Vyberte stranu

Nie vždy sa nájde v domácnosti dostatok miesta na sušenie čerstvo opraného prádla. Avšak i tí, ktorí majú k dispozícii priestory záhrady hľadajú vzhľadovo atraktívne typy sušiakov, aby nenarušili jej estetickosť. To platí aj pre balkóny, ktoré obmedzený počet metrov štvorcových núti k alternatívnym riešeniam.

Práve preto sú mnohé modely skladateľné či zavesiteľné. Rozhodnúť sa nemusíte len pre stojanovú verziu alebo umiestnenie na stenu. Výrobcovia sa snažia praktickosť posunúť na inú úroveň, a tak nájdete v ponuke aj špeciálne produkty, dokonca i na elektrické ovládanie.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Hej, Andreashop ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Ako vybrať sušiak na prádlo?

Aj vy máte chaos v tom, aký sušiak na prádlo bude vyhovovať vašim podmienkam a požiadavkám? Uľahčite si rozhodovanie na základe niekoľkých na prvý pohľad jednoduchých kritérií, ktoré sú ale rozhodujúce.

Ide o nasledovné:

  • rozmery sušiaka súvisiace s celkovou veľkosťou a dĺžkou jednotlivých ramien
  • frekvencia prania a počet osôb v domácnosti
  • typ sušiaka v závislosti od použitia v interiéri alebo exteriéri
  • skladovateľnosť
  • dizajn v prípade, že tvorí pevnú súčasť kúpeľne, balkóna či vonkajších priestorov
  • praktickosť spojená s rýchlou a pohodlnou obsluhou
  • spôsob zavesenia alebo ukotvenia

 

Vyberte si z ponuky!

Vileda Viva Dry Max Plus sušiak

tlačidlo

Sušák na prádlo Leifheit Linomatic 400 Deluxe (82000)

tlačidlo

LEIFHEIT SUSIAK NA BIELIZEN LINOMATIC PLUS 600, 85120

tlačidlo

Leifheit Tower 340 – Sušiak na bielizeň

Leifheit Tower 340 - Sušiak na bielizeň

tlačidlo

Záhradný sušiak na prádlo: aj ten vonkajší ponúka niekoľko možností

V prípade vonkajšieho sušiaku je dôležité myslieť tiež na jeho ukotvenie. V betónovom základe bude odolávať akýmkoľvek neduhom počasia, no zbaví sa jednoduchej možnosti presunu na inú časť záhrady. Ak ste si istí, že miesto, ktoré ste vybrali nebudete meniť ani v budúcnosti, pokojne mu doprajte extra stabilitu.

Osadenie do zeme pomocou tzv. krtkových držiakov je pre mnohých praktickejším riešením, ktoré vďaka skladovateľnosti počas zimných mesiacov predchádza korózii sušiaka. Ak totiž hľadáte sušiaky do vonkajšieho prostredia, mali by ste sa zaujímať o ich povrchovú úpravu. Tá sa podieľa na dĺžke ich životnosti. Sledujte informácie o odolnosti voči zmenám počasia a UV žiareniu.

Dlhé šnúry či ich väčší počet šetria čas. Nemusíte čakať kým prádlo uschne, aby ste vyvesili ďalší obsah práčky. Záhradné sušiaky majú i rôzne doplnkové funkcie, ktoré zvýšia komfort domácich prác. Automatické navíjanie šnúr a prídavné háčiky sú jedny z nich.

 

Sušiak na prádlo vnútorný

Letné dni sú obdobím, kedy si oprané prádlo zachováva svoju vôňu a sviežosť, pretože je vďaka priaznivému počasiu a vysokým teplotám suché takmer okamžite. Počas sychravých dní sa naskytuje otázka, ako sušiť bielizeň v byte?

Skladacie prenosné sušiaky predstavujú praktický spôsob sušenia. Môžete ich umiestniť v podstate kdekoľvek a po vykonaní svojej úlohy jednoducho odložiť na pohľadom skryté miesto. Táto sušiaca klasika sa v rámci svojej kategórie líši konštrukčným prevedením, jeho tvarom, pevnosťou, stabilitou a povrchovou úpravou. Aj elektrické sušenie je dostupné.

Pevná plocha vnútorného sušiaku na prádlo štandardne disponuje sklápacími bočnými dielmi. Sú tak praktickým aj menej praktickým pomocníkom zároveň. Síce dokážu usušiť väčšie množstvo oblečenia, no zaberajú značnú časť priestoru. Niektoré typy sú veľkostne prispôsobiteľné vďaka funkcii rozťahovania či tzv. poschodiam s variabilným usporiadaním.

 

Sušiak na prádlo do kúpeľne – na stenu, stropný aj na radiátor

Aj úzke kúpeľne dokážu z mála vyťažiť dostatok miesta. Privítajú napríklad sušiaky na radiátor, ktoré nájdete v závesnej, rozkladacej aj rozťahovacej podobe. Ponúknu priestor skôr menším kusom oblečenia. Na stene taktiež môžete docieliť praktické vešanie prádla.

Teleskopické či harmonikové varianty sa o to postarajú a navyše, nenarušia celkový vzhľad interiéru. Podobný princíp majú napríklad kladkové typy, fungujúce ako samonavíjacie šnúry. Pri sušení sa ukotvia na protiľahlej strane miestnosti, po dosušení sa navinú naspäť bez zaberania úžitkovej plochy kúpeľne.

Aj nad vaňou môžete sušiť prádlo. Prenosné varianty v tvare otočeného písmena V poskytnú pomerne veľkorysú plochu. Tú je možné upravovať, keďže sušiak dokáže kvôli ohybnosti v stredovej časti meniť svoj tvar. Verzia stropného sušiaka taktiež stojí za zmienku. Dostupná je v rôznych veľkostiach a disponuje pohodlnou obsluhou.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Hej, Andreashop ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Okenný sušiak na prádlo verzus balkónový sušiak

Ak periete niekoľkokrát týždenne, váš výber by nemala obchádzať kvalita spojená s dlhou životnosťou. V prípade, že ste viacčlenná rodina a bývate v byte, za úvahu stojí i zakúpenie viacerých sušiakov. Bielizeň a totiž počas niektorých mesiacov či aktivít zvykne nahromadiť.

Oblečenie z rodinnej dovolenky či pranie závesov, osušiek, diek a posteľnej bielizne si pýta sušiakovú duplu. Ak je pole pôsobnosti aj na balkóne, ponúka sa niekoľko možných riešení. Spomínaná teleskopická alebo stropná verzia je aj tu účinným spôsobom sušenia. Ak si chcete v jeho priestoroch po dosušení vychutnať osviežujúci nápoj, šnúry vám zavadzať nebudú.

Ak potrebujete sušiť prádlo na plastovom okne, dá sa to aj neinvazívnou metódou. Žiadne vŕtanie, ale pevný kotviaci systém. Uchytenie je realizované špeciálnymi odtokovými kanálikmi s možnosťou nastavenia polohy. Maximálna záťaž je zvyčajne tridsať kilogramov.

 

Vyberte si z ponuky!

Vileda Viva Dry Max Plus sušiak

tlačidlo

Sušák na prádlo Leifheit Linomatic 400 Deluxe (82000)

tlačidlo

LEIFHEIT SUSIAK NA BIELIZEN LINOMATIC PLUS 600, 85120

tlačidlo

Leifheit Tower 340 – Sušiak na bielizeň

Leifheit Tower 340 - Sušiak na bielizeň

tlačidlo

Kde nakúpiť?

Sušiak na prádlo je pomocníkom v každej domácnosti, či už v jej obytných interiérových alebo vonkajších priestoroch. Doprajte bielizni miesto na adekvátne vysušenie bez obáv o narušenie estetického dojmu z interiéru či exteriéru. Stačí si vybrať ten správny typ do bytu alebo záhrady, napríklad aj prostredníctvom eshopu 4home.sk.

Rôzne modely praktických sušiakov prádla nájdete aj na stránkach eshopov Homepoint.sk alebo Andreashop.sk. Klasické podoby alebo špecifické moderné varianty, zohľadnite, ktoré z nich sú skutočne nutnosťou. Pomôckou vám môžu byť tiež recenzie zákazníkov, ktoré ujasnia vaše predstavy o konkrétnom produkte a nájdete ich aj v týchto eshopoch.

hej sk
andreashop
Sušiak na prádlo má niekoľko praktických podôb. Ktorá je ideálna do interiéru a ktorá do exteriéru?
5 (100%) 7 hlasov