Vyberte stranu

Keď už nie je súčasťou stravy dieťaťa iba mlieko, nastáva čas pre výber stoličky na kŕmenie. Ten môže priniesť rodičom dilemu, keďže existuje veľké množstvo produktov v rámci danej kategórie. Týkajú sa materiálovej odlišnosti, ale tiež funkcie rôznych špecifických nastavení, príslušenstva či verzií určených na cestovanie.

Základom je ergonomický tvar, ktorý sa presne prispôsobí telíčku dieťaťa a zaistí oporu jeho chrbtici. Aj pohodlie sa podieľa na tom, aby kŕmenie prebehlo bez problémov. Bezpečnosť je podporená aj stolčekom a taktiež popruhmi na pripútanie.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Hej.sk, Alza.sk, Myinterier.sk ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Detská stolička na kŕmenie Ikea, Chicco, Peg Perego, Fisher price?

Vybrať si univerzálny typ alebo sa radšej zamerať na špecifické požiadavky či konkrétnu značku? Tak či onak, stolička na kŕmenie podlieha základným atribútom výberu, ktoré vám uľahčia rozhodovanie.

Je dobré myslieť najmä na tieto kritéria:

  • čas kúpy, ktorý zvyčajne spadá do obdobia veku piatich až šiestich mesiacov
  • dĺžku používania, ktorá súvisí s použitím materiálu – drevené stoličky môže dieťa používať aj po dovŕšení troch rokov
  • miesto používania, ktoré určí jej rozmery, či bude stolička cestovná, skladná alebo klasická
  • bezpečnosť, ktorá súvisí najmä so stabilitou a pásmi na pripútanie
  • údržbu, ktorá súvisí s použitím materiálu – plast tento raz vedie, pozor aj na čalúnenie sedadla
  • polohovateľnosť, ktorá nespočíva en vo výškovom nastavení stoličky, ale tiež v samotnom sedadle a opierke
  • typ stoličky, ktorá môže mať i hybridnú podobu, a teda sa dokáže zmeniť i na stolík na hranie s nízkym sedením
  • odnímateľný pultík či tácka na detskú fľašu a riadik
  • príslušenstvo, ktoré spočíva napríklad v opierke na nohy, v úložných priestoroch pod sedadlom
  • cena, ale tiež dizajn, ktorý v tomto prípade nie je taký smerodajný, no u mnohých zaváži

Vyberte si z ponuky stoličiek!

Rostoucí židlička Sun Baby Woody white dřevěná

tlačidlo

CARETERO Pop grey

tlačidlo

Rostoucí židlička Sun Baby Woody natural dřevěná

tlačidlo

Caretero Bistro – béžová Caretero Bistro – béžová

 tlačidlo

Stolička na kŕmenie 2v1

Stolička na kŕmenie by nemala mať žiadne ostré hrany. Keď bude dieťa staršie, bude sa snažiť dostať na sedadlo samé a absencia oblých kriviek by mohla byť príčinou úrazu. Tu je dôležité zmieniť i stabilitu stoličky. Mobilita a ľahká manipulácia síce umožní jednoduchý presun, no kvalitný systém zabrzdenia kolies je nutnosťou.

Nie všetky typy disponujú prídavnými kolieskami. Nájdete i stoličky na kŕmenie so štyrmi fixnými nohami. Je len na vás, či vám bude vyhovovať viac flexibilnosť. Tú zaručia aj kombinované hybridné varianty. Tie sa rozloženie z pôvodnej výškovej verzie na malý stolík so stoličkou, na ktorom môže dieťa nielen jesť, ale sa i hrať.

 

Je lepšia stolička na kŕmenie drevená alebo plastová?

Jednoznačná odpoveď neexistuje. Výber je čisto záležitosťou vkusu a nárokov, ktoré závisia od miesta a dĺžky používania. Prinášame vám stručný prehľad základných charakteristík, ktoré predstavuje stolička na kŕmenie z dreva a plastu.

Drevená stolička vďaka pevnej konštrukcii znesie i vyššiu nosnosť, ktorá je v prípade plastu väčšinou ohraničená pätnástimi kilogramami. Ak siahnete po rastúcej verzii, bude sprevádzať dieťa až do školského veku. Plastové typy zase nezaberú veľa miesta a dajú sa jednoducho zložiť. Niektoré môžu mať výškovú aj opierkovú polohovateľnosť či funkciu hojdania.

Alternatívou sú cestovné stoličky na kŕmenie, ktoré predstavujú akúsi minináhradu pohodlného sedenia. Pripevnia sa na jedálenskú stoličku pre dospelých, no nie vždy dosahujú pre deti dostatočný komfort a sedenie v nich by nemalo prekročiť dobu kŕmenia.

 

Kde nakúpiť?

V minulosti rodičia v podstate nemuseli riešiť výber stoličky, keďže trh ponúkal len základné modely. Dnes by ste ho mali podriadiť vyššie spomínaným atribútom, vďaka ktorým budete spokojní nielen vy, ale aj vaše dieťa.

Okrem špecializovaných predajní zameraných na detskú výbavu môžete navštíviť aj známe obchody Alza.sk alebo Hej.sk, kde prehľadným spôsobom a pomocou filtra zúžite okruh favoritov. Navštíviť sa oplatí i bazár, kde je si ale treba dávať pozor na kvalitu a opotrebovanie stoličky.

myinterier
hej sk
alza sk
Stolička na kŕmenie je nutnou výbavou pre každé dieťa. Ako vybrať tú správnu?
5 (100%) 7 hlasov