Vyberte stranu

Záťažové koberce sa využívajú v komerčných priestoroch a ako už ich názov napovedá, zvládnu aj vysokú záťaž. Tlmia hluk a zabezpečujú komfort pri chôdzi. Záťažové koberce sú vhodné do všetkých priestorov, ktoré si vyžadujú vysokú odolnosť voči opotrebovaniu. Koberce sú neodmysliteľnou súčasťou vybavenia do domácnosti. Pozrite sa, aké druhy a typy môžete kúpiť

Predovšetkým ide o komerčné priestory, ako sú banky, úrady, reštaurácie či hotely. Svoje miesto nachádzajú tiež v bytových priestoroch, ako sú vstupné haly či frekventované chodby. Sú vhodné pre použitie kolieskových stoličiek. Koberce zabraňujú víreniu prachuzlepšujú akustiku priestoru.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! BighomeAsko-nabytokBonami, 4home ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Na záťažové koberce sú kladené veľké nároky

Na záťažové koberce sú kladené nároky nielen na odolnosť a dlhú životnosť, ale aj na príjemný došľap, ľahkú údržbu a zaujímavý dizajn.  Na záťažový koberec sú kladené náročné požiadavky, ktoré sú závislé na prostredí použitia a jednotlivých parametroch.

Pri výbere preto treba zohľadňovať:

  • záťaž
  • trieda komfortu
  • vhodnosť použitia stoličiek na kolieskach, čiže stále alebo príležitostné použitie
  • reakcia na oheň
  • typ, kde poznáme slučkové alebo strihané záťažové koberce

 

Vyberte si z ponuky kobercov!

Koberec BRILLIANCE 659/930 80x150

tlačidlo

Habitat Kusový koberec Super Antique frame béžová, 67 x 250 cm

tlačidlo

Odolný koberec Vitaus Buyuk, 50 x 80 cm

tlačidlo

CULTURE Koberec Vintage oranžovo čierny 200×300 cm CULTURE Koberec Vintage oranžovo čierny 200x300 cm

tlačidlo

Čím sa vyznačujú záťažové koberce?

Záťažové koberce sú charakteristické vysokou úžitkovou hodnotou, splnením bezpečnostných a požiarno-technických noriem, kvalitným spracovaním a zároveň jednoduchým atraktívnym dizajnom, a samozrejme, širokou paletou farieb.

Sú to produkty so zvýšenou odolnosťou voči oderu a sú vhodné pre veľmi exponované miesta a dlhodobé použitie. Sú vyrobené z pevných polypropylénových vlákien a ich súdržnosť je zvýšená úpravou valcovaním. Na dnešnom trhu nájdete aj koberce s nepriepustnou vrstvou, ktorá zabraňuje presiaknutiu kvapalín na podlahu.

 

shaggy koberce

Ich široké využitie je v súčasnosti odrazom značného vývoja

Záťažový koberec je dômyselný produkt, precízne navrhnutý tak, aby vyhovoval všetkým nárokom užívateľov. Je kombináciou praktických výhod a takmer neohraničeného množstva štýlov, farieb, vzorov a textúr.

Výber kvalitného záťažového koberca pridáva komerčnú hodnotu všetkým miestnostiam. Taktiež zvyšuje imidž a prestíž. Koberec a obzvlášť kobercové štvorce môžu byť vhodne vybrané takmer ku každému typu povrchu podlahy.

Ponúkajú úsporu času i financií rovnako pri ukončovacích prácach na nových budovách, ako aj pri renovácií existujúcich. Údržba týchto kobercov je ľahšia a lacnejšia ako u kvalitatívne porovnateľných pevných podlahových krytín, ktoré vyžadujú pravidelné leštenie a pravidelnú opravu a prelakovanie.

 

shaggy koberce

Záťažový koberec toho dokáže oveľa viac

Záťažové koberce redukujú únavu podlahy. Majú tlmiaci efekt, ktorý spríjemňuje chôdzu po ňom. Môžu redukovať fyzický stres a pomáha zvyšovať produktivitu. Akustické testy dokonca ukázali, že koberce absorbujú 10-násobne väčšie množstvo atmosférického zvuku, ako tvrdé podlahové krytiny.

Môže v skutočnosti eliminovať vplyv krokov, ozveny a odozvy a tým zabezpečuje pokojnejšie a tichšie prostredie. Koberec je vysoko efektívnou formou tepelnej izolácie. Dodatočná tepelná izolácia, ktorú koberec predstavuje, môže ušetriť až do 5 % energie, čo tiež nie je zanedbateľné!

Ak je koberec udržiavaný v dobrom stave, je najbezpečnejším typom podlahovej krytiny. Iné povrchy, ak sú mokré, môžu byť klzké a nebezpečné. Použitie koberca odstraňuje rovnako pravdepodobnosť nehody ako aj jej potenciálne následky.

Vyberte si z ponuky kobercov!

Koberec BRILLIANCE 659/930 80x150

tlačidlo

Habitat Kusový koberec Super Antique frame béžová, 67 x 250 cm

tlačidlo

Odolný koberec Vitaus Buyuk, 50 x 80 cm

tlačidlo

CULTURE Koberec Vintage oranžovo čierny 200×300 cm CULTURE Koberec Vintage oranžovo čierny 200x300 cm

tlačidlo

Stále sa neviete rozhodnúť, či staviť na kúpu tohto koberca?

Záťažové koberce sú nenáročné na údržbu, ktorá sa však musí robiť častejšie, vzhľadom na vyťaženosť koberca. Potrebujete kvalitné koberce do kancelárie, hotela alebo nákupného centra? S výberom toho správneho určite nebudete mať najmenší problém.

Aby ste boli so svojím výberom naozaj spokojný, určite si prezrite produkty, ktoré majú v ponuke overené, a samozrejme spoľahlivé eshopy. Odporúčame vám napríklad 4home, Bonami, Bighome alebo Asko. Nechajte si svoj koberec priviesť rovno k dverám firmy!

bighome-sk
asko nabytok logo
bonami
Zariaďujete komerčné priestory? V tom prípade by vám nemali chýbať záťažové koberce
5 (100%) 3 hlasov