Vyberte stranu

Zariadenie domu, to je proces, ktorý nasleduje po dokončení stavebných prác. Vyžaduje si trpezlivosť, premyslenosť, čas, estetické cítenie a, samozrejme, financie. Aby táto záverečná fáza nebola stresujúcou, skôr než sa do nej pustíte, pomaly črtajúce sa návrhy o svojom bývaní doveďte do zdarného konca.

Je viac ako nutné mať ucelenú predstavu o tom, ako budú jednotlivé miestnosti vyzerať, čo je nutnosťou, čo možno „zbytočnosťou“, ktorej sa však nechcete vzdať a dokonale zapasuje do celkového interiéru domu. Ak sa totiž nepustíte do realizácie zariaďovania s jasným cieľom, výsledok nemusí mať želaný efekt. Podobne, ako to platí aj pre zariadenie bytu.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Ako začať?

Steny a podlaha – výrazné alebo nenápadné elementy podieľajúce sa na celkovom ráze zariadenia. Ich vzhľad by sa mal prispôsobiť zvolenému štýlu. Ten ukáže, či bude dominovať typická biela s jej odtieňmi alebo bude ich plocha prenechaná aj pastelovým farbám (dúfame, že nie príliš výrazným, ale iba jemným a tlmeným tónom).

Keďže priestory v dome väčšinou veľkosti prajú, znesú aj vzory či rôzne motívy. Drevo na stene nie je už iba výsadou chalúp či chát. Moderný interiér ho víta s otvorenou náručou. Rovnako sa obľube tešia aj priznané tehly či vzhľad pohľadového betónu. Ich štruktúru si môžete dopriať aj v imitácii, a to prostredníctvom 3D tapiet. Jedna stena im postačí…

Na podlahách dominuje nadčasový dekor dreva. Či už ide o drevené, laminátové či keramické varianty podlahy a dlažby, imitácie štruktúry masívu sú vítané v bledších aj tmavších odtieňoch. Aj veľkoformátovými dlažbami v neutrálnych farbách stále nič nepokazíte.

Veľkoformátová tapeta

Vaše predstavy verzus reálne dispozičné riešenie

Nie vždy sa vysnívané predstavy stretávajú s realitou, bohužiaľ. Vnútorné rozvody elektrických káblov a vody totiž dokážu narobiť galibu vo vašom vysnívanom dome. Aj tento problém sa však dá vyriešiť rekonštrukciou. No nie každý ma na ňu chuť, trpezlivosť, čas a peniaze.

Pracujte s reálnymi rozmermi, ktoré máte k dispozícii. Vezmite si papier a pero a kreslite, škrtajte a znova kreslite. Alebo použite program na zariadenie domu online. Ak nechcete návrh prenechať architektom, ponúkajú sa aj tieto riešenia. Sami uvidíte, že vôbec nie sú zbytočné.

Zariadenie domu - Ktorý štýl bývania si zvolíte vy?

Venujte mu čas

Premyslený, ale hlavne funkčný návrh na zariadenie domu je nutnosťou. Či už ho prenecháte dizajnérom alebo vsadíte na vlastný vkus, myslite na každý jeden centimeter. Predídete tak možnému sklamaniu a pocitu, že interiéru stále niečo chýba, no sami vlastne neviete čo…

Vyhnite sa nákupom v štýle „toto sa mi páči, kúpim to, aj keď to nemám kde dať“. Zariadenie tak nie je štýlovo jednotné a ľahko sa preto môže stať, že nebude vyznievať harmonicky. Experimentovanie s kombinovaním štýlov síce vyznieva originálne, no iba v prípade, že máte naozaj cit pre interiérový dizajn.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Zariadenie domu – inšpirácií nie je nikdy dosť

Nech už ste sa rozhodli pre ktorýkoľvek štýl, vaša domácnosť sa bude niesť v jedinečnom a originálnom duchu. Či už sa chystáte napodobniť atraktívne bývanie z magazínov, inšpirovali ste sa v dizajnových „showroomoch“ alebo vsadíte výhradne na váš vkus, vo všetkých prípadoch bude mať domov vytvorený podpis, ktorý veľa napovie o majiteľoch.

Začnite od kľúčových miestností v dome, ktoré sa nebudú meniť minimálne najbližšie desaťročie. Nadčasovosť je preto na mieste, rovnako aj výber kvalitných materiálov. Obklady a dlažba v kúpeľni, armatúra, kuchynská linka, sedacia súprava či posteľ – výber dobre zvážte.

Atraktívne nápady nájdete aj na internete a sociálnych sieťach. Bývanie vašich známych vám tiež možno vnukne zaujímavú myšlienku. To, čo nájdete nemusíte použiť v rovnakej podobe. Odlíšte sa a pretvorte si inšpirácie na svoj obraz. Predsa len, aj dva rovnaké byty nikdy nie sú totožné v zariadení. Dokonca ani vtedy, ak majitelia nakupujú na rovnakých miestach.

Inšpirácie do spálne - Aký nábytok je ten najvhodnejší? Rady a tipy!

Dom plný farieb

Áno, ale ktorých? Nie každý totiž túži po pestrosti v interiéri a naopak, nie všetci obľubujú neutrálne farby. Riešenie vychádza jednak zo štýlu, ktorí majitelia preferujú, a taktiež z toho, akú prácu vykonávajú a aký život vedú.

Ak je práca „nudná“ a stereotypná, po príchode domov dokážu pastelové farby človeku dobiť energiu. Platí aj opačný prípad. Človek, ktorý v práci neustále niečo rieši, vybavuje a naháňa sa, potrebuje doma vypnúť. Prírodné farby v interiéri budú pôsobiť upokojujúco. Táto rovnica nemusí platiť pre každého, avšak môže byť dobrým vodítkom…

Možno ste zástancom zlatej strednej cesty. Výborným riešením pre vás bude výber svetlých jemných odtieňov na stenách a podlahe a žiarivejších farbách na bytovom textile, doplnkoch a dekoráciách. Vyniknutie môžete taktiež prenechať tzv. solitérnym kusom, ktoré farebne odlíšite od zvyšku nábytkového vybavenia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Eshop 4home.sk, tempo nábytok a Novýnábytok.skBonami  ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za najvýhodnejšiu cenu.

Viac Informácii

Bývanie pre romantikov alebo jednoduchosť?

Štýl je smerodatný vo viacerých ohľadoch. Určuje totiž komplexné zariadenie domácnosti. Od nábytku v jednotlivých miestnostiach, cez sanitu, spotrebiče, osvetlenie, doplnky, dekorácie či okná, dvere a samotné steny s podlahou.

Ak si teda vyberiete zariadenie domu v provensálkom štýle, v duchu minimalizmu, s nádychom retra či industrializmu alebo sa budete uberať k bývaniu podľa umenia Feng Šuej, nezabudnite ani na detaily, ktoré podčiarknu celkový charakter interiéru.

Zariadenie domu - Ktorý štýl bývania si zvolíte vy?

Kde výhodne nakúpiť?

Ak máte ucelenú a jasnú predstavu o tom, ako by mali vnútorné priestory domu vyzerať, pokojne sa usaďte a vyberajte vybavenie interiéru z pohodlia domova. Eshopy Masív24, Askonábytok, Bonami či 4Home vám ponúknu široký sortiment k vašej spokojnosti.

Prvé „kliky“ venujte produktom v kategóriách nábytku a následne sa poobzerajte aj po dekoráciách a doplnkoch. Tak sa uistíte, že ste vybrali produkty, ktoré spolu ladia. Nezabúdajte, že bez ohľadu na štýl chcete vytvoriť harmonický domov.

 

bonami
asko nabytok logo
masiv24
4home
Zariadenie domu – Ktorý štýl bývania si zvolíte vy?
5 (100%) 2 hlasov