Vyberte stranu

Sodastream, prístroj nazývaný tiež ako výrobník sódy, dokáže obyčajnú vodu z vodovodu premeniť na sýtený nápoj s lahodnou chuťou. Aj keď má niekoľko dizajnovo zaujímavých riešení, všetky fungujú na rovnakom princípe. Z vody sa stane tzv. sódovka, ktorá môže mať rôznu intenzitu bubliniek. Tú si zvolíte vy.

Nielen jednoduchá obsluha robí zo Sodastream stále obľúbenejšieho kuchynského pomocníka. Využiteľnosť si nenájde iba v domácnostiach, ale aj v kanceláriách. Čo sa týka vizuálnej stránky, v kuchyni vystupuje tiež v úlohe štýlového doplnku.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, AndreashopHej ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Sodastream bombička pripraví približne 80 l nápoja

Bombičky s plynovou náplňou CO2 sú základom pre správne fungovanie výrobníka na sódu. Čo sa týka samotného obsahu bombičky, jedna vyrobí približne osemdesiat litrov sýtenej vody. Výsledná hodnota je orientačná a ovplyvnená tým, do akej miery je voda perlivá.

Ak sa rozhodnete pre kúpu Sodastream, bombička bude jeho automatickou súčasťou pri predaji. Ak sa množstvo plynu v nej minie, bombičku jednoducho vyberiete z prístroja a vymeníte za novú v niektorom z odberných miest vo vašom okolí. Samozrejme, i kúpa cez internet pripadá do úvahy.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

SodaStream Výrobník perlivej vody soda Spirit, biela

tlačidlo

LIMO BAR BOMBICKA CO2 425 GR, LB201CO2R

tlačidlo

Výrobník sódovej vody SodaStream Spirit Black čierny

tlačidlo

SodaStream Fľaša – 2x1L Pack

SodaStream Fľaša - 2x1L Pack

tlačidlo

Aj Sodastream fľaše majú rozmanitý dizajn

Materiál fliaš sa môže navzájom líšiť, pričom štandardom sú tie z plastu. Nejde však o typické jednorazové PET fľaše, ktoré po použití vyhodíte do triedeného odpadu. Fľaše Sodastream sú určené na opakované použitie, pričom si vyberáte nielen podľa ich objemu, ale tiež dizajnových prevedení.

Dámske fľašky vhodné do kabelky, detské s rozmanitými motívmi či klasika, ktorá má okrem plastového viečko a dna i antikoro variant. V každom prípade ide o univerzálne fľaše, ktoré sa hodia na ktorýkoľvek typ Sodastream. Výnimku predstavujú modely, ktoré disponujú sklenenou nádobou na nápoj.

Ak je vaša rodina viacpočetná, fľaše si môžete dokúpiť i samostatne, v ľubovoľnom množstve. To sa vyplatí najmä v letných mesiacoch, kedy oceníte ich skladovateľnosť v chladničke, pričom súčasne pripravíte sýtenú vodu rôznej intenzitys rozmanitými príchuťami.

Takto pripravený nápoj vydrží vo fľaši približne dva až tri dni. Čo sa týka celkovej životnosti fľaše, výrobcovia odporúčajú z hľadiska bezpečnosti jej používanie po dobu približne troch rokov. Následne by ste ju mali vymeniť za novú. Informácie ohľadom trvácnosti sú uvádzané na obale.

 

Sodastream sirupy – je nutné použiť iba originály?

Ak chcete dosiahnuť špecifickú chuť s rôznymi ovocnými príchuťami, sirupy budú správnou voľbou. K Sodastream ponúkajú predajcovia originálne druhy sirupov v pomerne širokom zastúpení. O kvalitu nie je núdza. Bublinkový nápoj si však môžete ochutiť aj sirupmi, ktoré nájdete bežne dostupné v predajniach potravín.

Rozhodujúcu úlohu hrá cena, ktorá je pri Sodastream sirupoch dvoj až trojnásobne vyššia ako u klasických sirupov. Za vyskúšanie originál stojí. Aspoň si urobíte predstavu o tom, či náhradou za cenovo dostupnejšie sirupy naozaj prichádzate o kvalitu alebo len o peniaze.

Sodastream cena – výrobník sódy je výhodnou investíciou

Vyššia obstarávacia cena odrádza mnohých ľudí od kúpy. Ak si však prepočítate náklady na používanie, počiatočná investícia sa vám vráti v priebehu prvých mesiacov. Všetko záleží od toho, či plánujete spolu s výrobníkom sódy kupovať i originálne sirupy a niekoľko ďalších fliaš. I počet členov rodiny ovplyvní tento údaj.

Všeobecne možno povedať, že kupovanie balenej vody vás vyjde drahšie, zatiaľ čo Sodastream navyše šetrí i životné prostredie. Ak kupujete týždenne jedno balenie vody v PET fľašiach, zaplatíte cca 3,5 eur. Za mesiac je to štrnásť eur, pričom štandardný typ výrobníka sódy stojí šesťdesiat eur.

Čo to znamená v praxi? Do piatich mesiacov sa vám vrátia náklady i s kúpou náhradnej fľaše a sirupu. Bombička je súčasťou balenia a má i cenové zvýhodnenie, ak prinesiete na výmenu jej použitú verziu. Ak sa ani vám nechce trápiť s nosením ťažkých balení minerálok, riešenie je jednoduché.

 

Ako postupovať pri príprave sódovky?

Ide o ekologickú, praktickú, ale i dizajnovú alternatívu k výrobe perlivej vody, ktorá je dostupná v plastových fľašiach v obchodoch. Nepotrebuje pripojenie do elektrickej siete ani žiadne batérie. Bombička naplnená CO2 urobí všetku prácu potrebnú k získaniu chutného nápoja, a to v priebehu pár sekúnd.

Výhodou je, že nápoj si môžete pripraviť kedy chcete a ako chcete. Sami si zvolíte stupeň sýtenia či príchuť. Kvalitnú osviežujúcu minerálku pripravíte tak, že fľašu naplníte vodou z vodovodu po rysku, ktorá je na nej vyznačená. Pozor, menšie množstvo vody spôsobí nenasýtenie, veľké zase vyšumenie.

Následne stačí fľašu zašraubovať do Sodastream a jednoduchým stlačením gombíka spustiť tzv. bublinkový proces. Každým ďalším opätovným stlačením sa postaráte o väčšiu perlivosť. Údržba je pritom minimálna. Stačí bežné opláchnutie fľašky vodou, v prípade zarábania so sirupmi môžete použiť aj špeciálne čistiace tablety.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

SodaStream Výrobník perlivej vody soda Spirit, biela

tlačidlo

LIMO BAR BOMBICKA CO2 425 GR, LB201CO2R

tlačidlo

Výrobník sódovej vody SodaStream Spirit Black čierny

tlačidlo

SodaStream Fľaša – 2x1L Pack

SodaStream Fľaša - 2x1L Pack

tlačidlo

Sodastream akcia alebo online predaj?

Čakať na výpredaj alebo si ihneď dopriať tohto skvelého pomocníka? Ak vyžijete niektoré akcie, môžete mať ako súčasť základnej sady aj sirupy, prípadne špeciálny výrobník na ľad, v ktorom si vyrobíte ľadové tyčinky, ktoré sa zmestia do fľaše a najmä v letných mesiacoch ponúknu príjemné osvieženie.

Niektoré typy Sodastream majú v konštrukcii prístroja integrovaný digitálny displej, ktorý je indikátorom pre dosiahnutú úroveň sýtenia vody, ako aj meradlom pre spotrebu plynu. Tie sa zvyčajne pohybujú vo vyššej cenovej hladine ako základnej, ale prinášajú nebývalý komfort do používania v domácnosti!

Bez ohľadu na to, ktorý model bude najviac vyhovovať vašim požiadavkám, určite odporúčame nakupovať cez internet, napríklad v overených eshopoch 4home.sk, Andreashop.sk alebo Hej.sk. Nájdete tu nielen veľký výber Sodastream a jeho príslušenstva, ale aj výhodné ceny!

andreashop
hej sk
Sodastream vám pripraví minerálku aj limonádu. Prečo si ho vybrať?
Ohodnoťte tento príspevok.