Vyberte stranu

Fény boli vždy súčasťou spotrebičov určených do kúpeľne skôr pre ženy, než pre mužov. Napriek tomu dnes už prakticky každý test fénov pamätá na využiteľnosť pre obe pohlavia, nakoľko starostlivosť o vlasy sa týka všetkých.

Možno si spomínate na svoje detské časy, kedy fén slúžil prakticky len na usušenie vlasov po ich umytí. Máme pre vás dobrú správu: doba ide radikálne dopredu a dnes je tento spotrebič doslova nevyhnutnosťou pre vytvorenie dokonalého účesu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Fény či sušiče vlasov? Ide o to isté

Hneď na úvod si vysvetlime dôležité pojmy. V každom obchode sa totiž tieto spotrebiče môžu volať inak. Niekde sú to fény, inde zas sušiče vlasov. Ide však o to isté, takže či už budete pozerať v obchode oddelenie nazvané tak alebo onak, nájdete v ňom rovnaké spotrebiče.

Pomenovanie sušiče vlasov vychádza práve z minulosti, kedy bolo jediným zmyslom spotrebiču vysušiť vlasy. Triviálne ovládanie prakticky len s možnosťou voľbu nižšieho alebo vyššieho výkonu fúkania podčiarkovalo jednoúčelnosť prístroja.

Samozrejme, fény sa aj dnes využívajú primárne na vysušenie vlasov. Vďaka širokému príslušenstvo, rôznym nastaveniam a ďalším vlastnostiam sa však stali pomocníkom nielen doma v kúpeľni, ale prirodzene aj v kaderníckych salónoch.

Test fénov

Dôležité funkcie a vlastnosti fénov

Kým tie najjednoduchšie cestovné fény už svojou stavbou tela pripomínajú zariadenia na rýchle použitie, bežné spotrebiče disponujú oveľa bohatšou výbavou. Fény síce patria charakterovo medzi tzv. malé domáce spotrebiče, no rozhodne by ste ich nemali považovať za „menejcenné“.

Pri výbere fénu si všímajte niekoľko dôležitých parametrov. Prvým je príkon, ktorý určuje tak spotrebu elektrickej energie, ako aj výkonnosť motora. Pre optimálny výsledok sušenia vlasov odporúčame výkon fénu aspoň na úrovni okolo 1.600 W až 2.000 W. Vlasy vysušíte skôr a čím rýchlejšie ich vysušíte, tým menej budú namáhané.

Druhou dôležitou funkciou je možnosť regulácie teploty. Kým v minulosti mali bežné modely dva stupne, dnes by ste sa s takým niečím uspokojiť nemali. Regulácia aspoň na tri stupne by mala byť štandardom. To isté platí aj pre rýchlosť prúdenia vzduchu.

Okrem toho by ste mali pamätať aj na tieto vlastnosti a funkcie:

  • na tvarovanie vlasov slúžia difuzér a koncentrátor, takže by ich fén mal obsahovať
  • hmotnosť sušiča by mala vyhovovať aj pri dlhšom držaní v ruke
  • pamätajte aj na dĺžku elektrického kábla, prijateľným minimom je 1,2 metra
  • ochranu vlasov počas sušenia zaistí špeciálna funkcia zvaná ionizácia, ktorá pomáha znižovať statickú elektrinu a zmierňuje krepovatenie vlasov

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

 

Philips BHD176-00

Kulmofény?

Zaujímavým „hybridom“ medzi kulmou a fénom sú kulmofény. Prečo ich spomíname? Ak ste totiž žena, ktorá okrem fénu používa aj kulmu, je tento spotrebič ideálnym prostriedkom pre vás. Teda, len, ak chcete ušetriť čas a dosiahnuť dokonale vytvarovaný účes.

Podobne ako pri fénoch, aj tu si treba všímať najmä širšie možnosti kontroly nastavenia teploty a rýchlosti fúkania vzduchu. Pre ideálne zafixovanie rovného alebo vlnitého účesu je nutnosťou, aby kulmofén disponoval aj funkciou ionizácie pomocou chladného vzduchu.

 

V roku 2017 je dôležitý aj dizajn

Každý test fénov, ktorý realizujú tak redakcie, ako aj kozmetické salóny, sa sústredí nielen na funkcie, ale aj na dizajn. Ten má v prípade týchto spotrebičov osobitné postavenie, pretože nejde čisto len o „krásu“, ale aj o praktické využitie.

Fény sú totiž spotrebiče, ktoré držíte v ruke niekedy aj viac ako hodinu týždenne. Pohodlné uchopenie, ergonomický tvar, efektívne fúkanie vzduchu a rýchla inštalácia rôznych nástavcov a doplnkov, to všetko je dôležité pre vaše pohodlie a aj maximálnu účinnosť.

 

Najlepšie fény na trhu

 

Test fénov

Na internete aj v papierových magazínoch o spotrebičoch či kráse môžete nájsť nejeden redakčný aj užívateľský test fénov. Tie vám dávame do pozornosti, rovnako ako aj recenzie. Ide totiž o presné a pomerne objektívne zhodnotenie viacerých modelov a to najmä s ohľadom na pomer ceny k požadovanému výkonu.

Keďže starostlivosť o vlasy je veľmi dôležitá, mali by ste sa snažiť pozerať na kúpu fénu nielen srdcom, ale aj rozumom. Možno vám k tomu celému pomôže aj zoznam kritérií, ktorý sme pre vás pripravili. Vďaka nemu budete presne vedieť, na čo sa máte pri porovnávaní najviac zamerať.

Test fénov

Takže, všímajte si najmä:

  • či majú fény dostatočne dlhý sieťový kábel do zásuvky
  • či je v ich výbave aj sada nadstavcov na vytvorenie nejakého špecifického účesu
  • či disponujú funkciou zvanou ionizácia
  • či majú kulmofény nástavce aj na lokne a aj na uhladenie vlasov
  • či je možné prúdenie vzduchu a teplotu regulovať v dostatočnej šírke stupňov
  • a či je k fénu nejaké ďalšie príslušenstvo pre starostlivosť o vlasy

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop hej.skAndreashop.skTpd.sk ponúkajú domáce spotrebiče a elektroniku za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Kvalitné fény: cena je vyššia, ale oplatí sa to

Ako už určite tušíte, základné modely v cene do 15 € možno poskytnú aspoň tie najdôležitejšie funkcie, no kto je čo i len trocha náročný, musí posunúť svoj finančný limit oveľa vyššie.

Prečo to takto zvlášť pripomíname? Pretože veľa ľudí má tendenciu podceňovať niektoré parametre. Áno, aj fén s výkonom 1.200 W vám vlasy vysuší, avšak bude to trvať dlhšie a vlasy budú trpieť. Fény s dostatočným výkonom aj funkciami jednoducho pod 30 € kúpite naozaj len výnimočne.

test fénov

Chcete výhodné fény? Akcia to istí

Sušiče vlasov síce môžete kúpiť dnes prakticky aj v sieti supermarketov s potravinami, no zrejme podvedome tušíte, že tie najlepšie fény v takýchto obchodoch zrejme nenájdete. Na druhú stranu, ak nájdete v značkových predajniach nejakú cenovú akciu, môže to byť napokon výhodná kúpa.

 

Vždy sa treba spoľahnúť na overené predajne a my odporúčame obzvlášť dve, ktoré majú dlhodobo pozitívne referencie. Obchody TPDAndreashop sú pritom špecialistami na domáce spotrebiče, čo je veľké plus. Nájdete v nich teda nielen široký sortiment, ale aj detailné zhodnotenie predávaných spotrebičov a dokonca aj test fénov vo forme hodnotení užívateľov. Čiže presne to, čo potrebujete!

 

Najvýhodnejšie ponuky fénov a inej elektroniky nájdete tu

andreashop
hej sk
Test fénov – (najlepšie fény roku 2017)
5 (100%) 5 hlasov