Vyberte stranu

Malé, no v spoločnosti pre náš bežný život často veľmi podceňované. Uvedomujete si, ako sú batérie dôležité? Preto nie je na mieste ich výber podceniť.

Batérií v dnešnej dobe poznáme veľmi veľa druhov. Najviac využívané sú ale tužkové a mikrotužkové prevedenia. Kde si ich môžete zakúpiť s najlepším pomerom cena/výkon?

AAA batérie všade tam, kde sú nutné miniatúrne veľkosti

V domácnosti sa zrejme nezaobídete bez aaa batérie. Tie označujeme aj mikrotužkovými. V tomto prevedení si môžete zaobstarať aj akumulátory. Je len na vás, či sa vyberiete cestou nabíjateľných alebo jednorazových. Pozerajte ale aj na značku, pod ktorou sú vyrobené. Odporúčame vám napríklad Varta, Duracell, Energizer alebo Panasonic. A ako ich rozlíšite od tých tužkových? Disponujú menšími rozmermi, konkrétne dĺžkou 44,5 mm, priemerom 10,5 mm a hmotnosťou okolo 11,5 gramov. Najčastejšie sa využívajú v menších elektronických zariadeniach, akými sú napríklad digitálne fotoaparáty alebo diaľkové ovládače.

Bez AA batérie sa zrejme deti nezahrajú

Aj na oko o čosi väčšími rozmermi disponujú tužkové aa batérie. Poznáme ich aj pod označeniami HP7, UM3, AM3, MN1500, AA LR6 R6, či Mignon. Pracujú s napätím okolo 1,5 V. K dispozícii sú aj nabíjateľné alkalické články, aby vás neprekvapil ich nedostatok v domácnosti či práci. Využitie nájdu napríklad v rámci rôznych hračiek či prenosných elektrických spotrebičov, kde sa nekladie dôraz na ich miniatúrne rozmery. Vybaviť sa môžete aj rôznym príslušenstvom, spomeňme nabíjačky či plastové púzdra pre úschovu batérií.

Kde nakúpime najefektívnejšie

Kde však hľadať tie najkvalitnejšie batérie s požadovanou kvalitou a zaujímavými cenami? Odporúčame e-shop Baterie.sk. Tu nájdete napríklad gombíkové batérie, spotrebné batérie (AA, AAA, C, D, 9V), batérie 18650, olovené akumulátory, nabíjačky, káble alebo rôzne príslušenstvo. Tento špecializovaný internetový obchod si zakladá na osobnom prístupe a rýchlom doručení. V ponuke má len tovar od elitných výrobcov, teda s tou najvyššou možnou kvalitou.

Zdroj obrázku: Jakob Berg / Shutterstock.com

Využívate naozaj kvalitné batérie? Trhu vládnu modely AA a AAA
Ohodnoťte tento príspevok.