Vyberte stranu

Zmena názorov, obliekania, vkusu a celkového štýlu je bežnou súčasťou dospievania. Svoje o tom vie aj študentská izba. Pomaly sa z nej vytráca detskosť, pričom z nej stále vyžaruje osobitosť a spätosť so záujmami a obľúbenými činnosťami. Ladiť ju do neutrálnejších farieb sa určite oplatí, no detaily a doplnky pastelové odtiene radi privítajú.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BighomeNovynabytokBonami, Myinterier ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Študentská izba by mala disponovať vhodnými podmienkami na štúdium, ale tiež zónou na relax a leňošenie. V prenesenom význame ide o akési spojenie pracovne a obývačky do jedného celku. I dekorácie sú na rozhraní medzi tými, ktoré patria do obývacej izby a detskej izby. U nich ale tento raz obzvlášť platí, že originálnosť je správna cesta.

 

Aký nábytok by mala mať študentská?

Nábytok do študentskej izby je prispôsobený školákom niekoľkých vekových kategórií. Nie je totiž konkrétne stanovené obdobie dieťaťa, kedy má zameniť staré zariadenie za nové. To záleží najmä od toho, akú podobu mal pôvodný nábytok. Ak išlo o tematické prevedenie, na výmenu bude treba myslieť oveľa skôr.

Všeobecne je nábytková výroba s určením pre študentov zameraná na dlhodobé využitie, preto je vhodná pre študentov druhého stupňa základnej školy aj pre vysokoškolákov. To však závisí od toho, či sa rozhodnete kombinovať nábytok na vlastnú päsť, čo nemusí byť zlá voľba, alebo bude vaše rozhodnutie smerovať k sektorovému zoskupeniu.

 

Vyberte si z ponuky nábytku!

BOG-FRAN CODI 1 detská izba - višňa cornwall / rainbow fialová

tlačidlo

Komoda mini SPLENDOR

tlačidlo

 

Študentská izba Ruby I (biela + fialová)

Študentská izba Ruby I (biela + fialová)

tlačidlo

Sivá rozkladacia posteľ La Forma Kos, 70 x 180 cm

Sivá rozkladacia posteľ La Forma Kos, 70 x 180 cm

tlačidlo

Zostavy a sektorový nábytok sú moderné

Chcete aby všetky nábytkové komponenty navzájom dokonale ladili? Siahnite po vopred namixovaných študentských zostavách alebo po sektorovom nábytku. Jeho pevnú súčasť zvyčajne tvorí posteľ, úložné priestory v podobe skrine a písací stolík. Niektorí výrobcovia však tieto komplety rozširujú a nájdete v nich i nočný stolík a menšie skrinky či komodu.

Čo sa týka farieb, ponuka sa sústreďuje na sortiment pre dievčatá aj chlapcov. Keďže je cieľovou skupinou mládež, biela študentská izba predstavuje nadčasové riešenie, ktoré však ponúkne i drevotrieska v imitácii dreva alebo originál masív. V poslednom prípade je nutné rátať s výraznejším navýšením ceny.

Stretnete sa i stým, že sektorový systém je voliteľný, a teda umožňuje variabilnosť vybraných druhov kombinovaného nábytku. Podobne je to aj s farbami. Jedna zostava môže mať aj šesť rôznych farebných odtieňov, pričom dizajn zostáva nezmenený.

 

studentska izba

Aké má mať študentská izba zariadenie?

Je jedno, či patrí študentská izba chlapcovi alebo mladej slečne, posteľ so správnymi rozmermi je v oboch prípadoch nutnosťou. Jej rozmery by mali zodpovedať veľkosti dospeláckeho lôžka, a teda ideálne 200 x 90 centimetrov. Ak to metre štvorcové dovoľujú, i manželská posteľ je vítaná. Vyspite sa pohodlne! Jednolôžkové postele sa nedajú ničím nahradiť!

Zónu na odpočinok pri zariaďovaní nepodceňte a siahnite po kvalitnom lôžku s vhodnou kombináciou roštu a matraca. Pozornosť venujte i ďalším dvoch zónam, a to časti vyhradenej leňošeniu a povinnostiam spojeným s učením. Poslednú zmienenú zariaďujte v závislosti na odbore zvoleného štúdia.

Niektorým študentom postačí bežný písací stôl či jeho užší variant na notebook, iní využijú väčšiu pracovnú plochu, napríklad na rysovanie alebo na umiestenie viacerých monitorov. Menší či väčší, úložné priestory na školské potreby je potrebné v dospievajúcom veku znásobiť.

 

studentska izba

Študentská izba pre dievča verzus študentská izba pre chlapca

To o akú izbu ide neurčuje len nábytok, ale aj doplnky, dekorácie a bytový textil. Ak budú zvolené správne, zaručia príjemnú atmosféru. Kusový koberec, dekoračné vankúše, závesy, posteľné obliečky, osvetlenie, rámiky na fotky, štýlové plagáty či závesné tabule sem určite patria.

Drobný nábytok má taktiež zelenú. Poličky rôznych tvarov, otvorené úložné priestory s boxmi na úschovu vecí, dizajnové knižnice, taburetky či sedacie vaky môžu rovnako zamiešať karty po vizuálnej stránke.

Sedacie vaky ako synonymum pohodlia a ležérnosti. Tieto kritéria sú dôležité pri ich výbere.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BighomeNovynabytokBonami, Myinterier ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Študentská izba pre dvoch

Študentská izba v paneláku často patrí súrodencom, keďže to inak obytné priestory bytu nedovoľujú. Atraktívnosť a jedinečnosť nemusia absentovať. Dôležité je maximalizovať každý centimeter a využiť ho efektívne. Na tento účel sú dobrým kandidátom poschodové postele.

V súčasnosti ich nájdete v rozmanitých štýlových podobách, pričom nemusia byť umiestnené rovnobežne nad sebou. Podobnou alternatívou bežného lôžka sú napríklad vyvýšené postele, ktoré navyše ponúkajú úložné priestory či miesto na vzdelávanie. Čo sa týka druhých zmienených, študenti ocenia väčšie súkromie, po ktorom v tomto veku tak túžia.

Univerzálne a nadčasové motívy sa ponúkajú ako dobrý nápad, keďže by odlišný vkus súrodencov mohol pôsobiť chaoticky. Avšak určite netreba potláčať ich kreativitu, a preto sa odporúča vlastný štýl zosobniť do časti vyhradenej fotkám, záľubám a podobne. Môže ísť napríklad o stenu nad stolíkom alebo posteľou.

 

studentska izba

Študentská izba na mieru nielen pre náročných

Nábytok pre študentov presne podľa predstáv sa týka aj úložných priestorov. Moderným a praktickým riešením je vstavaná šatníková skriňa, ktorá uskladní stále pribúdajúce množstvo oblečenia typické pre túto vekovú kategóriu.

Posuvné dvere ušetria priestor a zároveň sa postarajú o zaujímavý dizajn. Slečnám sa bude páčiť zrkadlová verzia, chalani môžu zase siahnuť po fototapetách. Nevylučuje sa ani jednoduchosť spojená s imitáciou dreva. Ním sa postaráte o celkové zútulnenie.

 

Vyberte si z ponuky nábytku!

BOG-FRAN CODI 1 detská izba - višňa cornwall / rainbow fialová

tlačidlo

Komoda mini SPLENDOR

tlačidlo

 

Študentská izba Ruby I (biela + fialová)

Študentská izba Ruby I (biela + fialová)

tlačidlo

Sivá rozkladacia posteľ La Forma Kos, 70 x 180 cm

Sivá rozkladacia posteľ La Forma Kos, 70 x 180 cm

tlačidlo

Kde najlepšie nakúpiť?

Je len na vás, či vsadíte na nadčasovosť alebo uprednostníte pastelové farby prislúchajúce pohlaviu študenta. Flexibilnosť a variabilnosť je však dobré zobrať do úvahy. Ak nábytok netvorí jednu súvislú stenu, ľahšie ho umiestnite aj do izieb s atypickými rozmermi.

Sektorový nábytok, samostatné skrine, skrinky, komody a postele do študentskej izby, to všetko nájdete v overených eshopoch MyInterier, NovýNábytok, Bonami a  Bighome. Pozornosť upriamte tiež na doplnky, ktoré vyčaria tú pravú atmosféru. Nakupovať online znamená nakupovať pohodlne a výhodne naraz!

myinterier
bighome-sk
novynabytok-sk
bonami

 

Študentská izba a inšpirácie, ktoré vás navnadia na zariaďovanie
5 (100%) 6 hlasov