Vyberte stranu

Všade dobre, doma najlepšie. Túto známu vetu by sme mohli trošku pozmeniť. Všade pohodlne, doma najpohodlnejšie. Príjemná pohodová atmosféra sa dá vytvoriť v každej domácnosti, teda v každom domove. Niekedy k tomu stačí skutočne málo. Stačí pár drobností, ktoré spravia veľké zmeny. Čo spraviť, aby boli izby v našom dome útulnejšie?

Každý interiér má potenciál stať sa vašim obľúbeným priestorom. Takýto obľúbený priestor by ste mali mať najmä doma, nakoľko je to miesto, kde oddychujete a čerpáte energiu. Ako si spríjemniť trávenie času napríklad v obývačke?

Podlaha spraví veľa

Nakoľko býva obývacia izba takmer najväčšou miestnosťou v dome, je samozrejmé, že ju potrebujete nejako vyplniť. Tým, že na zem niečo položíte, vyplníte priestor. Obývačka sa bude zdať plnšia než skutočnosti je – a stačí tak málo! Na zem môžete položiť napríklad koberec. Ak nie ste fanúšikmi kobercov, môžete si dať do obývačky vinylovú podlahu, ktorá je veľmi praktická a odolná a kúpite ju v rôznych farbách.

Dvere sú dôležité

Ak chcete mať viacej súkromia, určite si budete chcieť zatvoriť dvere napríklad na spálni. Celú spálňu môžete mať zariadenú pekne, ale ak dvere budú vyčnievať, nebudete mať dobrý pocit. Skúste si preto zvoliť také interiérové dvere, ktoré sa hodia k samotnej miestnosti. Uvidíte, že aj pekné dvere vedia pridať na útulnosti.

Zakryte okná

Skúste zavesiť na okná záclony alebo závesy. Krásne vám doplnia celú miestnosť, budú vyzerať štýlovo, a zároveň majú niekoľko praktických funkcií. Také závesy vedia napríklad spraviť príjemnú večernú atmosféru. Biele záclony vedia zase zaujať. Záclony aj závesy zároveň opticky vypĺňajú miestnosť, takže vyzerá plnšie.

Skúste sa porozhliadať po svojej izbe, premýšľajte nad tým, čo by ste zmenili a skúste si predstaviť to, čo by vám v danej izbe vedelo zlepšiť náladu.

Zdroj obrázku: Dariusz Jarzabek / Shutterstock.com

Sú detaily v domácnosti dôležité? Áno
Ohodnoťte tento príspevok.