Vyberte stranu

Základom každej kutilskej dielne je kvalitný pracovný stôl, ľudovo nazývaný ponk. Jeho výber priamo súvisí s účelom používania, ktorý sa môže líšiť v závislosti na jednotlivých druhoch činností. Bude slúžiť na drobné majstrovanie? Poskytne priestor pre výrobu nábytku či rôznych predmetov?

Keďže stôl do dielne bude slúžiť ako pracovná plocha na rôzne kutilské záležitosti. Pevnosť, odolnosť a stabilita by mali byť vlastnosťami, ktoré ho charakterizujú. Vyvážené nohy musia často čeliť vysokej záťaži, preto je vhodné vsadiť buď na ich kovový variant, alebo tvrdý masív.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch Hej.skMyinterier.sk, Bonami.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

 

Lacným riešením pre pracovný stôl do dielne je bazár

Poznáte to, pomerne často sa nájde v dome niečo, čo treba opraviť. Ak navyše patríte medzi ľudí, ktorí okrem opráv radi tvoria a vyrábajú rôzne produkty, stôl do dielne predstavuje nepostrádateľného pomocníka. To aj úložné priestory, ktoré zvyšujú jeho funkčnosť.

Nemusia však tvoriť priamu súčasť dielenského stola. Praktickosť prinesú aj mobilné šuplíky na kolieskach, s ktorými môžete manipulovať podľa ľubovôle. Ponk tak pokojne vyberte v tvare bežného jedálenského stola. Mnohí ocenia voľnú plochu pod pracovnou doskou, ktorá je v prípade niektorých kutilských činností vítaná.

Dielenský stôl za prívetivejšie ceny nájdete tiež prostredníctvom bazáru. Treba však počítať s tým, že jeho pracovná plocha bude javiť známky opotrebenia a otázna je tiež samotná stabilita, ktorá je však pri práci veľmi dôležitá. Bez osobnej obhliadky sa do takejto kúpy radšej nepúšťajte.

 

Vyberte si z ponuky !

Pracovný stôl Bosch PWB 600 (0.603.B05.200)

tlačidlo

Pracovný stôl Germania Lioni

tlačidlo

Pracovný stôl Keter přenosný

tlačidlo

Pracovný-stôl-Keter-přenosný-230801

Pracovný-stôl-Keter-přenosný-230801

tlačidlo

Skladací pracovný stôl do dielne či klasika, ako si správne vybrať?

Ako sme už naznačili, pri výbere je nutné zamyslieť sa nad tým, na čo konkrétne budete stôl do dielne používať. Inak by sa mohlo stať, že nevhodne zvolený typ stola vám vydrží len minimum inak dlhej životnosti.

Na čo si dať pozor?

  • materiál stola – závisí od neho pevnosť a stabilita
  • materiál pracovnej dosky – musí byť odolný, napríklad bukové drevo, kov alebo drevotrieska z PVC
  • výška stola – optimálna výška sa odvíja od postavy človeka, pričom všeobecným odporúčaním je približne 80 cm, len tak predídete prípadnej bolesti chrbta
  • bezpečnosť – pri namáhavejšej práci sa odporúča použitie skrutkovacích patiek v nohách stola
  • nosnosť stola – odvíja sa od účelu použitia, ktorý priamo súvisí s pokladaním hmotnostne ľahších alebo ťažších predmetov a nástrojov
  • fixné úložné priestory alebo mobilné zásuvkové kontajnery?

 

Úložné priestory zvyšujú efektívnosť a funkčnosť

Nie každý má dielňu veľkorysú na metre štvorcové. Niektorí domáci majstri si musia vystačiť iba s malými priestormi. Nielen samotný stôl je nutné prispôsobiť rozmerom miestnosti. Na náradie, kutilské prístroje a rôzne veci s nimi spojené je taktiež vhodné myslieť. Stôl do dielne, ktorý zároveň disponuje úložnými priestormi uľahčuje proces práce.

Praktickým riešením sú zásuvky, i keď mnohí preferujú klasické otváranie dvierok. Ich kombinácia je tiež obľúbená, pretože drobné veci sú prehľadne skryté v zásuvke, zatiaľ čo tie väčšie nájdu svoje miesto za dvierkami. Môžu tvoriť celú prednú plochu stola alebo byť umiestnené po bočných stranách stola. Tak v prípade potreby zostane časť prístupná stoličke.

 

Kde nakúpiť?

Fixné, výškovo nastaviteľné či skladacie stoly do dielne, nezabudnite sa pri rozhodovaní o konkrétnom modeli riadiť vyššie spomenutými atribútmi výberu. Ak ste vášnivými kutilmi, myslite aj na dodatočné odkladacie plochy, napríklad na stene, v podobe špeciálnych panelov a poličiek.

Úložné priestory na malé ručné náradie, organizéry na drobnosti akými sú klince, skrutky a podobne, by mali byť taktiež súčasťou dielenského stola. Základom je však pevná doska, ktorá ponúkne miesto i zveráku. Eshopy Myinterier, Alza alebo Hej vám ponúknu široký sortiment produktov v danej kategórii, a to v pohodlí domova.

myinterier
bonami
hej sk

 

 

 

Stôl do dielne ako stabilná základňa domáceho majstrovania. Ako si vybrať?
Ohodnoťte tento príspevok.