Vyberte stranu

Ak máte sprchový kút, určite by ste chceli nejaké vylepšenia. Je to jednoduché, mnoho vecí sa dá dnes nájsť na internete. Stačí sa inšpirovať a vymeniť zastaralé komponenty za nové a moderné. Cena mnohých je už zanedbateľná, a preto aj vy môžete mať kúpeľňu akú si zaslúžite a o akej snívate. To môžete dosiahnuť aj s pomocou rôznych doplnkov či nábytku.

Čo sa do sprchy hodí

Najviac opotrebovanými zvyknú byť práve ručné sprchy, ktoré sú využívané vždy na maximum. Preto je dobré ju raz za čas obmeniť. Môžete vďaka tomu postupom času zistiť, ktoré vám najviac vyhovujú. Veľká hlavica totiž dokáže zabrať relatívne veľkú plochu tela, ale malé sú zase praktické do ruky a nestáva sa tak často, že sa nimi udriete len preto, lebo ste neodhadli ich veľkosť. Mnohokrát sa zvykne využiť dvojitá sprcha, kedy je jedna hlavica mobilná, tá menšia a naopak tá väčšia je statická a je vyššie nad vami. Po prepnutí na vás jednoducho tečie voda a máte voľné obe ruky.

Pri niektorých komponentoch môže prísť aj k rýchlejšiemu zničeniu, prípadne môže ísť len o klasickú výmenu na základe dizajnu. Sprchová batéria môže totiž v niektorých prípadoch pôsobiť naozaj zastaralo, pretože v slovenských domácnostiach môžete aj dnes nájsť klasický otáčací kohútik. Ten funguje tak, že prepína teplú a studenú vodu z boka na bok. Prípadne môže mať dva kohútiky, kde jeden spúšťa studenú a druhý tú teplú a je potrebné nájsť medzi nimi súlad, aby ste sa dokázali osprchovať. Novší a modernejší štýl batérií je hranatý. Vyzerá luxusnejšie a v peknej sprche vytvára dojem luxusu.

Postavte si tam čo chcete

Kúpeľňa samozrejme nie je len o sprchovacom kúte alebo umývadle, ale aj o niečom inom. Napríklad kvalitný kúpeľňový nábytok vám môže vydržať aj niekoľko rokov a nebude mu prekážať ani neustála vlhkosť. Potrebný ale určite je, môžete si doň schovať veci na holenie, šampóny alebo uteráky, ktoré budete mať aspoň vždy po ruke.

Zdroj obrázku: gamespirit / Shutterstock.com

Vymeňte opotrebované veci, ako napríklad sprchovú batériu, vo vašej kúpeľni.
Ohodnoťte tento príspevok.