Vyberte stranu

Zmeny, ktoré vo svojom byte určite oceníte

 

S blížiacou sa jarou a pribúdajúcimi teplými slnečnými dňami máme chuť skrášľovať si interiér novými dekoráciami. Nepohrdneme čerstvými jarnými kvetmi, zaobstaráme si bylinky v kvetináčoch a meníme záclony a závesy za farebnejšie.

 

Ak ale bývate na byte, nemôžete sa až tak „vyšantiť“ ako v priestrannom rodinnom dome. Aby sa vám ale v byte dobre bývalo, prezradíme vám, ktoré zmeny pristanú vášmu bytu a zaručene ich oceníte.

 

Zvuková izolácia stien v byte

 

Zvuková izolácia stien v byte vám zaručí maximálny komfort. V starých panelákoch sa zvuk šíri cez steny a nezáleží na tom, či máte moderne zariadený byt, alebo máte staršie vybavenie, zvuk sa šíri rovnako.

 

Ak sa chcete vo svojom byte cítiť komfortne a nechcete byť rušení nadmerným hlukom od susedov,  najmite si firmu a investujte do zvukovej izolácie stien v byte. Táto investícia je celoživotná a vďaka dobrému zvukovo-izolačnému materiálu chránite svoju domácnosť pred neželaným hlukom.

 

Kročajová izolácia

 

Možno si to neuvedomujete, ale aj vy môžete svojich susedov pod vami rušiť, a to dokonca aj  obyčajnou chôdzou. Šírenie hluku cez podlahy spôsobuje aj zlá izolácia podlahy, resp. jej úplná absencia. Aby ste sa vyhli nepríjemnostiam so susedmi pod vami a zároveň spríjemnili chôdzu po podlahe, dajte si spraviť kročajovú izoláciu, čiže zvukovú izoláciu podlahy.

Dobrá kročajová izolácia zlepší vzťahy so susedmi a nebudete sa tak musieť báť, že prechádzaním z miestnosti do miestnosti budete rušiť susedov pod vami.

 

Obklad stien

 

Vo svojom byte oceníte aj túto zmenu. Obklad stien, najmä ten kamenný, je veľmi obľúbený predovšetkým v predsieni a v obývačke. Ak potrebuje váš interiér zmenu, okrem zvukovej izolácie a kročajovej izolácie si obložte stenu v obývačke, ideálne stenu za TV a stenu v predsieni.

V prípade, že máte v byte aj barový pult, neváhajte a obložte si kvalitným kamenným obkladom aj barový pult.

 

Zdroj obrázka:

 

Autor: Maridav / Shutterstock.com

Zmeny, ktoré vo svojom byte určite oceníte
Ohodnoťte tento príspevok.