec, ale i úchytky, vešiačiky na stene alebo posteľné obliečky sa postarajú o oživenie. Vymeníte ich podstatne jednoduchšie a za menej peňazí.

Ak naopak preferujete práve čistotu bielej, stále môžete docieliť zaujímavosť. Niektoré typy moderného nábytku sú totiž vyrobené v danom odtieni, no ich povrch zdobia rôzne vzory, ktoré sú buď v 3D verzii alebo v mierne odlišnom farebnom tóne. Všednosť tak každopádne nehrozí. 

 

Lacné skrine do detskej izby hľadajte vo výpredaji, v akcii alebo v bazári

Nábytok za prijateľné ceny je zvyčajne otázkou výpredajov. Natrafiť môžete tiež na lákavú ponuku niektorých predajcov v eshopoch. Vtedy si všímajte najmä použité materiály. Masív veľmi nehľadajte. Ani drevotrieska však nemusí byť nekvalitná. Dôležitá je jej hrúbka. Dajte si pozor, aby ste nekúpili doslova papier.

Skrine do detskej izby ako súčasť sektorového nábytku majú taktiež blízko k výhodným ponukám. Niektoré sú v akcii vďaka tomu, že ju nahradili ďalšie novinky v rámci danej kategórie. Nemusí sa tak obávať starého známeho, čo je lacné, nie je dobré.

 

Vyberte si z ponuky skríň!

Policová skriňa Notti NOT 06

tlačidlo

ANKON BEGA 2 2D skriňa s posuvnými dverami - sonoma svetlá

tlačidlo

Hnedo-sivý príborník z borovicového dreva SOB Leydo

tlačidlo

Skriňa BALT, 100 cm - biela

tlačidlo

Kde najlepšie nakúpiť?

Bez ohľadu na to, či chcete svojím deťom dopriať skriňu vizuálne korešpondujúcu s ich aktuálnym vekom alebo uvažujete nad nadčasovým kúskom, široký sortiment atraktívneho nábytku tohto druhu nájdete v overených eshopoch MyInterier, Bonami alebo Bighome.

Potrebujete detské skrine alebo väčšie úložné priestory na šatník pre dospievajúce dievčatá a chlapcov? Problém vyriešený. V pohodlí domova k nim môžete doladiť i ďalší nábytok s praktickým využitím. Vkus hrá dôležitú úlohu, zapojte do rozhodovania i ten detský, veď koniec koncov, je to ich izba! 

Doplnky do detskej izby zatočia s dizajnom, ale opatrne pri ich výbere!

myinterier
bighome-sk
bonami

 

Skrine do detskej izby ako nutnosť i dizajnová voľnosť. Ako ich vybrať?
5 (100%) 3 hlasov