Vyberte stranu

Marmoleum je klasická podlaha, ktorá sa vyrába už od konca 19. storočia. Patrí medzi prírodné linoleum a v minulosti sa najčastejšie používalo vo verejných budovách, ako sú telocvične, nemocnice a iné verejné priestory. V súčasnosti sa vďaka svojim výhodám presadzuje aj v domácnostiach.

Táto podlahová krytina je vyrobená len z prírodných surovín. Je to najekologickejšia podlahová krytina v kategórii pružných podlahovín. Prírodné linoleum má 150-ročnú tradíciu. Je to produkt tvorený jednoduchou kombináciou prírodných surovín. Neobsahuje žiadne ďalšie aditíva pre zlepšenie vzhľadu,  žiadne doplnky ani umelé zložky.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kokiskashop , eFarby, Bonami ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Marmoleum je 100% prírodný produkt

Marmoleum ponúka dizajn, ktorý uspokojí každý vkus a je vhodný pre použitie v akomkoľvek prostredí, od jemne mramorových dekorov, až po moderné betónové, jednofarebné a pútavé pruhované vzory.

Marmoleum je vyrobené z prakticky nevyčerpateľných zdrojov surovín. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o 100 % prírodný produkt, je biologicky odbúrateľné a nenarušuje tak životné prostredie. Je vyrobené z obnoviteľných prírodných materiálov: ľanový olej, živica, drevitá múčka, vápenec, prírodné pigmenty a juta.

 

Vyberte si z ponuky!

VINYLOVÁ PODLAHA STILISTA 20 M2 - KAFR KRÉMOVÝ

tlačidlo

MRAMOROVÁ MOZAIKA GARTH - KRÉMOVÁ, OBKLADY 1 M2

tlačidlo

LEPIDLO CHEMOPRÉN NA PODLAHY

tlačidlo

Sada svetlosivej dvomjmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohai Helga Interiors Alex

Sada svetlosivej dvojmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohami Helga Interiors Alex

tlačidlo

Je to skutočne odolný a kvalitný materiál

Pri tomto produkte ide o antistatický a nealergénny materiál, ktorý je vysoko odolný voči oderu i škvrnám všetkého druhu. Jeho údržba je veľmi jednoduchá, väčšinou postačuje len suché čistenie.

Čo sa týka farebných a vzorových kombinácií, je táto podlahová krytina takpovediac neprekonateľná. Ponúka takmer neobmedzené možnosti farieb a vzorov vrátane vlastných variácií šitých na mieru, takže ju môžete dokonale zladiť s interiérom.

 

marmoleum

Marmoleum je perfektné aj po ekologickej stránke

Nielen jeho výroba, ale aj následná likvidácia je ekologická. Marmoleum sa dá na rozdiel od PVC bez zaťaženia životného prostredia spáliť alebo použiť na kompost, kde sa bez problémov rozloží.

Marmoleum má tieto hlavné výhody:

  • ekologické zloženie – skladá sa z veľmi dobre obnoviteľných zdrojov a žiadnym spôsobom nezaťažuje životné prostredie a má bez problémov sa dá spáliť ako kompostovať
  • životnosť – jeho výdrž je veľmi dlhá; po dobre prilepenej podlahe sa môžete prechádzať až 50 rokov
  • dobré tepelné vlastnosti – vzhľadom na to, že marmoleum dobre vedie teplo, je vhodné pre podlahové kúrenie; nie je to však až také nutné, pretože marmoleum je teplejšie než klasické linoleum alebo plávajúce podlahy
  • vhodné pre alergikov – má antibakteriálne vlastnosti, potlačuje množenie baktérií a mikroorganizmov, a preto je vhodné pre alergikov a astmatikov
  • odolnosť – na marmoleu je nanesená vrstva ochranného polymeru a podlaha je preto odolná voči poškodeniu
  • pestrá škála farieb – vďaka prírodným pigmentom ponúka širokú škálu farieb

Marmoleum je zdravotne nezávadné

Títo prírodná podlahovinapozitívny vplyv na ľudské zdravie oproti syntetickým výrobkom. Je to vďaka oleju, ktorý sa využíva tiež ako prírodný liek pri ochoreniach dýchacích ciest. Blahodárne pôsobí na ľudský organizmus, čo potvrdili aj testy.

Významná je aj skutočnosť, že potláča baktérie, ktoré spôsobujú zdravotné problémy. Vďaka vyššie uvedeným vlastnostiam je marmoleum nazývané tiež podlahou pre alergikov. Preto sa často využíva v nemocniciach a inom hygienicky náročnom prostredí.

 

marmoleum

Marmoleum nie je studené ani nevybledne

V porovnaní s keramickou dlažbou či laminátovou krytinou je marmoleum veľmi príjemné na dotyk, hrejivé a predovšetkým stálofarebné. Farebná škála je v dnešnej dobe veľmi široká a niektorí výrobcovia ponúkajú až vyše 160 odtieňov.

Tmavé farby alebo živé vzory by urobili malú alebo úzku miestnosť ešte menšou. Opačne pôsobia svetlé tóny. Pruhy alebo diagonálne vzory môžu vytvoriť optický efekt, ktorý úplne premení ktorúkoľvek izbu.

Tmavé, teplé farby sa hodia skôr do obývačky a spálne, kde vytvoria príjemnú atmosféru. Svetlé tóny zdôraznia sviežosť a veselý charakter kuchyne. V priestranných miestnostiach môžete nápadne pôsobivými vzormi dosiahnuť úžasné efekty. Ktoré sedacie súpravy sú najlepšie a ako ich zladiť s nábytkom? Poradíme vám!

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! Kokiskashop , eFarby, Bonami ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Najdôležitejšou zložkou Marmolea je ľanový olej

Najdôležitejšiu zložku tvorí olej, ktorý je získavaný z rastlín. Spoločným zmiešaním so živicou drevnou múčkou, vápencom a prírodnými pigmentmi vzniká  linoleum. Pod vrchnú linoleovú vrstvu je umiestnená vode odolná, extrémne hustá drevovláknitá doska.

Táto doska je podložená dopĺňajúcou vrstvou korku. Príroda však nie je len poskytovateľom suroviny k výrobe, ale taktiež inšpiráciou pre mnohé vzory podlahoviny. Pre každú požiadavku a vkus si zvolíte zo širokej škály farieb ten správny odtieň. Aké prostredie si chcete vytvoriť, záleží len na vás.

 

marmoleum

Rozhodli ste sa pre Marmoleum?

Hľadáte správnu možnosť, ako si navrhnúť vlastnú podlahu? Marmoleum vám pomôže vytvoriť tu správnu atmosféru, ktorú si prajete. Či sa jedná o kuchyňu, pracovňu, predsieň, detskú izbu, spálňu alebo obývaciu izbu. Pestré farby umožňujú vytvoriť váš osobitý návrh pre jedinečný domov podľa vašich predstáv.

Vzhľad podlahoviny marmolea sa harmonicky prispôsobí takmer každému interiéru a vytvorí neobyčajné príjemné prostredie. Také, ktoré si sami zvolíte. Veľké možnosti kombinácii vzoru vám poskytujú slobodu k vytvoreniu vlastného štýlu i k zvýrazneniu vkusu.

 

Vyberte si z ponuky!

VINYLOVÁ PODLAHA STILISTA 20 M2 - KAFR KRÉMOVÝ

tlačidlo

MRAMOROVÁ MOZAIKA GARTH - KRÉMOVÁ, OBKLADY 1 M2

tlačidlo

LEPIDLO CHEMOPRÉN NA PODLAHY

tlačidlo

Sada svetlosivej dvomjmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohai Helga Interiors Alex

Sada svetlosivej dvojmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohami Helga Interiors Alex

tlačidlo

Kde zohnať Marmoleum pre váš skvelý domov?

Ak ste sa rozhodli pre kúpu tejto prírodnej podlahy do domácnosti, stačí vám už len vybrať tú správnu pre váš domov. Najlepším riešením bude, ak si prejdete známe a overené eshopy, ktoré ponúkajú rôzne druhy podláh. Objednajte si marmoleum cez internet a nechajte si ho zaslať až k vám domov.

Samozrejme, eshopov je v dnešnej dobe naozaj neúrekom. Keď neviete, kde konkrétne hľadať, poradíme vám. Určite dobre urobíte, ak kliknete na spoľahlivé eshopy, medzi ktoré patria Kokiskashop alebo eFarby či Bonami. Svoj výber určite neoľutujete a už o pár dní budete mať doma svoju vysnívanú podlahu.

kokiskashop
efarby
bonami
Hľadáte prírodnú alternatívu vašej podlahy? Dobrou voľbou môže byť marmoleum
5 (100%) 6 hlasov