Vyberte stranu

Ak ste si kúpili novú kuchyňu alebo len prerábate tú starú, v obidvoch prípadoch sa vám naskytne otázka, ako vyplniť miesto medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami, čo dať za sporák a akú zvoliť podlahu. Pravdepodobne zvolíte obklad a dlažbu.

Vychytávky do kuchyne vám spríjemnia prípravu jedál.

Obklad do kuchyne je veľmi dôležitý nielen z estetického hľadiska, ale hlavne z toho praktického. Zariaďovanie kuchyne si vyžaduje oveľa náročnejšiu prípravu, ako ktorákoľvek iná miestnosť v domácnosti, veľa plánovania a precízne riešenie dôležitých parametrov.  Kuchyňa v provensálskom štýle – Rady a tipy, ktoré oceníte.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! KokiskashopNovynabytok, Myinterier ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Obklady do kuchyne na stenu

Keďže práve obklad do kuchyne pokrýva značnú plochu kuchynského priestoru, znamená to že sa dosť výrazne podieľa na celkovom estetickom vzhľade kuchyne, a preto by sme nemali jeho výber podceňovať. V súčasnosti máme už naozaj veľa možností, ako vyriešiť obklad do kuchyne.

Kuchynské linky sú vyrábané v nejakom štýle a preto je nutné štýl podlahy a stien prispôsobiť danej kuchyni. Nebolo by totiž vhodné obložiť retro kuchyňu moderným obkladom, aj keď máme každý tú svoju predstavu, ktorú by sme si mali splniť čo najviac, pretože my tam budeme tráviť najviac času.

 

Vyberte si z ponuky kuchynských liniek!

Kuchyňa Klanton 240 cm

tlačidlo

TEMPO KONDELA JURA NEW I 260 kuchyňa - rigoleto dark / rigoleto light / wenge

tlačidlo

MRAMOROVÁ MOZAIKA GARTH- ČERVENÁ / TERAKOTA - OBKLADY 1 M2

tlačidlo

Kuchyňa Kalen 260 cm (dub sonoma trufel)

Kuchyňa Kalen 260 cm (dub sonoma trufel)

tlačidlo

Výber obkladov sa nevypláca podceňovať

Pri výbere obkladov do kuchyne vyberajte také  materiály, ktoré sú odolné voči prudkým zmenám teploty a vlhkosti vzniknutej pri varení. Ak nie je obklad dostatočne odolný, dochádza v materiáli k pruženiu, ktoré môže viesť až k prasknutiu alebo odpadnutiu obkladu.

Praktické sú obklady do kuchyne, ktoré sú odolné aj voči poškriabaniu a mechanickému opotrebeniu. V kuchyni je osobitne žiaduce, aby bol obklad odolný voči chemickým faktorom a aby jeho vplyvom nemohol zmeniť farbu ani lesk.

A nie je reč len o škvrnách od jedla, tekutín a rozpáleného oleja, ale aj o soli a bežných čistiacich prostriedkoch. Pri výbere obkladu sa uistite, že sa dajú škvrny ľahko odstrániť vodou a bežným čistiacim prostriedkom.

 

kuchyňa novýnábytok

Údržba kuchynských obkladov by nemala byť náročná

Správny typ kamenného obkladu môže byť na údržbu rovnako praktický, ako iné typy obkladov. Úplne najlepšie je siahnuť po veľkoformátových hladkých kamenných platniach. Tie vám zabezpečia úplne bezproblémovú údržbu a zároveň zaujímavý dizajn odlišujúci sa od klasických obkladačiek.

Pre kamenný obklad v kuchyni sa často používa mramor. Tento prírodný kameň je ale mäkký a náchylný k mechanickému poškodeniu. Oveľa lepšie je na tom žula, ktorá patrí k najčastejšie používaným kameňom v interiéri. Za najvhodnejší druh kameňa do kuchyne je považovaný pieskovec.

 

Obklady do kuchyne môžu mať rôzne rozmery

Štandardné rozmery obkladov, ktoré sa hodia prakticky všade sú 10 x 10, 15 x 15, 20 x 20 cm. Obklady, ktoré sa používajú väčšinou v moderných kuchyniach, kde sa kladie dôraz na celistvosť povrchu, majú rozmery 20 x 60 a 30 x 60 cm.

Ak je linka vo vidieckom či retro štýle, iné než klasika jej nepristane. Hoci nie je povinný všade, mali by ste na odolný keramický obklad, ktorý sa ľahko čistí, pamätať aspoň na najviac exponovaných miestach, teda za varnou doskou a za drezom. Tu proste jeho postupnému znečisteniu nemožno zabrániť.

 

drevena kuchyna

Moderné a mozaikové obklady do kuchyne sú IN

Obklady do kuchyne zoženiete v mnohých dizajnoch. Máte na výber obklady v hladkom prevedení, s lesklou i matnou glazúrou, jednofarebné či viacfarebné, dekorované rôznymi technikami. Moderné sú veľké obkladačky, aj drobná mozaika či sklenené obklady.

Najobľúbenejším materiálom pre obklady do kuchyne je keramika a porcelán. Tieto obklady sú vyrábané pri vysokom tlaku a teplote, pýši sa dlhou životnosťou a vysokou odolnosťou proti vlhkosti a špine, vďaka čomu sú to ideálne obklady do kuchyne a to aj do tej, kde sa varí viac.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! KokiskashopNovynabytok, Myinterier ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Ako zladiť obklad a kuchynské linky?

Ak máte doma vidiecky štýl kuchynskej linky, resp. kuchyne, mali by ste zvoliť klasické obkladačky s rozmermi 10 x 10 cm. Okrem tejto klasiky pristane rustikálnej kuchyni aj mozaika, to platí však len v tom prípade, že kuchynská linka nie je príliš vyzdobená. Ak máte väčšiu kuchynskú linku, je možné na niektorých miestach skombinovať rôzne formáty.

Výsledok bude pôsobiť zaujímavým a hravým dojmom. Nemali by ste však obklady príliš prekombinovať a pre istotu sa radšej poraďte s návrhárom. V prípade jednoduchej hladkej linky sa nemusíte báť ani zaujímavých experimentov, ako je napríklad grafosklo či nerez. Môžete siahnuť po veľkoformátových obkladoch, mozaike a divokých farbách.

Obklad by mal ladiť so zvyškom kuchyne. Ak máte kuchyňu spojenú s obývačkou, dbajte na to, aby sa celkový dizajn týchto miestností farebne a štýlovo nerušil. Súhra farieb a vzorov je dôležitá. Preto siahame po obklade, ktorý je rovnaký alebo podobný dlažbe použitej v kuchyni alebo v obývačke.

 

rozkladacie lavice kuchyna

Potrebujete poradiť s kuchynskou linkou?

Možno sa to ani nezdá, no výber kuchynskej linky a obkladov nie je vôbec jednoduchý. Zladiť všetky komponenty tak, aby to lahodilo na pohľad, aj dobrý pocit, je naozaj výzva. Preto by ste mali zvoliť kuchynskú linku, ktorá vám zapadne do interiéru a nebude narušovať harmóniu.

V pestrej ponuke nájdete lacné kuchynské linky dostupné pre každého. Vybrať si môžete tmavé alebo svetlé kuchynské linky z dreva i masívu. Ľahko sa vám budú kombinovať s ostatnými produktmi, ktoré budete ďalej zháňať do vašej kuchyne.

Chcete mať krásnu kuchyňu plnú svetla? V takom prípade sú správnou voľbou sú biele kuchyne.

 

Vyberte si z ponuky kuchynských liniek!

Kuchyňa Klanton 240 cm

tlačidlo

TEMPO KONDELA JURA NEW I 260 kuchyňa - rigoleto dark / rigoleto light / wenge

tlačidlo

MRAMOROVÁ MOZAIKA GARTH- ČERVENÁ / TERAKOTA - OBKLADY 1 M2

tlačidlo

Kuchyňa Kalen 260 cm (dub sonoma trufel)

Kuchyňa Kalen 260 cm (dub sonoma trufel)

tlačidlo

Kde nájsť tie správne obklady do kuchyne?

Keď už máte obklad do kuchyne vybratý, nezabudnite si vypočítať, koľko ho budete potrebovať. Nakoniec ešte prirátajte 10% navyše. Materiál navyše sa vám bude určite hodiť pre prípadné straty vzniknuté rezaním a ako rezerva pre prípad menších opráv.

Kuchynské linky a obklady do kuchyne zoženiete jednoducho v rôznych eshopoch. Odporučiť vám môžeme napríklad známe a overené obchody Novýnábytok, Myinteriér alebo Kokiskashop. Objednanie v nich je rýchle a všetko vám privezú priamo pred vaše dvere. Nakupovať online z pohodlia vášho domova je najlepšie!

novynabytok-sk
myinterier
kokiskashop
Obklady do kuchyne dodávajú ten správny šmrnc. Preto ich výber netreba podceňovať
Ohodnoťte tento príspevok.