Vyberte stranu

Nie je to len jarná sezóna, kedy sa terasa začína pripravovať na nadchádzajúce obdobie spojené s grilovaním, leňošením a popíjaním osviežujúcich drinkov. Práve tzv. zazimovaním po letných mesiacoch predĺžite životnosť nábytku či exteriérových doplnkov. Vtedy, ale aj počas leta, je skvelým pomocníkom na ich trvácnosť úložný záhradný box.

Chráni ukryté predmety pred rozmarmi počasia, zamedzuje neporiadku na záhrade, a taktiež u niektorých modelov poskytuje možnosť uzamykateľnosti. Najčastejšie slúži na uskladnenie vankúšov, matracov, podsedákov, prikrývok, prestierania a záhradného riadu, detských hračiek, či dokonca náradia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami, Andreshop, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Záhradný úložný box ako multifunkčný pomocník

Záhradné príslušenstvo v podobe štýlových úložných priestorov? Prečo nie! Aj dizajn má dôležitosť pri výbere. V súčasnosti je i exteriér predmetom zariaďovania s prívlastkom atraktívnosti. Zaváži teda materiál, tvar, veľkosť, farebnosť i celkové spracovanie. Základom akejkoľvek vizuálnej kombinácie však zostáva udržať uschované veci v suchu.

To ovplyvňuje nielen druh záhradného boxu, ale aj jeho povrchovú úprava. Odolnosť voči vlhkosti, UV žiareniu a nečistotám je nutnosťou. Kolieska sú už príslušenstvom, ktoré umožňuje jednoduchú manipuláciu a lepšiu mobilitu aj v prípade zazimovania. Na to poslúžia i bočné rukoväte na lepšie uchopenie, ktoré nie sú automatickou súčasťou každého modelu.

Kapacita boxu hrá taktiež dôležitú úlohu. Netýka sa len samotných rozmerov, ale najmä vnútorného objemu, ktorý určuje, čo všetko sa doň zmestí. Uskladnenie nie je jediným možným účelom využitia. Záhradný box sa dá použiť tiež ako pohodlné sedenie či odkladací stolík. Stačí si zvoliť model na to určený.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

 Sivá záhradná truhlica ADDU Mirano

tlačidlo

ZÁHRADNÝ BOX S POLSTROVANÍM, 113 X 52,5 X 60,5 CM

tlačidlo

Záhradný úložný box Santorini antracit, 125l

tlačidlo

KETER /230399/ ULOZNY BOX GLENWOOD BROWN

KETER /230399/ ULOZNY BOX GLENWOOD BROWN

tlačidlo

Drevený záhradný úložný box sa hodí všade

Drevo je materiál, ktorý si nájde uplatnenie v akejkoľvek záhrade. Či máte exteriér ladený do tradičnej podoby, vintage, uprednostňujete klasiku alebo si potrpíte na moderný štýl, drevený nábytok i doplnky v ňom vždy nájdu pevné miesto. Záhradný box dreva je teda zárukou, že esteticky bude všetko dokonale ladiť.

Nie každý druh masívu je ale vhodný umiestniť na priame slnko či dážď. To sa netýka prevažne exotických drevín, akými sú napríklad teak alebo meranti. Mať úložný box z týchto materiálov je ale zbytočne luxusným špásom. Ak si potrpíte na prírodné materiálové prevedenie, siahnite po drevinách z našich končín s impregnačným náterom.

Najlepšie ale urobíte, ak drevené skladovacie priestory vo forme boxu zakomponujte do krytej terasy, pod pergolu alebo do zimnej záhrady. Obsah boxu tak zostane suchý aj pri výdatnejších dažďoch a zároveň predídete rýchlejšiemu opotrebovaniu povrchu.

 

Záhradný box plastový sľubuje trvácnosť

Plast už dávno nepatrí medzi podceňované materiály, čo sa jeho odolnosti týka. Nie je totiž plast ako plast. Záhradné plastové boxy patria k najobľúbenejším spomedzi danej kategórie. Nevadí im premenlivosť počasia, dobre chránia uskladnené veci a sú prijateľné i z cenového hľadiska.

Navyše je manipulácia s nimi jednoduchá, keďže disponujú nízkou hmotnosťou. Vizuálna stránka pritom nezaostáva. Plast umožňuje výber z pomerne širokej farebnej palety, ako aj povrchového spracovania, ktoré svojím vzhľadom pripomína napríklad ratan či drevo.

Aj v tomto prípade platí, že upracete, čo potrebujete a navyše získate exteriérový doplnok. U väčšiny modelov je zaručená ekologickosť vďaka stopercentnej recyklovateľnosti, čo je v dnešnej dobe veľké plus.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Bonami, Andreshop, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Ratanový záhradný box je štýlovou záležitosťou

Umelý ratan má v poslednom desaťročí popredné postavenie v rámci záhradného sedenia. Úložný box môže byť pre lepšiu pevnosť konštrukcie vyrobený z kovového rámu, pričom zvyšok tvorí ratanová výplň. Vybrané modely navyše disponujú automatickým otváracím mechanizmom, ktoré zabezpečuje pneumatický piest.

Asistované otváranie a zatváranie však zvyšuje cenu záhradného boxu. Otázkou dobrej kúpy je nielen cena a vizuálna stránka, v ktorej ešte stále dominuje antracit. Týka sa i praktickosti súvisiacej s niekoľkými verziami otvárania. Štandardom je výklopné veko, no do úvahy prichádzajú i klasické dvierka, a teda predné otváranie.

Za zmienku stojí aj tzv. roletkový mechanizmus, ktorý však nájdete u boxov z iného materiálu. Ten umožňuje i úschovu náradia či grilovacieho príslušenstva. Je len na vás, či box využijete zároveň ako organizér, skrinku, na ktorú umiestnite záhradné dekorácie či kvety, alebo mu ponecháte typický vzhľad.

 

Kovový záhradný box je vhodný na uskladnenie náradia

Záhrady, ktoré nie sú veľkorysé na metre štvorcové si len ťažko môžu dovoliť záhradný domček. Problém s priestorom pomôže vyriešiť úložný záhradný box. Ten z ocele vyniká nielen odolnosťou voči nepriaznivým vplyvom počasia, ale tiež kvalitou a pevnosťou materiálu, vďaka ktorej je vhodný aj na uskladnenie domáceho náradia.

Záhradnú techniku a vybavenie si môžete uzamknúť a zamedziť tak prípadnej krádeži. Aj keď záhradný box nie je žiadny trezor, jeho vhodné situovanie v kombinácii zámku predsa len môže odradiť neželaných hostí. Tvar, farba aj veľkosť sú voliteľné, pričom dostupné sú i varianty, ktoré majú vzhľad imitácie prírodných materiálov.

 

Vyberte si z ponuky produktov, ktoré by ste môhli potrebovať!

Sivá záhradná truhlica ADDU Mirano

tlačidlo

ZÁHRADNÝ BOX S POLSTROVANÍM, 113 X 52,5 X 60,5 CM

tlačidlo

Záhradný úložný box Santorini antracit, 125l

tlačidlo

KETER /230399/ ULOZNY BOX GLENWOOD BROWN

KETER /230399/ ULOZNY BOX GLENWOOD BROWN

tlačidlo

Kde výhodne nakúpite záhradný box na vankúše či náradie?

Záhradný box predstavuje praktické riešenie, ako uchovať príslušenstvo k záhradnému nábytku či rôzne doplnky suché počas celého leta. Po dlhom dni či večeri strávenom vonku jednoducho vezmete a upracete polstrovacie sedenie a na druhý deň môžete na terase či balkóne fungovať v podstate okamžite.

Návšteva eshopu 4home.sk vám urobí radosť vďaka širokej ponuke záhradných boxov rôznych materiálov. Zaujímavý sortiment ponúkajú tiež online predajcovia Bonami.sk alebo Kokiskashop.sk. Či hľadáte úložný priestor na vankúše alebo náradie, z množstva produktov si nájdete favorita, ktorý bude zodpovedať vášmu vkusu i požiadavkám.

 kokiskashop
 bonami logo
Záhradný box ako úložný priestor, ktorý má štýl. Čo všetko vám môže ponúknuť?
5 (100%) 7 hlasov