Vyberte stranu

Kedy je vhodný výber rohovej sedačky?

Výber sedacej súpravy nie je taký jednoduchý ako na prvý pohľad vyzerá. Na trhu je veľký výber rôznych typov sedacích súprav, ktoré sa od seba odlišujú materiálom, tvarom či veľkosťou. Rohové sedačky patria v dnešnom svete k veľmi častej voľbe pri výbere sedačky.

Pasujú ako do malých tak do veľkých priestorov, umiestnenie je vhodné pri stene a rovnako aj v strede miestnosti. Ďalšou výhodou rohových sedačiek je to, že sa dajú využiť ako dvojlôžko v prípade návštev. Myslite na to, že sedačku môžete pokojne doplniť štýlovou dekou.

výber rohovej sedačky

Správna veľkosť

Pri výbere sedačky je dôležité dať pozor okrem iného aj na správnu veľkosť, ktorá bude najlepšie pasovať do Vašej obývačky. Veľkosti rohovej sedačky sa dajú často prispôsobiť modulovými komponentmi, ktoré majú odlišnú dĺžku a dá sa rozhodnúť či už pre klasické ukončenie sedačky s podrúčkami alebo pre verziu otomana.

 

Úložný priestor

Ak disponujete menším bytom a oceníte každú možnosť úložného priestoru, tak sa určite skúste pozrieť po rohovej sedačke, ktorá v sebe túto možnosť, využitia priestoru, zahŕňa. Tieto priestory sú zvyčajne nenápadne skryté v pravej alebo ľavej časti sedačky.

výber rohovej sedačky

Pohodlie pre každodenný kúsok relaxu

Na sedačke budete tráviť dosť času, a preto by ste mali dať pozor na to, aby sa sedačka dokázala dobre prispôsobiť telu človeka. Hlavne čo sa týka chrbtice, aby v prípade pravidelného sedenia v obývačke netrpela a aby výber sedačky neprispieval akurát tak k zdravotným ťažkostiam.

Skúste si vybrať sedačku, ktorej opierka je čím vyššia a dajte pozor aj na to, aby plocha na sedenie nebola umiestnená ani príliš nízko. Ak hráte na akustickú gitaru, tak sedačka môže patriť k miestam, kde nájdete dostatočné pohodlie na cvičenie, na tomto obľúbenom hudobnom nástroji.

Aký dizajn sedačky zvoliť?

Textília alebo koža použitá na sedačke môže byť rôznorodá. Ak chcete, aby sa Vám sedacia súprava po pár mesiacoch nezunovala, tak vyberajte farbykombinácie, ktoré Vás tak rýchlo neomrzia – skúste sa vyvarovať krikľavým farbám a príliš extravagantným vzorom, ktoré design sedačky príliš neskrášľujú.

 

 

Kedy je vhodný výber rohovej sedačky?
Ohodnoťte tento príspevok.