Vyberte stranu

Čaká vás zariaďovanie domu či bytu? Nezúfajte! Dnešná ponuka bytového zariadenia, nábytku a doplnkov je natoľko široká, že si z nej vyberie naozaj každý a nemusíte pri tom kompletne vybieliť svoj účet. Stačí len vytvoriť si predbežnú predstavu a ponoriť sa do ponúk na internete.

Začnite spoločenským priestorom

Dušou každého príbytku je obývačka. Jej by ste mali venovať zvláštnu pozornosť, pretože slúži k viacerým účelom, či už ako miestnosť, kam usadíte návštevu, alebo ako miesto slúžiace k odpočinkovým chvíľam. Ústredným kusom nábytku v obývačke je jednoznačne pohovka. Jej voľba by mala byť nielen otázkou vášho vkusu, ale predovšetkým priestorových možností. Príliš veľká pohovka miestnosť pohltí, príliš malá neposlúži svojmu účelu. Vyberať môžete z mnohých prevedení, presne tak, aby perfektne zapadla do vašich predstáv:

  • rohové,
  • voľne stojace,
  • rozkladacie,
  • polohovacie,
  • s úložným priestorom.

Rozkladacia pohovka pritom urobí asi najväčšiu službu. Okrem toho, že poskytne dostatok priestoru pre návštevu a pohodlné sedenie, môžete ju využiť aj ako lôžko pre prípad, že by niekto potreboval prespať. Okrem toho do nej prakticky uskladníte všetky potrebné lôžkoviny. Jej farba by mala zapadať do farebného konceptu miestnosti, pokiaľ z nej však hodláte urobiť ústredný kus nábytku, nebojte sa trochu farebne experimentovať. Nech si však vyberiete akúkoľvek farbu, venujte pozornosť výberu materiálu. Ten je veľmi dôležitý z pohľadu budúcej údržby.

Televízny stolík ako vkusný a praktický doplnok

Ťažko sa v obývačke obídete bez kusu nábytku, ktorý by slúžil ako podstavec pod televízor, prípadne ďalšiu techniku. Televízny stolík je preto ďalšou nevyhnutnou výbavou vašej obývačky. Pri jeho výbere klaďte dôraz hlavne na jeho nosnosť a praktickosť. Pod väčší prijímač budete potrebovať robustnejšiu verziu. Výborne by v tomto smere mohol poslúžiť aj retro TV stolík. Tento typ zostal totižverný kvalite nielen dizajnom, ale aj materiálmi a spracovaním. Vyberať môžete z rôznych šírok a dĺžok, prípadne si môžete nechať vyrobiť stolík na mieru. Tým sa ale jeho cena pomerne výrazne navýši.

Zdroj obrázku: {Africa Studio} / Shutterstock.com

Nepodceňujte dizajn bytových doplnkov

Keď sa úspešne dostanete do záverečnej fázy zariaďovania a váš bývanie bude mať konečne všetky dôležité komponenty na svojom mieste, je čas doladiť ho drobnosťami, ktoré mu dodajú nový nádych. Nezabudnite na kvetiny či bytové rastliny, ktoré nesmú chýbať v žiadnom interiéri. Steny môžete dekorovať obrazmi, výber je naozaj široký:

  • abstraktné,
  • s obrazovým motívom,
  • viacdielne,
  • s geometrickými tvarmi,
  • vintage aretro obrazy.

Ak vás neoslovia obrazy a zatúžite po osobnejších dekoráciách, vytvorte si na stene originálnu sériu z vlastných fotiek.

Nezabudnite na kúpeľňu a predsieň

Pozornosť venujte aj týmto miestnostiam. Predsieň tvorí prvý dojem pri vstupe do bytu či domu. Kúpeľňa zase predstavuje miestnosť, kam vedú vaše prvé kroky každé ráno. Preto je dôležité, aby boli zariadené vkusne a príjemne, s citom pre detail, ale bez zbytočných maličkostí. Práve v kúpeľni, či predsieni skvele vynikne okrúhle zrkadlo, ktoré im dodá nielen praktickú stránku, ale aj pár optických centimetrov naviac. Zrkadlo môže mať samozrejme aj iný tvar. V ponukách obchodov sú zrkadlá nástenné, voľne stojace, v masívnych rámoch i bez rámu. Kúpeľňové navyše môžu disponovať integrovaným LED osvetlením, ktoré je pri niektorých ranných či večerných rituáloch veľmi praktické.

 

Ďalším dôležitým kúskom, ktorý by vo vašom byte či dome nemal chýbať, je koberec. Ten dodá nielen pocit tepla, ale v správnej farbe, prípadne so správnym motívom, nechá vyniknúť detailom bez toho, aby narušil celkový farebný dojem miestnosti.

Vybavte svoj domov štýlovo a za rozumné peniaze
Ohodnoťte tento príspevok.