Vyberte stranu

Štýlové a pohodlné sedenie v obývačke je základom tejto miestnosti. Pomerne často býva považované i za jej dominantu. Táto funkcia však končí v okamihu, keď čalúnenie sedacej súpravy stráca na atraktivite. Môže to byť kvôli nedostatočnej odolnosti voči oderu, a teda nízkemu počtu tzv. martindale.

Ktoré sedacie súpravy sú najlepšie a ako ich zladiť s nábytkom? Poradíme vám!

Ďalší dôvodom býva i zmena sýtosti farby alebo škvrny, ktoré nejdú vyčistiť. Ak nastane takýto prípad, nemusíte nutne vyhľadať čalúnnika alebo kupovať novú pohovku. Poťah na sedačku môže byť taktiež atraktívnym riešením a navyše, cenovo dostupným. Oceníte ho tiež vtedy, ak sú súčasťou vašej domácnosti malé deti alebo zvierací miláčikovia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, MyinterierBonami ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Elastický poťah na sedačku by mal byť nutnosťou pri novom ošatení

Ak chcete obliecť sedačku do nového kabáta, snímateľný a prateľný poťah je jednou z možností. Ak sa pre ňu rozhodnete pamätajte, že elasticita je tá správna vlastnosť, ktorá by nemala chýbať žiadnemu alternatívnemu čalúneniu. Len vďaka nej sedacia súprava nebude pôsobiť ako harmonika.

Poťah na sedačku môžeme v tejto súvislosti rozdeliť do dvoch kategórií. Tzv. monoelastické poťahy sa dajú roztiahnuť iba jedným smerom, a to do šírky, v praxi do hĺbky sedenia. Dĺžka je daná fixne. Prispôsobenie je čiastočné a vyhovuje tým typom sedacích súprav, ktoré umožňujú v prechodovom priestore medzi sedákom a operadlom schovať prípadnú prebytočnú látku.

Bielastické poťahy sa dokážu prispôsobiť sedačke s presnosťou kopírovania jej tvaru a línií, za čo vďačia vysoko kvalitnému elastickému materiálu, ktorý sa rozťahuje do viacerých strán. Hodia sa tak na rôzne štýlové prevedenia sedacích súprav, pretože vynikajú svojou univerzálnosťou.

Vyberte si z ponuky!

Multielastický poťah na rohovú sedaciu súpravu Contra krémová, 340 - 540 cm

tlačidlo

Sada modrosivej dvojmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohami Helga Interiors Alex

tlačidlo

BOG-FRAN JAZZ 3R pohovka - prevedenie 2

tlačidlo

Rohová sedačka U Stilo čierna + tmavošedá (P)

Rohová sedačka U Stilo čierna + tmavošedá (P)

tlačidlo

Napínací poťah na sedačku si vyžaduje kvalitný materiál

Ako sme už spomenuli, elasticita by mala tvoriť základ dobrého poťahu na sedačku. Prívlastok kvalitný však získa len vďaka materiálu, z ktorého je vyrobený. Len tak splní svoj účel. Aby sa poťah dal nielen roztiahnuť, ale aj vrátiť späť do pôvodného tvaru, výrobcovia odporúčajú kombináciu bavlny a polyesteru, prípadne elastanu.

Bavlna by mala z celkového množstva zloženia tvoriť aspoň polovicu. Za zmienku stojí napríklad napínací poťah zo žakárového elastického úpletu. Bavlna má v ňom zastúpenie až osemdesiat percent, zvyšok tvorí polyester a elastan. Odolnosť materiálu je pomerne vysoká.

 

 

Rozkladací gauč sa hodí nielen pre návštevy, ale pokojne môže byť aj na každodenné spanie.

Ani napínací poťah na rohovú sedačku nie je problém

Pre väčšinu domácností je charakteristické, že sedačka je veľmi namáhaným druhom nábytku. Ak sú ich súčasťou deti, platí to dvojnásobne. Veľká rodina rovná si i veľká sedacia súprava. Obľúbené sú v súčasnosti najmä rohové varianty. Aj tieto typy je možné prezliecť do nového odevu.

Rohový poťah na sedačku však musí byť bielastický, aby bol dosiahnutý požadovaný výsledok. Kvalita materiálu totiž ovplyvňuje aj celkový estetický dojem. Dôležité je, samozrejme, dôkladne zmerať veľkosť sedacej súpravy, od ktorej sa odvíjajú rozmery poťahu, a tiež uistiť sa, či ide o ľavé alebo pravé rohové prevedenie.

Rohové sedačky majú na rozdiel od pohoviek odlišnosti, ktoré určujú, pre aký poťah sa rozhodnúť. Okrem spomenutého pravého alebo ľavého rohu je to ukončenie jednej časti ramena, ktoré môže byť s podrúčkami, ale i bez nich, v podobe tzv. otomanu. Ten môže byť často výrazne širší ako je šírka pravouhlej časti sedenia.

Náš tip: Nakupujte v overených eshopoch! 4home, MyinterierBonami ponúkajú nábytok a iné domáce zariadenia za výhodnejšie ceny.

Viac Informácii

Poťah na sedačku 3+2+1 zaručí dokonalé zladenie

Poťah na sedačku predstavuje alternatívne riešenie nového vzhľadu bez zásahu odborníkov na čalúnenie. Nimi ste v tomto prípade vy, a tak môžete meniť vizuálnu stránku nábytku na sedenie aj niekoľkokrát za rok. V lete vám možno bude viac vyhovovať florálny motív, v zime zase jednofarebná verzia.

Keďže obstarávacie náklady nie sú vysoké, skrášlenie môžete dopriať i sedacej súprave 3+2+1. Poťahy sa vyrábajú na rôzne veľkosti pohoviek, sedačiek i kresiel. Nemusíte sa teda obávať, že práve sedeniu vo vašej obývačke nenájdete vhodné ošatenie.

 

Ako ušiť poťah na sedačku? Nechajte to na odborníkov a doprajte si poťahy na sedačku na mieru

Na sedačke sedíme, ležíme, oddychujeme i spíme. Zaťažujeme ju nielen svojou hmotnosťou, ale tiež ďalšími kilogramami, ktoré jej poskytne rodina a návšteva. Rozliate nápoje či mastný fľak z jedla sú, bohužiaľ, taktiež súčasťou jej používania. Ak ste pri kúpe sedacej súpravy nestavili na materiály odolné voči takýmto neduhom, napravte chybu kvalitnými poťahmi.

Ich údržba je veľmi jednoduchá. Keďže sa dajú kedykoľvek sňať, jednoducho ich hodíte do práčky a operiete na, zvyčajne, 40ºC. Výhodou tiež zostáva, že výroba na mieru umožňuje ladiť sedačku napríklad do štýlu vintage, ale tiež do moderne sa nesúceho dizajnu.

Gaučové súpravy ako symbol pohodlnosti, ležérnosti a štýlovosti v obývačke aj pracovni.

 

Vyberte si z ponuky!

Multielastický poťah na rohovú sedaciu súpravu Contra krémová, 340 - 540 cm

tlačidlo

Sada modrosivej dvojmiestnej a trojmiestnej pohovky s prírodnými nohami Helga Interiors Alex

tlačidlo

BOG-FRAN JAZZ 3R pohovka - prevedenie 2

tlačidlo

Rohová sedačka U Stilo čierna + tmavošedá (P)

Rohová sedačka U Stilo čierna + tmavošedá (P)

tlačidlo

Látka na poťah na sedačku prináša pestrosť i neutrálnosť

Možno, že vás vzhľad starej sedacej súpravy už omrzel alebo ste dokonca oľutovali jej kúpu. Ak ste v domácnosti robili menšie estetické úpravy a vymenili nábytok či doplnky, možno by chcela zmenu i sedačka. Rozpočet to však nie vždy dovoľuje. Cenovo dostupným lákadlom na zmenu je poťah na sedačku.

Pokiaľ farba vašej pohovky nezapadá do zariadenia interiéru, rýchlym a jednoduchým krokom jej vdýchnete nový život. V ponuke sú stále trendové zemité odtiene farieb, ale tiež pastelové tóny a rozmanité vzory. Ani 3D efekt tvorí súčasť sortimentu, a tak si na svoje príde každý.

 

Kde nakúpiť?

Zmeniť vzhľad vašej sedacej súpravy sa dá takmer okamžite. Stačí navštíviť eshop 4home.sk a objednať si poťah na sedačku a jednoduchým spôsobom sa tešiť z nového sedenia. V tomto prípade platí porekadlo, za málo peňazí veľa muziky. Farebná dostupnosť i kvalita materiálov je totiž u overených predajcov samozrejmosťou.

Ak predsa len rozmýšľate o kúpe novej sedačky, aj vtedy máme pre vás riešenie. V eshopoch Bonami.sk alebo Myinterier.sk nájdete množstvo atraktívnych sedacích súprav, ktoré si môžete vybrať podľa tvaru, štýlu a čalúnenia a to všetko za skvelé ceny!

myinterier
bonami
Poťah na sedačku skrášli, ale i ochráni nábytok. Pozrite sa, ako ho vybrať
5 (100%) 7 hlasov