Vyberte stranu

Moderné technológie nám uľahčujú život v mnohých oblastiach. Aj v domácnosti majú stabilné miesto. To, že zasahujú aj do činnosti žehlenia nie je nijak prekvapujúce. Moderné žehličky totiž uľahčia domáce práce aj niekoľkonásobne. Málokto by ale povedal, že inovácie sa týkajú aj žehliacich dosiek.

Na tom, aby sa stal proces žehlenia jednoduchým a čo najrýchlejším nemá zásluhu iba žehlička. Správny výber žehliacej dosky sa taktiež podieľa celkovej funkčnosti. Základom je hladký a rovný povrch v optimálnej výške k vašej postave. Tá je individuálnou záležitosťou.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Hej, Andreashop ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Prečo si žehliaca doska zaslúži pozornosť?

Venujete dostatočnú pozornosť zjednodušeniu domácich prác alebo ich vykonávate rutinne, bez ohľadu na šetrenie vašich síl a času? Kvalita a pohodlie sa môže snúbiť aj v činnosti, akou je žehlenie. Z nudnej a nezáživnej aktivity, do ktorej sa mnohým z nás nechce, sa totiž môže stať pohodlný relax!

Výber žehliacej dosky je práve preto rovnako dôležitý, ako napríklad voľba žehličky. Výsledok totiž závisí od ich zladenia, ktoré tento raz nespočíva v dizajne a štýle, ale v materiáloch a funkciách. Aj keď nejde práve o najobľúbenejšiu činnosť, pre väčšinu domácností je nutnosťou.

Vždy sa nájde nejaký kus oblečenia, ktorý potrebuje prežehliť. Niektorí ľudia zase žehlia i veci, ktorých vzhľad táto činnosť neovplyvní. Tak či onak, aj keď sa síce zaobstaraním vhodnej žehliacej dosky nezvýši vaša radosť, praktickosť a účinnosť áno. A práve z tejto efektivity môžete najviac ťažiť!

Aké kritériá výberu by mala spĺňať žehliaca doska?

Za základné rozdelenie môžeme považovať kategorizáciu na prenosné žehliace dosky, stacionárne, a teda integrované v stene alebo v nábytku a dosky na žehlenie s príslušenstvom, napríklad s elektrickou zásuvkou alebo s konštrukciou pre parný generátor.

Aby ste sa rozhodli pre žehliacu dosku zodpovedajúcu vašim požiadavkám, orientujte sa na niekoľko základných pravidiel. Patria sem nielen typ žehliacej dosky, ale napríklad aj priestory domácnosti, nakoľko do malého bytu budete pravdepodobne vyberať inak ako do rodinného domu.

Tu sú ďalšie kritéria:

  • pri prenosných verziách je vítaná nízka hmotnosť, kvôli jednoduchej manipulácii
  • základom je stabilita, ktorá nielenže skráti samotný žehliaci proces, ale zabráni i možnému zraneniu
  • veľkosť žehliacej dosky, ale najmä jej pracovnej plochy
  • materiál a jeho povrchová úprava
  • druh textílie, ktorá tvorí poťah dosky
  • výšková nastaviteľnosť
  • kompaktnosť, skladateľnosť a skladovateľnosť
  • dizajn je v tomto prípade menej podstatným kritériom výberu
  • cena, ktorá by ale určite nemala byť najdôležitejším kritériom

 

Vyberte si z ponuky!

Leifheit Žehliaca doska Air Board Express L Solid

Leifheit Žehliaca doska Air Board Express L Solid

tlačidlo

LEIFHEIT POTAH NA ZEHLIACU DOSKU THERMO REFLECT UNIVERSAL, FAREBNY MIX, 71608

tlačidlo

LEIFHEIT ZEHLIACA DOSKA AIRSTEAM PREMIUM L MAXX, 72592

tlačidlo

Žehliaca doska Bosch TDN 1700P

 Žehliaca doska Bosch TDN 1700P

tlačidlo

Materiál žehliacej dosky ovplyvní celkový proces a výsledok žehlenia

Žehliaca doska môže byť vyrobená z drevotriesky, z kovu či termoplastu. Posledný druh materiálu vyniká vlastnosťami kvality, ktoré vďaka odrážaniu tepla zlepšujú výsledky žehlenia. Dlhá životnosť je taktiež výhodou. Mínusom je iba vysoká cena.

Drevotrieskové dosky môžu pod pravidelným vplyvom tepla deformovať svoj tvar, a tým znehodnotiť inak vyžadovaný hladký povrch na žehlenie. Kovové varianty sú odolné a trvácne, no iba v prípade, ak má ich pracovná plocha dostatok otvorov na prepustenie pary. Inak by sa mohla para na ich povrchu kondenzovať a znehodnotiť oblečenie.

Výber materiálu sa netýka len samotnej dosky na žehlenie, ale tiež poťahu. Ten môže tvoriť priamu súčasť dosky alebo príslušenstvo v snímateľnej podobe. Zakúpiť si ho môžete v termoreflexnej alebo univerzálnej podobe. Vyhovujúca je bavlna s nelepivým teflónovým povrchom, ktorý odráža teplo.

Bez ohľadu na druh materiálu musí byť konštrukcia stabilná, ideálne vybavená protišmykovými gumenými podložkami. Od pevného upevnenia na stenu sa časom upustilo, no niektoré domácnosti sú nútené z hľadiska malého množstva metrov štvorcových siahnuť po integrovanej podobe v nábytku.

 

Žehliaca doska na parný generátor  a aktívne typy dosiek

Ide o pracovnú plochu, ktorá by mala tvoriť nutnú kombináciu k žehličke s parným generátorom. Tá má namiesto integrovanej vodnej nádržky hadicou napojený externý generátor pary. Výhodou je nižšia hmotnosť žehličky, ale najmä rýchle a efektívne žehlenie s malou spotrebou energie.

Nemusíte čakať, kým zo žehlenia džínsov prejdete na hodváb. Samoregulácia optimálnej teploty je samozrejmosťou. Vhodná žehliaca doska je najmä v tomto prípade základ. Generátor pary si totiž vyžaduje vlastné umiestnenie. Aktívne typy dosiek majú rôzne zaujímavé funkcie, akými sú napríklad nahrievanie, fúkanie či odsávanie pary. Vďaka nim je účinok žehlenia zosilnený.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, Hej, Andreashop ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Žehliaca doska so zásuvkou, rebríkom či príslušenstvom na rukávy

Žehliaca doska sa vyrába v rôznych veľkostiach. Vďaka tomu umožňuje žehliť pohodlne i posteľnú bielizeň, uteráky a rozmernejšie kusy oblečenia. Niektoré kúsky v šatníku si však vyžadujú aj pomocníkov, ktorí napomôžu k detailnému vyžehleniu rukávov či nohavíc.

Elektrická zásuvka v súčasnosti tvorí štandard kvalitných žehliacich dosiek, rebrík je zase súčasťou konštrukcie špeciálnych produktov. Kúpou modelu dva v jednom tak okrem plochy na žehlenie máte k dispozícii aj schodíky na ukladanie vecí do hornej časti skrine či vešanie záclon.

 

Vyberte si z ponuky!

Leifheit Žehliaca doska Air Board Express L Solid

Leifheit Žehliaca doska Air Board Express L Solid

tlačidlo

LEIFHEIT POTAH NA ZEHLIACU DOSKU THERMO REFLECT UNIVERSAL, FAREBNY MIX, 71608

tlačidlo

LEIFHEIT ZEHLIACA DOSKA AIRSTEAM PREMIUM L MAXX, 72592

tlačidlo

Žehliaca doska Bosch TDN 1700P

 

tlačidlo

Kde nakúpiť?

Komfortné žehlenie nemusí byť neznámym slovným spojením a ani nedosiahnuteľným cieľom. K jeho realizácii stačí len správna kombinácia žehličky a žehliacej dosky. Široká pracovná plocha a výšková nastaviteľnosť by mali byť samozrejmosťou. Praktická zásuvka ako súčasť dosky, odkladacie priestory či držiak na košele zase vítaným bonusom.

Žehliaca doska je súčasťou širokého sortimentu napríklad na stránkach eshopu 4home.sk. Rôzne typy dosiek na žehlenie, ale aj žehličiek nájdete zase v eshopoch Andreashop.sk alebo Hej.sk. Nech už si vyberiete ktorýkoľvek, nakupovanie bude pohodlné, rýchle a navyše aj veľmi výhodné!

hej sk
andreashop
Žehliaca doska ponúkne viac, než len plochu na žehlenie. Čo z nej robí praktického pomocníka?
5 (100%) 3 hlasov